ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनी प्रदेश : अल्पमतका मुख्यमन्त्रीको राजीनामा गर्न आलटाल >> अमेरिकी राष्ट्रपति बाइडेनलाई कोरोना संक्रमण >> कस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> आज यी पाँच प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> सञ्चारिका समूह दाङको तेस्रो साधारण सभा एवं अधिवेशन सम्पन्न >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पहिलो चौमासिकभित्रै विकासका कामको ठेक्का लगाउन बुटवल नगर प्रमुखको निर्देशन >> बाढी, पहिरो अपडेट: अहिलेसम्म १२४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशकी प्रधानमन्त्री हसिनाको नोकरसँग ३४ मिलियन डलरको सम्पत्ति >> चन्द्रागिरी केवलकारमा फसेका सबै यात्रुको सकुशल उद्धार >> बुटवल कोरा २०२४ को तयारी पुरा >> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा

न्यु होराइजनमा विद्यालयस्तरीय लोक दोहोरी प्रतियोगिता

३० मंसिर २०८०, शनिबार
३० मंसिर २०८०, शनिबार

बुटवल,३० मंंसिर । बुटवलको न्यू होराइजन माविले विद्यालयस्तरीय लोक दोहोरी प्रतियोगिता सम्पन्न गरेको छ । संस्थागत विद्यालयको आयोजनामा अन्तरविद्यालय दोहोरी गीत प्रतियोगिता रुपन्देहीमै पहिलोपटक भएको हो । प्रतियोगिता उद्घाटन गर्दै राष्ट्रिय लोकदोहोरी गीत प्रतिष्ठानका केन्द्रीय सल्लाहकार खिमबहादुर हमालले नेपालको मौलिक कला र संस्कृतिको रुपमा रहेको लोक दोहोरीको संरक्षण,विकास र प्रवद्र्धनका लागि विद्यालय स्तरमा यस्ता प्रतियोगिता हुनु सराहनीय भएको भन्दै यसलाई निरन्तरता दिन र प्रदेशस्तरीय बनाउन सुझाव दिए । उनले लोक दोहोरी मनोरन्जन मात्र नभई यसले विद्यार्थीको वौद्धिक क्षमता र नेतृत्व क्षमता पनि विकास गर्ने बताए । हमालले बुटवल उद्योग बाणिज्य संघले आगामी फागुनमा बुटवलमा गर्ने कृषि मेलामा पनि राम्रो पुरस्कार राशीसहित विद्यालयस्तरीय लोक दोहोरी प्रतियोगिता हुने भएकाले त्यसमा पनि भाग लिन विद्यालयहरुलाई आग्रह गरे ।
विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष ज्ञानेन्द्र कसजूले विद्यालयले विद्यार्थीको शैक्षिक गुणस्तरसंगै विभिन्न विधामा पनि उत्कृष्टता हासिल गराउन अतिरिक्त क्रियाकलापहरुलाई उत्तिकै प्राथमिकता दिने गरेको बताए । प्राचार्य लोकनाथ उपाध्यायले न्यू होराइजनले संस्थागत र सामुदायिक विद्यालयबीच सम्बन्ध प्रगाढ बनाउने र विद्यार्थीको वौद्धिक प्रतिभा प्रष्फुटन गराउन जिल्लास्तरीय हुंदै प्रदेशस्तरीय हाजिरीजवाफ प्रतियोगितालाई निरन्तरता दिंदै आएको र अब लोक दोहोरी प्रतियोगितालाई पनि निरन्तरता दिने बताए ।
प्रतियोगितामा शान्ति नमूना मावि मणिग्राम प्रथम, नवीन औद्योगिक मावि बुटवल दोस्रो, बुद्ध पब्लिक हाइस्कूल देवदह तेस्रो र न्यू होराइजन मावि बुटवल सान्त्वना भएका विद्यालयका शिक्षक विष्णुप्रसाद बस्यालले जानकारी दिए ।

जिल्लाका सामुदायिक र संस्थागत गरी १० विद्यालयले भाग लिएको प्रतियोगिताका विजयी विद्यालयले क्रमशः १२ हजार,९ हजार,६ हजार र ३ हजार नगद पुरस्कार पाएका प्रतियोगिताका संयोजक गणेश भण्डारीले जानकारी दिए । कार्यक्रममा निर्णायकहरु लक्ष्मण खड्का,दामोदर बस्याल र सीता राना तथा गायक नारायण लेकाली,विष्णु कंडेल,गायिका कल्पना कुसुम लगायतले दोहोरी गीत,भजन र नृत्यमार्फत माहोल तताएका थिए । चर्चित गायक गायिका र प्रतियोगी विद्यार्थीको प्रस्तुतिमा दर्शक दिर्घामा बसेका विद्यार्थीहरुले दिनभर भरपूर मनोरन्जन लिंदै रमाएका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?