ट्रेंडिंग:

>> परम्परागत रुपमा राज्य ब्यवस्थामा रहेको ढिलासुस्ती विकासको बाधक —प्रदेश प्रमुख शेरचन >> गाउँटोलमै साप्ताहिक स्वास्थ्य सेवा केन्द्र >> चटपटेको व्यापार : लगानी कम, आम्दानी राम्रो >> कुंवरवर्तीमा शुरु भयो पांचौं उपमेयरकप महिला भलिबल >> एमबीबीएसमा ७ जनासहित मणिमुकुन्दका १५ जनाले पाए पूर्ण छात्रवृत्ति >> नेपाल सुपर लिगमा धनगढी र इलाम तथा काठमाडौं र बुटवलबीच खेल हुँदै >> आन्तरिक उत्पादनको आलु–प्याजमा भ्याट नलाग्ने, आन्दोलन फिर्ता >> बुद्ध जन्मस्थलभित्र भारतीय दुतावासको सांस्कृतिक उत्सव >> कालिकाकी खनाललाई एभरेष्ट अन्तर विद्यालय वादविवाद उपाधि >> कविता लेख्ने नवोदित युवाहरूलाई >> ‘भुस्याहा कुकुर’ खोज्दै सैनामैना >> विमानस्थलमा सरकारको खोजी… >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पुरुषतर्फ आरभ र रिकु तथा महिलातर्फ आसाकुरा र महेश्वरी प्रथम >> पुरानो शिक्षा नीति फेर्न जरुरी छ– मन्त्री सिम्खडा >> एमाले बाहेकले देश बनाउने काम गर्न सक्दैनन् : ओली >> देश र राजनीति शीर्षकमा सहिद क्याम्पसमा गरियो नाटक मञ्चन >> ६ वर्षीया बालिकालाई करणीको आरोपमा आफ्नै बाबु पक्राउ >> यू–१९ एसिया कप : पाकिस्तानसँग नेपाल ७ विकेटले पराजित >> प्रदेशमा सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाएको छ — मन्त्री सिके गुप्ता >> ९ जिल्लामा शान्ति समाजको नागरिक संवाद >> उधारो सहमती गरि सरकारले ठगेको निमार्ण ब्यवसायीहरुको गुनासो >> एभरेष्टमा वादविवाद >> गौतमबुद्ध विमानस्थलः नियमित अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि व्यवसायीले थाले आन्दोलन >> यू १९ एसिया कपः नेपालले पाकिस्तानलाई दियो १५३ रनको लक्ष्य >> फराकिलो बन्दै बुटवल मिलनचोकदेखि सुख्खानगर जाने बाटो >> एनसेलको सेयर बिक्रीमा राजनीतिक र प्रशासनिक नेतृत्वको साँठगाँठ : गगन >> सरकार बिस्तारबारे लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री र सभामुखबीच छलफल >> रिलायबल लाईफ इन्स्योरेन्सले दियो ३१ लाख २० हजार वीमा दावी >> १४ किलो सुन प्रकरण छानबिनका लागि समिति >> भारतलाई बिजुली बेचेर प्राधिकरणले गर्‍याे १५ अर्ब २४ कराेड आम्दानी >> समस्यामा परेका ऋणीलाई सहजीकरण >> एसीसी यू-१९ एसिया कप : पहिलो खेलमा नेपाल पाकिस्तानसँग भिड्दै >> १६ दिने अभियान र महिलामाथिको हिंसा >> मध्यराति विमानस्थलबाट १४ किलो सुन बरामद, दुई जना पक्राउ >> ब्यवसायीमाथि हातपात, दुईजना पक्राउ >> मौसम पूर्वानुमान : कोशीमा हल्का वर्षा, तराईमा हुस्सुको सम्भावना >> बंगलादेशले नेपालबाट ४० मेगावाट बिजुली किन्ने >> राष्ट्रिय कृषि गणनाको तथ्यांकमा त्रुटीः रूपन्देहीको २४ विगाहामा सुन्तला खेती ! >> उपेक्षामा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविका >> हिंसाविरुद्धको अभियान र महिला पुरुष अधिकारको कुरा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> भोलिदेखि आठौं अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय महोत्सव >> घोडेपानी र उल्लेरीलाई सडक सञ्जालले जोड्दै >> मानव अधिकार कला महोत्सव हुने >> प्रदेश निजामती विधेयक प्रदेश प्रमुखबाट प्रमाणीकरण >> खेल सप्ताहको पाचौ दिन खेल जारी >> ऋण उठाएर कर्मचारीलाई तलब दिनुपर्ने लज्जास्पद अवस्था छ : ओली >> राजसंस्था पुन:स्थापनासहित ७ वटा एजेन्डा लिएर राप्रपा सडकमा उत्रिने >> मन्त्रिपरिषद् बैठक : एनसेल प्रकरण छानबिनका लागि ५ सदस्यीय समिति गठन
पर्यटन

