ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

युवा पलायन रोक्न पर्यटन उद्योग उपयुक्त विकल्प

दुई जनाको ब्यवसायीको एक करोड लगानीमा कालिकानगरमा खुल्यो होटल द प्राणगढ
२४ बैशाख २०८१, सोमबार
२४ बैशाख २०८१, सोमबार

बुटवल, २४ बैशाख । युवा पलायनको वर्तमान अवस्थालाई रोक्न पर्यटन उद्योग उपयुक्त बिकल्प भएको एक कार्यक्रममा बोल्न बक्ताहरुले दाबी गरेका छन । पर्यटनमा अघि बढेका युवाहरुलाई प्रोत्साहन हुने गरि सरकारबाट नीतिगत रुपमा योजना ल्याउन समेत उनीहरुले सुझाव दिएका छन । बुटवल कालिकानगरमा करीब १ करोड रुपैया लगानीमा होटल द प्राणगढ शुभारम्भ कार्यक्रमको एक समारोहका बिच रुपन्देही होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघका अध्यक्ष लेखनाथ भण्डारीले उद्घाटन गर्दै युवा पलायनलाई रोक्ने विकल्प पर्यटन उद्योग भएको दाबी गरे । युवाहरुलाई स्वरोजगार पेशामा जोड्ने सरकारबाट नीतिगत रुपमा योजना ल्याउनुपर्ने सुझाव दिए । ब्यवसाय थला पर्नुमा घरभाडाको मार, बैकको ब्याजदरसंगै प्रदेश राजधानीसमेत सर्नु प्रमुख कारण भएको उनले दाबी गरे। शान्तिसुरक्षा मुख्य चुनौती देखिएको उनले बताए । पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि संघ संस्थागत रुपमा पहल गर्दै आएको दाबी उनले गरे । बुटवल बजारलाई चलायमान बनाउन रात्रीकालिन ब्यवसाय आवश्यकता भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं ११ का वडाअध्यक्ष रामचन्द्र क्षेत्रीले प्राकृतिक रुपमा नेपाल धनी देशभएको भन्दै यसलाई पर्यटन र उद्योगमा जोड्न जरुरी रहेको बताए । राजनितिक नेतृत्वप्रति आम नागरिकको वितृष्णा बढ्दै गएको भन्दै अब आफैबाट ससाना विकासमा लाग्नुपर्ने सुझाव दिए । होटल, रेष्टुरेन्ट ब्यवसायीहरु अब आफ्नो क्षेत्रका पर्यटकिय गन्तव्यबारे चिनाउने गरि अभियान थाल्नुपर्ने उनले बताए ।
कार्यक्रममा संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष माधव कुमार खनालले युवा पलायनको वर्तमान विकराल अवस्थामा अनुभवी दुई जना पर्यटनबाट स्वदेशमा काम गर्ने गरि लगानी गरिनु सकारात्मक भएको बताए । कालिकानगर होटल ब्यवसाय विकासमा अगाडि रहेको उनले बताए ।
कार्यक्रममा संघका महासचिव अर्जुन भुषालले देशको आर्थिक अवस्था सुधारतर्फ गैरहेको भन्दै पर्यटनबाट आर्थिक समृद्धिको नारासहित आफुहरु निरन्तर अगुवाई गरेको बताए । कालिकापथ, अमरपथ र ट्राफिक चोक क्षेत्रलाई रात्रीकालिन ब्यवसाय संचालन गर्ने पहलका लागि अघि बढाएको उनले बताए ।

बुटवलमा होटलमा दुई दशक अनुभव बटुलेका कृष्ण भुषाल र ब्यवस्थापनमा अनुभवी ऋषिराम पोखरेलले बुटवलमा नया होटल संचालनमा ल्याएका छन । ईन्डौर कटेज, देउराली होटल , होटल बेकन चलाएका भुषाल र बैकमा अनुभवि पोखरेलले करीब १ करोड रुपैया लगानीमा कालिकानगरमा सुविधासम्पन्न होटल द प्राणगढ संचालनमा ल्याएका छन ।

होटलका संचालक कृष्ण भुषालले आवासिय र खानाका परिकारसहितको सेवा दिईने बताए । करीब १ कठ्ठा १ धुर जग्गामा निर्माण गरिएको चार तल्ला भवनमा लिजमा संचालनमा रहेको होटलमा सुविधासम्पन्न १६ वटा कोठाहरु छन । सय जना क्षमताको बार र रेष्टुरेन्ट तथा ७० जना क्षमताको सेमिनार हल अण्डरग्राउण्ड रहेको छ । ब्यवस्थित पार्किङ समेत रहेको छ ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?