ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा >> दक्षिण अफ्रिकासँग १ रनले हार्‍यो नेपाल, सुपर ८ मा पुग्ने सम्भावना समाप्त >> नेपालले दक्षिण अफ्रिकालाई ११५ रनमै रोक्यो, कुशल भुर्तेलले लिए ४ विकेट >> नेपाल टस जितेर फिल्डिङ गर्दै, सागरको ठाउँमा सन्दीप >> अभिभावकको छहारी >> उल्टो धारमा सुल्टो धारणा >> ‘बल ब्वाय’ बाट कोच >> बाली बीमामा ‘बढेन आकर्षण’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सप्तकोशी बैंकका पूर्वसीईओ नवीन सुवेदीलाई ३ वर्ष भन्दा बढी कैद, २ करोड बढी जरिवाना >> असार ३ गते सार्वजनिक बिदा >> गण्डकीमा फ्लोर क्रस गर्ने सांसद देवकोटा पदमुक्त >> विकास र राजनीतिलाई जोडेर लैजाऔं : पौडेल >> लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको रजिष्ट्रारमा तेस्रोपटक आचार्य >> चर्को गर्मीले विद्यार्थी बेहोस, सल्यानमा विद्यालय बन्द >> ‘हरेक ५० जना बालबालिकामा एकजनालाई अटिजम’ >> ताप्लेजुङमा पहिरोले घर बगाउंदा चारजनाको मृत्यु >> एमाले गुल्मीको अध्यक्षमा बालसिंह काउछा निर्वाचित >> वेस्ट इन्डिज पुग्यो नेपाली टोली : भोलि दक्षिण अफ्रिकासँग खेल्दै >> टी-२० विश्वकप :आज अफगानिस्तान र पीएनजी तथा अमेरिका र आयरल्याण्डबिच खेल हुँदै >> लुम्बिनी प्रदेशमा आज पनि पानी नपर्नेः यस्तो छ अन्य ठाउँमा मौसम पूर्वानुमान >> नेपालको शिक्षा नीतिमै अलमल : नैतिकता र संस्कारको खडेरी >> निर्माणाधीन नालामा माटोको ढिस्कोले पुरिंदा तीन मजदुरको मृत्यु >> किसानलाई उपकरण वितरण >> १६ दिने निःशुल्क वारिष्ठा तालिम सुरु >> रक्तदातालाई प्रोत्साहनको खाँचो >> बैँकको खाताबाट बचत गायब सेवाग्राहीको बिचल्ली ! >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मानव विकास सूचकांकले गिज्याउँदै प्रदेश सरकार >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा असार १ गतेदेखि अनलाइन टिकेट सेवा 

यसकारण कर्णालीका मुख्यमन्त्रीले राखे आफैसँग दुई मन्त्रालय

३ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
३ जेष्ठ २०८१, बिहीबार

सुर्खेत, ३ जेठ ।

एमालेभित्र देखिएको आन्तरिक विवादका कारण कर्णाली प्रदेशका मुख्यमन्त्री यमलाल कँडेलले दुई वटा मन्त्रालयको जिम्मेवारी पनि आफैसँग राखेका छन् । यसअघि आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालय आफूसँग राखेका उनले अहिले भने भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय पनि आफैसँग राखेका हुन् ।

कृषिमन्त्रीमा सिफारिस गरिएका विनोदकुमार शाहले शपथ ग्रहण गर्न अस्वीकार गरेपछि उक्त मन्त्रालय कँडेलले आफैसँग राखेका छन् । मुख्यमन्त्री कँडेलले शाहलाई १८ बैशाखमा कृषिमन्त्रीमा नियुक्त गरेका थिए । तर, हालसम्म पनि शाह मन्त्रालय आउने कुनै छाँटकाँट नदेखेपछि कँडेलले उक्त मन्त्रालय पनि आफैसँग राखेका हुन् ।

संविधानको धारा १६८ को उपधारा (९) अनुसार प्रदेश प्रमुख तिलक परियारले मन्त्रीपरिषद्को जिम्मेवार हेरफेर गरेका छन् । जसअनुसार मुख्यमन्त्री कँडेलले मुख्यमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद्को कार्यालयसँगै आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालय र भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालयको जिम्मेवारी समेत सम्हाल्ने छन् । त्यसबाहेक अन्य मन्त्री र मन्त्रालय भने यथावत छन् ।

पूर्वमन्त्री समेत रहेका एमाले प्रदेशसभा सदस्य शाहले आफुले चाहेको मन्त्रालय नपाएपछि शपथग्रहण अस्विकार गरेका थिए । शाहले भौतिक पूर्वाधार तथा सहरी विकास मन्त्रालय मागेका थिए । तर मुख्यमन्त्री कँडेलले शाहलाई कृषिमन्त्रीमा नियुक्त गरे । मुख्यमन्त्री कँडेलले भौतिक तथा पूर्वाधार मन्त्रालयमा शेरबहादुर बुढालाई सिफारिस गरेका छन् ।

मन्त्रीको शपथ लिन तयार हुँदासम्म पनि कुन मन्त्रालयको जिम्मेवारी दिने भन्ने विषयमा एमालेका सांसदहरुलाई जानकारी गराइएको थिएन । एमालेबाट विनोदकुमार शाह, शेरबहादुर बुढा र राज्यमन्त्री गमता विकलाई शपथग्रहण गर्न आउन मुख्यमन्त्री कँडेलले भनेका थिए । सोही बमोजिम नेताहरू मन्त्रीको शपथ लिने तयारी गरिरहेका थिए । जसमा भौतिक पूर्वाधार तथा शहरी विकास मन्त्रीको शपथ लिने तयारी शाहले गरिरहेका थिए ।

सुरुमा गोप्य राखिएको मन्त्रीहरूको नामावली प्रदेश प्रमुखको कार्यालयले सार्वजनिक ग¥यो । उक्त नामावलीमा भौतिकमन्त्रीको शपथ लिने तयारी गरेका शाहको नाम भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रीमा थियो । यसबाट रुष्ट बनेका उनले शथप ग्रहण कार्यक्रम नै बहिष्कार गरे ।

शपथ ग्रहणलाई बहिस्कार गरेका उनी पार्टीमा वरिष्ठताका आधारमा आफूलाई अपमान गरिएको प्रतिक्रिया दिएका थिए । शपथ बहिस्कार पश्चात शाह काठमाडौं पुगेर एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा वली र प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई भेटेका छन् ।

हाल कर्णाली सरकारमा मुख्यमन्त्री सहित एमालेबाट दुई मन्त्री र एक राज्यमन्त्री छन् भने अर्को सत्तासाझेदार दल नेकपा (माओवादी केन्द्र) बाट चार मन्त्री छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?