ट्रेंडिंग:

>> बुटवलको डेल्टा एजुकेशन मार्टमा भीषण आगलागी (भिडियोसहित) >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप >> एक्साभेटरले च्यापिंंदा युवकको मृत्यु >> बजेटले प्रदेशको समृद्धिको आधार तयार पार्ने बिश्वास लिएका छौं–गिरी >> ब्याटिङका लागि पीच चुनौतीपूर्ण थियो : रोहित पौडेल >> छैठौं स्थापना दिवसमा सरसफाई र बृक्षरोपण >> लुम्बिनीको सञ्चार वजेट मनपरी बांडिएकोमा आपत्ति >> गिरीबन्धुको जग्गा छानबिन समिति बनाउन कांग्रेसको माग >> लुम्बिनी प्रदेशमा भित्रियो मनसुन >> निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानीको समस्या छैन : प्रधानमन्त्री >> विषाक्त मदिरा सेवनबाट भारतको तामिलनाडुमा २९ जनाको मृत्यु >> लुम्बिनी भारतीय दुतावासको योग दिवस >> जीबी राईको मलेसिया लोकेसन पत्ता लाग्यो : गृहमन्त्री >> आज संसदमा प्रधानमन्त्रीसंग प्रश्नोत्तर >> सर्लाहीमा बस दुर्घटना हुंदा रुपन्देहीका तीनजनाको मृत्यु >> स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम >> टी-२० विश्वकपमा आज सुपर आठका दुई खेल हुँदै >> सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग रोक्न विद्यालयबाट सुरु गर्नुपर्ने >> पूर्व राजपरिवारका ज्वाइँ प्रतिवादी भएको भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेषले दियो सबैलाई सफाइ >> आजको मौसम : कोशी र गण्डकी प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> ‘सुपर एट’ को पहिलो खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग अमेरिका पराजित >> गैंडहवामा महिलाहरुको स्वास्थ्य परीक्षण >> ‘बिरामीले पाउने सास्ती अन्त्य होस्’ >> अब जनवादी गणतन्त्र ल्याउन उठौं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खोल्सा व्यवस्थापनमा नमुना अभ्यास >> ‘साँगुरिदै अक्सिजन क्षेत्र’ >> तिलोत्तमाको नीति तथा कार्यक्रम : कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक विकासलाई प्राथमिकता (पुर्णपाठ) >> बुटवलको नीति तथा कार्यक्रम : शिक्षा, स्वास्थ्य र सीप तथा रोजगारलाई मुख्य प्राथमिकता >> पर्साका तत्कालीन मालपोत अधिकृतसहित तीन जनालाई ८ वर्ष कैदको फैसला >> झलनाथको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतद्वारा अस्वीकार >> बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन >> जेसिस सप्ताहको तयारी पुरा >> मन्त्रीहरूले आफ्नै क्षेत्रमा अधिकांश बजेट लगेको भन्दै पुनर्लेखन गर्न कांग्रेसको माग >> अश्विन दानीको नेतृत्वमा नागरिक पत्रकार समाजको केन्द्रिय तदर्थ कमिटी गठन >> थाइल्याण्डमा समलिङ्गी विवाहलाई कानुनी मान्यता, राजाको स्वीकृतीपछि लागु हुने >> कवाडी व्यवसायीमाथि प्रहरीले अनाहकमा धरपकड गर्यो –प्रभु शाह >> २४ बर्षपछि उत्तर कोरिया पुगे पुटिन >> सुनको मूल्य स्थित, चादीको बढ्यो >> केन विलियम्सनले छोडे कप्तानी >> संसद भवनको शौचालयमा प्रहरी जवानले गरे गोली हानी आत्महत्या >> नेतन्याहुको अमेरिकाप्रति असन्तुष्टि, हतियार नदिएको आरोप >> ‘हेरी रहुँ तिमीलाई’बोलको म्यूजिक भिडियोे सार्वजनिक >> कटान आदेशबिना कसरी काटियो कपिलवस्तु अस्पतालका रुख ? >> प्रतिनिधि सभाको बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> कोशी प्रदेशमा भारी वर्षा, कस्तो रहला अन्यत्रको मौसम ? >> रोहितसँग झगडा गर्ने बंगलादेशी खेलाडी तान्जिमलाई आईसीसीले तिरायो जरिवाना >> कर्णालीका सांसद भन्छन्ः बजेटमा विचौलिया हावी भए >> चुरे संरक्षण गर्न दबाब दिऔं >> राजा परीक्षित र सुनको महिमा

