ट्रेंडिंग:

>> बुटवलको डेल्टा एजुकेशन मार्टमा भीषण आगलागी (भिडियोसहित) >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप >> एक्साभेटरले च्यापिंंदा युवकको मृत्यु >> बजेटले प्रदेशको समृद्धिको आधार तयार पार्ने बिश्वास लिएका छौं–गिरी >> ब्याटिङका लागि पीच चुनौतीपूर्ण थियो : रोहित पौडेल >> छैठौं स्थापना दिवसमा सरसफाई र बृक्षरोपण >> लुम्बिनीको सञ्चार वजेट मनपरी बांडिएकोमा आपत्ति >> गिरीबन्धुको जग्गा छानबिन समिति बनाउन कांग्रेसको माग >> लुम्बिनी प्रदेशमा भित्रियो मनसुन >> निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानीको समस्या छैन : प्रधानमन्त्री >> विषाक्त मदिरा सेवनबाट भारतको तामिलनाडुमा २९ जनाको मृत्यु >> लुम्बिनी भारतीय दुतावासको योग दिवस >> जीबी राईको मलेसिया लोकेसन पत्ता लाग्यो : गृहमन्त्री >> आज संसदमा प्रधानमन्त्रीसंग प्रश्नोत्तर >> सर्लाहीमा बस दुर्घटना हुंदा रुपन्देहीका तीनजनाको मृत्यु >> स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम >> टी-२० विश्वकपमा आज सुपर आठका दुई खेल हुँदै >> सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग रोक्न विद्यालयबाट सुरु गर्नुपर्ने >> पूर्व राजपरिवारका ज्वाइँ प्रतिवादी भएको भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेषले दियो सबैलाई सफाइ >> आजको मौसम : कोशी र गण्डकी प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> ‘सुपर एट’ को पहिलो खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग अमेरिका पराजित >> गैंडहवामा महिलाहरुको स्वास्थ्य परीक्षण >> ‘बिरामीले पाउने सास्ती अन्त्य होस्’ >> अब जनवादी गणतन्त्र ल्याउन उठौं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खोल्सा व्यवस्थापनमा नमुना अभ्यास >> ‘साँगुरिदै अक्सिजन क्षेत्र’ >> तिलोत्तमाको नीति तथा कार्यक्रम : कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक विकासलाई प्राथमिकता (पुर्णपाठ) >> बुटवलको नीति तथा कार्यक्रम : शिक्षा, स्वास्थ्य र सीप तथा रोजगारलाई मुख्य प्राथमिकता >> पर्साका तत्कालीन मालपोत अधिकृतसहित तीन जनालाई ८ वर्ष कैदको फैसला >> झलनाथको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतद्वारा अस्वीकार >> बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन >> जेसिस सप्ताहको तयारी पुरा >> मन्त्रीहरूले आफ्नै क्षेत्रमा अधिकांश बजेट लगेको भन्दै पुनर्लेखन गर्न कांग्रेसको माग >> अश्विन दानीको नेतृत्वमा नागरिक पत्रकार समाजको केन्द्रिय तदर्थ कमिटी गठन >> थाइल्याण्डमा समलिङ्गी विवाहलाई कानुनी मान्यता, राजाको स्वीकृतीपछि लागु हुने >> कवाडी व्यवसायीमाथि प्रहरीले अनाहकमा धरपकड गर्यो –प्रभु शाह >> २४ बर्षपछि उत्तर कोरिया पुगे पुटिन >> सुनको मूल्य स्थित, चादीको बढ्यो >> केन विलियम्सनले छोडे कप्तानी >> संसद भवनको शौचालयमा प्रहरी जवानले गरे गोली हानी आत्महत्या >> नेतन्याहुको अमेरिकाप्रति असन्तुष्टि, हतियार नदिएको आरोप >> ‘हेरी रहुँ तिमीलाई’बोलको म्यूजिक भिडियोे सार्वजनिक >> कटान आदेशबिना कसरी काटियो कपिलवस्तु अस्पतालका रुख ? >> प्रतिनिधि सभाको बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> कोशी प्रदेशमा भारी वर्षा, कस्तो रहला अन्यत्रको मौसम ? >> रोहितसँग झगडा गर्ने बंगलादेशी खेलाडी तान्जिमलाई आईसीसीले तिरायो जरिवाना >> कर्णालीका सांसद भन्छन्ः बजेटमा विचौलिया हावी भए >> चुरे संरक्षण गर्न दबाब दिऔं >> राजा परीक्षित र सुनको महिमा

विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि कार्यक्रम बुटवलमा सम्पन्न

४ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार
४ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार

बुटवल । बुटवल उपमहानगरपालिका र पर्यावरण संरक्षण समाज नेपाल, बुटवल रुपन्देहीको संयुक्त आयोजनामा बुटवल उपमहानगरपालिका क्षेत्रमा प्लाष्टिक र प्लाष्टिकजन्य फोहोरमैला व्यवस्थापन तथा पर्यावरण सचेतना अभिवृद्धि गर्ने उद्देश्यले विद्यार्थीसँग पर्यावरण सचेतना तथा इको क्लब अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ ।

लुम्बिनी प्रदेश वन निर्देशनालयका निर्देशक दधिलाल कँडेलले विद्यार्थीहरु सानै उमेरदेखि हरित अभियानमा सहभागी हुनुपर्ने बताउँदै हरित वातावरणले मानव जीवनमा पार्ने सकारात्मक प्रभावबारे आफ्नो प्रस्तुति राखे । हरेक विद्यालयले सञ्चालन गर्ने हो भने, विद्यार्थी मार्फत घरघरमा पर्यावरण सचेतना अभियान पुग्ने कंडेलको विश्वास छ ।

कार्यक्रमका प्रमुख सहजकर्ता सामुदायिक वन समन्वय समिति तिनाउ पाल्पाका अध्यक्ष दल बहादुर गुरुङले आजको आवश्यकता वातावरण संरक्षणमा बाल सहभागिता विषयमा प्रस्तति राख्दै विद्यालयमा इको क्लव र सो क्लबमा रहेर विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय प्रशासनको भूमिकाबारे सहजीकरण गरेका थिए ।

शुक्रबार बुटवलको होटल न्यू ईरामा आयोजित कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिका सरसफाइ तथा फोहोरमैला व्यवस्थापन प्रमुख ठगिश्वर पोखरेलले बुटवल उपमहानगरपालिकामा फोहोरमैला व्यवस्थापनको वर्तमान अवस्था र चुनौती विषयमा आफ्नो प्रस्तुति राखेका थिए। सहभागी विद्यालयका शिक्षक प्रतिनिधि, विद्यार्थी तथा सहभागीलाई स्वागत गर्दै पर्यावरण संरक्षण समाज नेपालका अध्यक्ष गङ्गा पोखरेलले प्लाष्टिक र पर्यावरण विषयमा आफ्नो प्रस्तुति राखेकी थिईन् ।

कार्यक्रममा विभिन्न विद्यालयका शिक्षक नायकहरु, कान्ति माध्यमिक विद्यालयका विदुर पौडेल, जनता माध्यमिक विद्यालयका गोपाल विष्ट, कालिका मानवज्ञान माध्यमिक विद्यालयका भोजराज अधिकारी, तिलोत्तमा माध्यमिक विद्यालयका जयलाल काफ्ले तथा मोतिपुर माध्यमिक विद्यालयकी हुम कुमारी पौडेलले इको क्लवबारे आफ्नो विद्यालयका भएका गतिविधि र अब गर्ने कार्यक्रमबारे आ-आफ्नो धारणा राखेका थिए ।

सहभागी विद्यार्थीको तर्फबाट कालिका मानवज्ञान माध्यमिक विद्यालयकी छात्रा रचना जि.सि., नविन औद्योगिक माध्यमिक विद्यालयका छात्र रिजन श्रेष्ठ तथा कान्ति माध्यमिक विद्यालयकी छात्रा अनुषा ज्ञवालीले आफ्नो विद्यालयमा इको क्लवले गरेका गतिविधि र कार्यक्रममा आफ्नो सहभागीताबारे धारणा राखेका थिए ।

कार्यक्रममा लक्ष्मी माध्यमिक विद्यालयका शिक्षक डिल्ली प्रसाद शर्मा, ज्ञानोदय रात्री माध्यमिक विद्यालयका शिक्षक इन्द्र प्रसाद थापा, कवि गिरी श्रीस मगर तथा कृष्ण गाउँलेले पर्यावरण संरक्षणको महत्त्वबारे बोलेका थिए । कार्यक्रम बुटवल उपमहानगरपालिकाका २० वटा समुदायिक माध्यमिक विद्यालयका तीन/तीन जना विद्यार्थी र शिक्षक नायकको उपस्थिति रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?