ट्रेंडिंग:

>> परम्परागत रुपमा राज्य ब्यवस्थामा रहेको ढिलासुस्ती विकासको बाधक —प्रदेश प्रमुख शेरचन >> गाउँटोलमै साप्ताहिक स्वास्थ्य सेवा केन्द्र >> चटपटेको व्यापार : लगानी कम, आम्दानी राम्रो >> कुंवरवर्तीमा शुरु भयो पांचौं उपमेयरकप महिला भलिबल >> एमबीबीएसमा ७ जनासहित मणिमुकुन्दका १५ जनाले पाए पूर्ण छात्रवृत्ति >> नेपाल सुपर लिगमा धनगढी र इलाम तथा काठमाडौं र बुटवलबीच खेल हुँदै >> आन्तरिक उत्पादनको आलु–प्याजमा भ्याट नलाग्ने, आन्दोलन फिर्ता >> बुद्ध जन्मस्थलभित्र भारतीय दुतावासको सांस्कृतिक उत्सव >> कालिकाकी खनाललाई एभरेष्ट अन्तर विद्यालय वादविवाद उपाधि >> कविता लेख्ने नवोदित युवाहरूलाई >> ‘भुस्याहा कुकुर’ खोज्दै सैनामैना >> विमानस्थलमा सरकारको खोजी… >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पुरुषतर्फ आरभ र रिकु तथा महिलातर्फ आसाकुरा र महेश्वरी प्रथम >> पुरानो शिक्षा नीति फेर्न जरुरी छ– मन्त्री सिम्खडा >> एमाले बाहेकले देश बनाउने काम गर्न सक्दैनन् : ओली >> देश र राजनीति शीर्षकमा सहिद क्याम्पसमा गरियो नाटक मञ्चन >> ६ वर्षीया बालिकालाई करणीको आरोपमा आफ्नै बाबु पक्राउ >> यू–१९ एसिया कप : पाकिस्तानसँग नेपाल ७ विकेटले पराजित >> प्रदेशमा सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाएको छ — मन्त्री सिके गुप्ता >> ९ जिल्लामा शान्ति समाजको नागरिक संवाद >> उधारो सहमती गरि सरकारले ठगेको निमार्ण ब्यवसायीहरुको गुनासो >> एभरेष्टमा वादविवाद >> गौतमबुद्ध विमानस्थलः नियमित अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि व्यवसायीले थाले आन्दोलन >> यू १९ एसिया कपः नेपालले पाकिस्तानलाई दियो १५३ रनको लक्ष्य >> फराकिलो बन्दै बुटवल मिलनचोकदेखि सुख्खानगर जाने बाटो >> एनसेलको सेयर बिक्रीमा राजनीतिक र प्रशासनिक नेतृत्वको साँठगाँठ : गगन >> सरकार बिस्तारबारे लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री र सभामुखबीच छलफल >> रिलायबल लाईफ इन्स्योरेन्सले दियो ३१ लाख २० हजार वीमा दावी >> १४ किलो सुन प्रकरण छानबिनका लागि समिति >> भारतलाई बिजुली बेचेर प्राधिकरणले गर्‍याे १५ अर्ब २४ कराेड आम्दानी >> समस्यामा परेका ऋणीलाई सहजीकरण >> एसीसी यू-१९ एसिया कप : पहिलो खेलमा नेपाल पाकिस्तानसँग भिड्दै >> १६ दिने अभियान र महिलामाथिको हिंसा >> मध्यराति विमानस्थलबाट १४ किलो सुन बरामद, दुई जना पक्राउ >> ब्यवसायीमाथि हातपात, दुईजना पक्राउ >> मौसम पूर्वानुमान : कोशीमा हल्का वर्षा, तराईमा हुस्सुको सम्भावना >> बंगलादेशले नेपालबाट ४० मेगावाट बिजुली किन्ने >> राष्ट्रिय कृषि गणनाको तथ्यांकमा त्रुटीः रूपन्देहीको २४ विगाहामा सुन्तला खेती ! >> उपेक्षामा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविका >> हिंसाविरुद्धको अभियान र महिला पुरुष अधिकारको कुरा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> भोलिदेखि आठौं अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय महोत्सव >> घोडेपानी र उल्लेरीलाई सडक सञ्जालले जोड्दै >> मानव अधिकार कला महोत्सव हुने >> प्रदेश निजामती विधेयक प्रदेश प्रमुखबाट प्रमाणीकरण >> खेल सप्ताहको पाचौ दिन खेल जारी >> ऋण उठाएर कर्मचारीलाई तलब दिनुपर्ने लज्जास्पद अवस्था छ : ओली >> राजसंस्था पुन:स्थापनासहित ७ वटा एजेन्डा लिएर राप्रपा सडकमा उत्रिने >> मन्त्रिपरिषद् बैठक : एनसेल प्रकरण छानबिनका लागि ५ सदस्यीय समिति गठन
खेलकुद
विश्व मुटु दिवसमा सचेतनामुलक साईकल रयाली