बुद्ध परिपथको विकासका लागि पञ्चवर्षीय योजना बनाउँछौः मन्त्री बस्नेत

५ जेष्ठ २०८१, शनिबार
५ जेष्ठ २०८१, शनिबार
सुनवल, ५ जेठ ।
२५ सय ६८ औँ वुद्ध जयन्तीको अवसरमा पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाले सप्ताहव्यापी कार्यक्रमको आयोजना गरेको छ । रामग्राम नगरपालिकामा अवस्थित वुद्धसंग सम्बन्धित महत्वपूर्ण स्थल रामग्राम स्तुप र पण्डितपुरको प्रवद्र्धनमा टेवा पुर्याउने र स्थानीयलाई अपनत्व महसुस गराउने उद्देश्यले कार्यक्रमको आयोजना गरेको नगर प्रमुख धनपत यादवले बताए ।
शुक्रबार लुम्बिनी प्रदेश सरकारका उद्योग, पर्यटन तथा सहकारी मन्त्री खड्ग बस्नेतले कार्यक्रमको शुभारम्भ गरे । कार्यक्रममा बोल्दै मन्त्री बस्नेतले लुम्बिनी संग जोडेर रामग्राम स्तुप सहितका वुद्धस्थललाई समेटेर वुद्धपरिपथको विकास गर्न नीति तथा कार्यक्रम र बजेटमा व्यवस्था गरिने बताए । सुनवलको तरगौली ताल, रामग्राम, पण्डितपुर, सरावलको ककरपत्त नगर, बर्दघाटको वुद्धमंगल ताल, सुस्ताको अनोमाघाटलाई पाँच वर्ष भित्र पर्यटकीय गन्तव्यको रुपमा विकास गर्न पन्चवर्षीय योजना लागु गर्ने बताए । संघीय सरकार संग सहकार्य गरी दातृ निकायको समेत सहयोगमा महत्वपूर्ण पर्यटकीय तथा एतिहासिक स्थलको विकास गरिने बस्नेतले बताए ।
मन्त्री बस्नेतले प्रदेश सरकार बजेट निर्माणको चरणमा रहेको जानकारी दिंदै पुराना योजनालाई पूरा गरेर जनहितका योजना मार्फत जनतामा प्रदेशप्रतिको विश्वास बढाउने योजनामा रहेको जानकारी दिए । “प्रदेशको औचित्य पुष्टि हुने गरी वर्तमान सरकारले काम गर्छ”–बस्नेतले भने ।
कार्यक्रममा प्रदेश सभा सदस्य वैजनाथ कलवारले पण्डितपुुर वुद्धको मावली भएको दाबी गर्दै देवदह मावली हुनै नसक्ने उल्लेख गरे । सरकारी निकायको बेवास्ताकै कारण रामग्राम पण्डितपुर जस्ता क्षेत्र ओझेलमा परेको कलवारको भनाई थियो ।
रामग्राम नगरपालिकाले वुद्ध जयन्तीको अवसरमा विभिन्न खेलकुद प्रतियोगिता सहित जेठ १० गते वुद्ध जयन्तीको दिन रामग्राम स्तुपमा दिपप्रज्वलन सहित वुद्ध जयन्तीको समापन गर्ने जनाएको छ । नगर प्रमुख धनपत यादवले संघीय सरकारको उपेक्षाका कारण गौतम वुद्धको सिंगो अस्तु सुरक्षित रहेको स्थल ओझेलमा परेको गुनासो गरे । स्थानीय तहले सक्दो प्रयास आफ्नो तर्फबाट गरिरहे पनि संघीय सरकार मातहत रहेका स्थलमा काम गर्न अवरोध सृजना हुँदै आएको यादवको भनाई छ ।
कार्यक्रममा रामग्राम नगरपालिकाका उपप्रमुख सम्झना चौधरी, नेपाली काँग्रेसका कार्यवाहक सभापति विक्रम यादव, भ्रष्टाचार विरुद्धको नागरिक निगरानी समूहका अध्यक्ष रामजी ज्ञवाली, शिक्षा अधिकृत सुन्दर खनाल लगायतले वुद्ध स्थलको प्रवद्र्धनको विषयमा बोलेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?