ट्रेंडिंग:

>> ‘सुस्ताको पुल’ क्षमता कति ? >> योग र संगीतलाई जीवनपद्धती बनाऔं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बुटवलको डेल्टा एजुकेशन मार्टमा भीषण आगलागी (भिडियोसहित) >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप >> एक्साभेटरले च्यापिंंदा युवकको मृत्यु >> बजेटले प्रदेशको समृद्धिको आधार तयार पार्ने बिश्वास लिएका छौं–गिरी >> ब्याटिङका लागि पीच चुनौतीपूर्ण थियो : रोहित पौडेल >> छैठौं स्थापना दिवसमा सरसफाई र बृक्षरोपण >> लुम्बिनीको सञ्चार वजेट मनपरी बांडिएकोमा आपत्ति >> गिरीबन्धुको जग्गा छानबिन समिति बनाउन कांग्रेसको माग >> लुम्बिनी प्रदेशमा भित्रियो मनसुन >> निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानीको समस्या छैन : प्रधानमन्त्री >> विषाक्त मदिरा सेवनबाट भारतको तामिलनाडुमा २९ जनाको मृत्यु >> लुम्बिनी भारतीय दुतावासको योग दिवस >> जीबी राईको मलेसिया लोकेसन पत्ता लाग्यो : गृहमन्त्री >> आज संसदमा प्रधानमन्त्रीसंग प्रश्नोत्तर >> सर्लाहीमा बस दुर्घटना हुंदा रुपन्देहीका तीनजनाको मृत्यु >> स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम >> टी-२० विश्वकपमा आज सुपर आठका दुई खेल हुँदै >> सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग रोक्न विद्यालयबाट सुरु गर्नुपर्ने >> पूर्व राजपरिवारका ज्वाइँ प्रतिवादी भएको भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेषले दियो सबैलाई सफाइ >> आजको मौसम : कोशी र गण्डकी प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> ‘सुपर एट’ को पहिलो खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग अमेरिका पराजित >> गैंडहवामा महिलाहरुको स्वास्थ्य परीक्षण >> ‘बिरामीले पाउने सास्ती अन्त्य होस्’ >> अब जनवादी गणतन्त्र ल्याउन उठौं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खोल्सा व्यवस्थापनमा नमुना अभ्यास >> ‘साँगुरिदै अक्सिजन क्षेत्र’ >> तिलोत्तमाको नीति तथा कार्यक्रम : कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक विकासलाई प्राथमिकता (पुर्णपाठ) >> बुटवलको नीति तथा कार्यक्रम : शिक्षा, स्वास्थ्य र सीप तथा रोजगारलाई मुख्य प्राथमिकता >> पर्साका तत्कालीन मालपोत अधिकृतसहित तीन जनालाई ८ वर्ष कैदको फैसला >> झलनाथको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतद्वारा अस्वीकार >> बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन >> जेसिस सप्ताहको तयारी पुरा >> मन्त्रीहरूले आफ्नै क्षेत्रमा अधिकांश बजेट लगेको भन्दै पुनर्लेखन गर्न कांग्रेसको माग >> अश्विन दानीको नेतृत्वमा नागरिक पत्रकार समाजको केन्द्रिय तदर्थ कमिटी गठन >> थाइल्याण्डमा समलिङ्गी विवाहलाई कानुनी मान्यता, राजाको स्वीकृतीपछि लागु हुने >> कवाडी व्यवसायीमाथि प्रहरीले अनाहकमा धरपकड गर्यो –प्रभु शाह >> २४ बर्षपछि उत्तर कोरिया पुगे पुटिन >> सुनको मूल्य स्थित, चादीको बढ्यो >> केन विलियम्सनले छोडे कप्तानी >> संसद भवनको शौचालयमा प्रहरी जवानले गरे गोली हानी आत्महत्या >> नेतन्याहुको अमेरिकाप्रति असन्तुष्टि, हतियार नदिएको आरोप >> ‘हेरी रहुँ तिमीलाई’बोलको म्यूजिक भिडियोे सार्वजनिक >> कटान आदेशबिना कसरी काटियो कपिलवस्तु अस्पतालका रुख ? >> प्रतिनिधि सभाको बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> कोशी प्रदेशमा भारी वर्षा, कस्तो रहला अन्यत्रको मौसम ? >> रोहितसँग झगडा गर्ने बंगलादेशी खेलाडी तान्जिमलाई आईसीसीले तिरायो जरिवाना

बुटवलको विकासका लागि पुनःसंरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी सुरु

३ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
३ जेष्ठ २०८१, बिहीबार

बुटवल,३ जेठ ।

बुटवलको विकासका लागि पुनः संरचना विषयक दुई दिने गोष्ठी बुटवलमा सुरु भएको छ । सिद्धार्थ इन्टरनेशनल कलेज बुटवलले पछिल्लो समय बुटवलको विकासका लागि बजारलाई चलायमान बनाउन तथा बुटवलको पुनः संरचनाका विषयमा कलेजमा अध्ययनरत विद्यार्थी, उद्योगी, बैंकर्श,शिक्षकलगायतको सहभागितामा बिहीबार र शुक्रबार सिद्धार्थ फेष्टको आयोजना गरेको हो ।

कार्यक्रममा पूर्व मन्त्री डा. मिनेन्द्र रिजालले बुटवलको विकासका लागि पर्यटन, शिक्षा, आईटीलाई जोडेर लैजानु पर्ने बताए । उनले पर्यटन आकर्षणको लागि लुम्बिनीको विकास गरी शिक्षालाई आईटीसंगै आईटीलाई उद्योगसंग लैजान सकेमा रोजगारीको सिर्जन गर्न सकिने बताए ।

कार्यक्रममा बोल्दै बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगर प्रमुख खेलराज पाण्डेले बुटवलमा विकासको प्रचुर सम्भावना रहेकोले यसको लागि उपमहानगरपालिकाले विभिन्न तालिमहरु प्रदान गर्न तयार रहेकोले सधै साथ र सहयोग गर्ने बताए । उनले काम भन्दा धेरै भाषणमा मात्रै समय खर्च गर्ने र ग्रास रुटबाट काम नगर्दा बुटवललाई सोचे अनुसार अगाडि बढाउन नसकिएको बताए ।

त्यस्तैगरी लुम्बिनी टेक्निकल विश्वविद्यालयका उपकुलपति प्रा.डा. विनोद प्रसाद ढकालले आईटी सेक्टरलाई प्राथमिकता नदिने हो भने अबको युवा पछाडि पर्ने बताए । आईटी त्यस्तो प्रविधि हो जसको भरमा बिदेशमा रहेका नेपाली युवाहरुलाई स्वदेशमै ल्याएर रोजगारीसंग जोड्न सकिने बताए ।

कार्यक्रममा गौतमबुद्ध सामुदायिक मुटु अस्पतालका अध्यक्ष तथा समाजसेवी एजाज आलमले बोल्दै स्वास्थ्य र शिक्षाका लागि विदेशिने युवाहरुलाई रोक्न नसक्नुले बुटवल बजार गुल्जारमय बन्न नसकेको बताए । उनले औद्योगिक र पर्यटकीय क्षेत्रमा विकास गर्न सकेमा बुटवल चलायमान बनाउन सकिने बताए ।

त्यस्तैगरी सिद्धार्थ इन्टरनेशनल कलेजका अध्यक्ष महेशमान सिंह, नेपाल बैंक लिमिटेडका लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख सुशिल कुमार नेपाल, तिलोत्तमा कलेजका संस्थापक क्याम्पस प्रमुख प्रोफेसर डा. रामचन्द्र आचार्य, बुटवल उद्योग वाणिज्य संघका पूर्व अध्यक्ष सुरेन्द्र प्रसाद श्रेष्ठ, आईटी स्ट्रक्चर एण्ड सलुसनका को – फाउण्डर श्रृष्टि गुरुङ्गलगायतल बोल्दैे बुटवललाई कसरी हुन्छ ? हराभरा र चलायमान बनाउनु पर्ने धारणा व्यक्त गरेका थिए । उत्त, कार्यक्रममा अर्जुन ज्ञवालीले प्यानलिष्ट सहजकर्ताको भूमिका निर्वाह गरेका थिए ।

त्यस्तैगरी कलेजका प्राचार्य रामप्रसाद खरेलले बोल्दै व्यवसायी र पेशागत रुपमा सञ्चबलन गर्न अहिलेको अवस्थामा बुटवललाइृ कसरी समृद्ध र आर्थिक रुपमा चलायमान बनाउने भन्ने सन्दर्भ बारे प्रकाश पारेका थिए। कलेजका व्यवस्थापन समितिका वरिष्ठ उपाध्यक्ष तथा समाजसेवी चिरन्जीवी जोशी,  कलेजका प्रोग्राम संयोजक तथा उपप्राध्यापक प्रेमराज पोख्रेलले पनि मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए । शुक्रबार दोस्रो सेशनको कल्चरल कार्यक्रम गरेर समापन गरिने कलेजका प्रशासकीय अधिकृत काशीराज ज्ञवालीले बताए । २०६६ सालमा पोखरा विश्वविद्यालयबाट मान्यता प्राप्त गरेपछि बिबए र बीबीआई कार्यक्रमहरु सञ्चालन गरेको सिद्धार्थ कलेजले हरेक वर्ष कलेज फेष्ट गर्दै आएको छ । कलेजमा करिब ३ सय विद्यार्थीहरु अध्ययनरत छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?