ट्रेंडिंग:

>> परम्परागत रुपमा राज्य ब्यवस्थामा रहेको ढिलासुस्ती विकासको बाधक —प्रदेश प्रमुख शेरचन >> गाउँटोलमै साप्ताहिक स्वास्थ्य सेवा केन्द्र >> चटपटेको व्यापार : लगानी कम, आम्दानी राम्रो >> कुंवरवर्तीमा शुरु भयो पांचौं उपमेयरकप महिला भलिबल >> एमबीबीएसमा ७ जनासहित मणिमुकुन्दका १५ जनाले पाए पूर्ण छात्रवृत्ति >> नेपाल सुपर लिगमा धनगढी र इलाम तथा काठमाडौं र बुटवलबीच खेल हुँदै >> आन्तरिक उत्पादनको आलु–प्याजमा भ्याट नलाग्ने, आन्दोलन फिर्ता >> बुद्ध जन्मस्थलभित्र भारतीय दुतावासको सांस्कृतिक उत्सव >> कालिकाकी खनाललाई एभरेष्ट अन्तर विद्यालय वादविवाद उपाधि >> कविता लेख्ने नवोदित युवाहरूलाई >> ‘भुस्याहा कुकुर’ खोज्दै सैनामैना >> विमानस्थलमा सरकारको खोजी… >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पुरुषतर्फ आरभ र रिकु तथा महिलातर्फ आसाकुरा र महेश्वरी प्रथम >> पुरानो शिक्षा नीति फेर्न जरुरी छ– मन्त्री सिम्खडा >> एमाले बाहेकले देश बनाउने काम गर्न सक्दैनन् : ओली >> देश र राजनीति शीर्षकमा सहिद क्याम्पसमा गरियो नाटक मञ्चन >> ६ वर्षीया बालिकालाई करणीको आरोपमा आफ्नै बाबु पक्राउ >> यू–१९ एसिया कप : पाकिस्तानसँग नेपाल ७ विकेटले पराजित >> प्रदेशमा सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाएको छ — मन्त्री सिके गुप्ता >> ९ जिल्लामा शान्ति समाजको नागरिक संवाद >> उधारो सहमती गरि सरकारले ठगेको निमार्ण ब्यवसायीहरुको गुनासो >> एभरेष्टमा वादविवाद >> गौतमबुद्ध विमानस्थलः नियमित अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि व्यवसायीले थाले आन्दोलन >> यू १९ एसिया कपः नेपालले पाकिस्तानलाई दियो १५३ रनको लक्ष्य >> फराकिलो बन्दै बुटवल मिलनचोकदेखि सुख्खानगर जाने बाटो >> एनसेलको सेयर बिक्रीमा राजनीतिक र प्रशासनिक नेतृत्वको साँठगाँठ : गगन >> सरकार बिस्तारबारे लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री र सभामुखबीच छलफल >> रिलायबल लाईफ इन्स्योरेन्सले दियो ३१ लाख २० हजार वीमा दावी >> १४ किलो सुन प्रकरण छानबिनका लागि समिति >> भारतलाई बिजुली बेचेर प्राधिकरणले गर्‍याे १५ अर्ब २४ कराेड आम्दानी >> समस्यामा परेका ऋणीलाई सहजीकरण >> एसीसी यू-१९ एसिया कप : पहिलो खेलमा नेपाल पाकिस्तानसँग भिड्दै >> १६ दिने अभियान र महिलामाथिको हिंसा >> मध्यराति विमानस्थलबाट १४ किलो सुन बरामद, दुई जना पक्राउ >> ब्यवसायीमाथि हातपात, दुईजना पक्राउ >> मौसम पूर्वानुमान : कोशीमा हल्का वर्षा, तराईमा हुस्सुको सम्भावना >> बंगलादेशले नेपालबाट ४० मेगावाट बिजुली किन्ने >> राष्ट्रिय कृषि गणनाको तथ्यांकमा त्रुटीः रूपन्देहीको २४ विगाहामा सुन्तला खेती ! >> उपेक्षामा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविका >> हिंसाविरुद्धको अभियान र महिला पुरुष अधिकारको कुरा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> भोलिदेखि आठौं अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय महोत्सव >> घोडेपानी र उल्लेरीलाई सडक सञ्जालले जोड्दै >> मानव अधिकार कला महोत्सव हुने >> प्रदेश निजामती विधेयक प्रदेश प्रमुखबाट प्रमाणीकरण >> खेल सप्ताहको पाचौ दिन खेल जारी >> ऋण उठाएर कर्मचारीलाई तलब दिनुपर्ने लज्जास्पद अवस्था छ : ओली >> राजसंस्था पुन:स्थापनासहित ७ वटा एजेन्डा लिएर राप्रपा सडकमा उत्रिने >> मन्त्रिपरिषद् बैठक : एनसेल प्रकरण छानबिनका लागि ५ सदस्यीय समिति गठन
अर्थ