बर्दियामा एक लाख पर्यटक भित्र्याउने लक्ष्य लिन मुख्यमन्त्री चौधरीको निर्देशन

११ आश्विन २०८०, बिहीबार ०६:०५
११ आश्विन २०८०, बिहीबार ०६:०५

नेपालगञ्ज, ११ असोज ।

लुम्विनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री डिल्लीबहादुर चौधरीले आगामी वर्ष बर्दियामा एक लाख पर्यटक भित्र्याउने लक्ष्य लिन निर्देशन दिएका छन् । ४४ औं विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा बर्दियाको ठाकुरबाबा नगरपालिकाले बुधबार आयोजना गरेको प्रदेशस्तरीय कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै मुख्यमन्त्री चौधरीले एक लाख पर्यटक भित्र्याउने कार्यक्रमसहितको योजना बनाउन बर्दियाका स्थानीय पालिकाहरुलाई निर्देशन दिएका हुन् । मुख्यमन्त्री चौधरीले भने –‘गत बर्ष २४ हजार ३ सय ३९ पर्यटक बर्दियामा भित्र्याउनुभयो, आगामी एक बर्षमा एक लाख पर्यटक भित्र्याउने अभियानमा लाग्नुहोस् यसको लागि प्रदेश सरकार साथ दिन तयार छ ।’

स्थानीय उत्पादनलाई प्रोत्साहन गर्न सके मात्र पर्यटन प्रवद्र्धन गर्न सकिने उनको भनाई छ । मुख्यमन्त्री चौधरीले स्थानीय विभिन्न परिकारलाई ब्यवसायसँग जोड्नको लागि सहयोग गर्न प्रदेश सरकार तत्पर रहेको बताए । बाँके र बर्दियामा उत्पादन हुने महुँवाको मदिरालाई ब्रान्डिङ गर्नको लागि अव छिट््टै ठाकुरबाबा नगरपालिकामा ल्याव परीक्षण मेसिन राख्न लागेको मुख्यमन्त्री चौधरीले जानकारी दिए ।

लुम्विनी प्रदेशले आर्थिक समृद्धिको योजनालाई अगाडि सारेको उनले बताए । ‘परिवारका प्रत्येक सदस्यले मासिक २५ देखि ३० हजार कमाउन सक्ने भएपछि मात्र समाज आर्थिक रुपमा समृद्ध हुन्छ,’ मन्त्री चौधरीले भने ‘अवको आर्थिक बृद्धिलाई कसैले रोक्न नसक्ने वातावरण सबैले बनाउनुपर्छ ।’

नेपालगञ्जको जमुनाहा र कञ्चनपुरको गड्डाचौकी नाकाबाट धेरै संख्यामा भारतीय पर्यटक भित्र्याउने तयारी सरकारले गरिरहेको मुख्यमन्त्री चौधरीले जानकारी दिए ।

आर्थिक बर्ष २०७९÷०८० मा बर्दिया राष्ट्रिय निकुञ्ज अवलोकन तथा जंगल सफारीका लागि २४ हजार ३८९ पर्यटक भित्रिएको निकुञ्जले जनाएको छ । त्यस मध्ये १६ हजार ७८६ आन्तरिक पर्यटक रहेको बताईएको छ ।

बर्दियामा बाघ, हात्ती, गैँडा, कृष्णसार लगायतका वन्यजन्तुसँगै प्राकृतिक सौन्दर्य अवलोकन, थारु कला संस्कृतिसँगै होमस्टेहरूमा स्थानीय परिकार खान पाइन्छ । यस्तै ऐतिहासिक ठाकुरद्वारा मन्दिर, केदारेश्वर धाम, कर्णाली चिसापानी पुल, गेरुवा कोठियाघाट पुल, बर्दिया निकुञ्जभित्र जङ्गल वाक, जीप सफारी, ¥याफ्टिङ, क्याम्प्ङि, फिसिङ लगायतका साहसिक पर्यटकीय गतिविधिमा रमाउन सकिन्छ ।

‘पर्यटन र हरित लगानी’ नारा सहित पर्यटन विकास परिषद् लुम्बिनी प्रदेशको प्रवद्र्धन तथा ठाकुरबाबा नगरपालिकाको आयोजनामा दिवस मनाईएको हो । कार्यक्रममा लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री, मन्त्रीसहित संघर प्रदेशका अन्य सासंद, बर्दियाका सबै पालिकाका प्रमुख तथा उपप्रमुख, बर्दियासहित लुम्बिनी प्रदेश र भारतको उत्तर प्रदेशका सञ्चारकर्मीलगायतको पनि सहभागिता थियो । दिवसको अवसरमा ठाकुरबाबा नगरपालिकाले स्थानीय विदा समेत दिएकोले ठुलो संख्यामा विद्यार्थी तथा शिक्षकहरुको पनि सहभागिता रहेको थियो ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?