मृगौला रोगीलाई ११ हजार रुपैया आर्थिक सहयोग

१२ आश्विन २०८०, शुक्रबार १३:०१
१२ आश्विन २०८०, शुक्रबार १३:०१

बुटवल, १२ असोज । विश्व मुटु दिवसको अवसरमा बुटवलमा वृहत सचेतामुलक साईकल रयाली गरिएको छ । नेपाल हृदय रोग निवारण प्रतिष्ठान रुपन्देही शाखाको आयोजना तथा बुटवल उपमहानगरपालिकाको आर्थिक सहयोगमा सचेतनामुलक साईकल रयाली गरिएको हो ।

कार्यक्रमको शुभारम्भ गर्दै बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेयले विश्व मुटु दिवसको अवसरमा साईकल चलाएर मानव स्वस्थ्यसंगै नगरका पर्यटकिय स्थलको प्रचारमा योगदान पुग्ने बताए । विश्वमा नै सरुवारोगी भन्दा दिर्घरोगीहरुको संख्या बढ्दो देखिएको भन्दै दैनिक कार्यालयमा सहयोगका लागि आउने नगरबासीको संख्या अत्याधिक रहेको बताए । यसबाट परिवार, समाज र देशलाई नै ठुलो धक्का पुगेको उनले बताए । रोगबारे सचेत बनाउन जरुरी रहेको भन्दै यसमा सबै संघसंस्थाहरु लाग्नुपर्ने सुझाव दिए । प्रतिष्ठानबाट गरिने कार्यक्रमलाई प्रभावकारी बनाउन मुटु रोगबाट न्युनिकरणको बारेमा समेत थप सचेतना र स्वस्थ्य शिविर चलाउने विषयमा ध्यान दिनुपर्ने बताए । मानव स्वस्थ्यको लागि साईकल चलाउनु लाभदायक भएको भन्दै साईकलमैत्री पुर्वाधारमा आफुले जोड दिएको बताए । राजमार्गदेखि चिडियाखोलासम्मको सडकमा साईकल लेन बनाउन आवश्यक पहल गरिएको उनले बताए । मुल र भित्री सडकहरुमा समेत पैदल र साईकलयात्रीहरुलाई सुरक्षित खालका सडक बनाउने विषयमा सडक विभागलाई सुझाव दिएको उनले बताए ।

यसैबिच बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेय, नेपाल हृदय रोग निवारण प्रतिष्ठानका रुपन्देही शाखाका अध्यक्ष बोनिन पिया, प्रतिष्ठानका निवर्तमान अध्यक्ष निर्मल लाकौल, वरिष्ठ उपाध्यक्ष काजिमान श्रेष्ठ, उपाध्यक्ष नरेश श्रेष्ठ, कोषाध्यक्ष उमाशंकर मालपानी, सहसचिव करण खनाल, सन्जय मुडभरी, कार्यक्रमका संयोजक अभिषेक भारी, बुटवल युनाईटेड साईक्लिङ क्लबका अध्यक्ष उत्तम श्रेष्ठ, बुटवल साईक्लिङ ग्रुप शिव चौधरीले मृगौला रोगको उपचार गराईरहेका बुद्घनगरका ३३ वर्षिय गोपाल गहतराजका माता बिन्दु सुनारलाई नगद ११ हजार रुपैया सहयोग हस्तान्तरण गरेका छन ।

कार्यक्रममा नेपाल हृदय रोग निवारण प्रतिष्ठानका रुपन्देही शाखाका अध्यक्ष बोनिन पियाले यो वर्ष मुटु दिवसको अवसरमा रचनात्मक र प्रभावकारी हुने गरि साईकल रयाली गरिएको बताए । स्वस्थ्य रहन ब्यायामको महत्व प्रकाश पार्दै साईक्लिङ एउटा महत्वपूर्ण माध्यम भएको बताए । सचेतना कार्यक्रमसंगै दीर्घरोगीलाई आर्थिक सहयोग जस्तो नमुना काम गर्न सफल भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा सहभागी बुटवल युनाईटेड साईक्लिङ क्लब, साइकल सिटी बुटवल, बुटवल साईक्लिङ ग्रुप, तिनाउ साईक्लिङ क्लब, नवलपरासी साईक्लिङ संघका साइक्लिस्टहरुले ‘मन लगाउ, मुटु बचाउ, मन लगाउ, बाथ—मुटुरोगबाट बचाउ, मन लगाउ, हृदयघातबाट बचाउ, मन लगाउ, पत्रु खानाबाट मुटुलाई बचाउ ।’ भन्ने प्लेकार्ड सहित बुटवल नगर परिक्रममा गरेका थिए । यसैबिच दिवसको अवसरमा रुपन्देहीका १० वटा विद्यालयहरुमा सचेतनामुलक पर्चापम्पेलटिङ वितरणको कार्यक्रम समेत गरिएको प्रतिष्ठानका सचिव राजेन्द्र काकीले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?