बुटवल उद्योग बाणिज्य संघको नेतृत्वका लागि अर्यालको प्यानल घोषणा

साझा र समावेशी प्यानल भएको दाबी
१२ आश्विन २०८०, शुक्रबार १९:०५
१२ आश्विन २०८०, शुक्रबार १९:०५

बुटवल, १२ असोज । बुटवल उद्योग वाणिज्य संघ रुपन्देहीको २५ औ अधिवेशनमा अध्यक्ष पदका उम्मेदबार रहेका हरि अर्याल प्यानलले शुक्रबार उम्मेदवारी घोषणा गरेको छ । संघका पुर्वअध्यक्ष महेशमान सिंह, खेम बहादुर हमाल, नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ लुम्बिनी प्रदेशका सदस्य आनन्द वझा उपस्थित रहेको घोषणा सभामा पदाधिकारीसहित सदस्यहरुको उम्मेदवारी घोषणा भएको थियो । साझा र समावेशी दावी गरिएको प्यानलको वरिष्ठ उपाध्यक्ष टंक गैरे, उद्योग उपाध्यक्ष सुरज भट्टराई, वाणिज्य उपाध्यक्ष बिमल भट्टराई, महासचिव मुक्ति अधिकारी, सचिव भेषराज गैरे, कोषाध्यक्ष बसन्त ढकाल, सहकोषाध्यक्ष धन कुमारी खनाल रहेका छन् । गैरे र भट्टराई दिनेशप्रसाद श्रेष्ठको प्यानलमा पनि छन् ।
अर्याल प्यानलबाट एशोसियट सदस्य राजु खरेल तथा कार्यसमिति सदस्यहरुमा काशिराम पौडेल, दीपक चापागाई, जमुना पौडेल, लोकनाथ पाण्डे, जगन्नाथ न्यौपाने, नमकला बेल्बासे, राम बहादुर भण्डारी, सुनिता बन्जाडे, गणेश भट्टराई, दिपक घिमिरे, माधव प्रसाद भुषाल, कमला पन्थ, ज्ञान बहादुर पुन, दिप आचार्य, सबर मिया, ईर्साद अलि, नारायण रायमाझी उम्मेदवार छन् । यो प्यानलमा नेपाली कांग्रेस,नेकपा एमाले, राप्रपा लगायत दल निकट उद्योगी व्यवसायी समेटिएको छ ।
कार्यक्रममा अध्यक्ष हरि अर्यालले संघिय सरकार मातहत रहने आन्तरिक राजश्व कार्यालय, राजश्व अनुसन्धान र भन्सार कार्यालयसंग समन्वय गरि ब्यवसायमैत्री वातावरण निर्माण गर्ने, छोटो दुरी र एउटा निश्चित रकमसम्मको मालबस्तुको खरिद बिक्रिमा बिलसंगै भिसिटिएस गर्नैपर्ने बाध्यात्मक ब्यवस्थापनको सहजिकरण तत्काल प्रयत्न गर्ने बताए । यसैगरि कर, राजश्व र भन्सारका अधिकृतहरुसंग संघका पदाधिकारी, सदस्य तथा ब्यवसायीको नियमित जानकारी गराउने, एक दिन ढिला हुदा शतप्रतिशत जरिवाना लिने सरकारी प्रबन्धको शंसोधनका लागि पहल र प्रयत्न गर्ने, मोतिपुर औधोगिक क्षेत्रको पुर्वाधार विकासका लागि पहल गर्न सम्बन्धित निकायलाई दबाब दिने र उच्च तहको सर्वपक्षीय भेला राख्ने, अर्थ मन्त्रालयले अवलम्बन गर्ने कर राजश्व नीति र नेपाल बैकले हरेक वर्ष जारी गर्ने मौद्रिक नीति साना तथा मझौला ब्यवसायमैत्री भए नभएको अध्ययन गरि सुधारको लागि नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघमार्फत प्रयत्न गर्ने, बिमाको दर रेट २ सय प्रतिसतभन्दा बढि बढेको हुदा बिमा प्राधिकरण र अर्थमन्त्रालयबिच समन्वय गर्ने, रात्रीकालिन बजारको पहिचान गरि ब्यवसाय गुलजार गर्न पहल गर्ने, लुम्बिनी प्रदेशको मुकाम बुटवलबाट राप्ती उपत्यका स्थानतरण भएता पनि प्रदेश सरकारका महत्वपूर्ण विभाग तथा निर्देशनालय स्थापना गर्न पहल गर्ने बताए । संघमा १ हजार ७ सय ७८ जना सदस्यहरुले नविकरण गरेका छन ।
विहिबारमात्र अध्यक्षका अर्का उम्मेदबार दिनेश प्रसाद श्रेष्ठको प्यानल घोषणा भएको थियो ।

भिडियो सामग्री

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?