ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

‘रुपन्देही खेलकुद हब हो ।’ — अध्यक्ष आचार्य

बालबालिकादेखि जेष्ठ नागरिकलाई खेलकुदमा जोड्ने गरि हाफ म्याराथन तथा रोड रेस गर्न लागेको एकेडेमीका अध्यक्ष आचार्यको दाबी ।
१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार
१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार

बुटवल, १ जेठ । देशका आर्थिक विकासको मेरुदण्ड खेल पर्यटन बन्न सक्ने सम्भावनालाई मध्येनजर गरि खेल प्रवद्र्धनमा लागेको मदन भण्डारी स्पोर्टस एकेडेमीका अध्यक्ष ध्रुव आचार्यले दाबी गरेका छन । वर्षभरि नै विविध खेलकुद प्रतियोगिता गरि खेल र खेलाडीको विकासमा आफु निरन्तर लागेको उनले बताए । फुटबल, क्रिकेट, भलिबलदेखि अन्य धेरै खेलका राष्ट्रिय खेलाडी उत्पादन गरेको रुपन्देही खेलकुदको उर्वरभुमी भएको भन्दै उनले खेलकुद हबका रुपमा रुपन्देही रहेको बताए । स्वर्गिय जननेता मदन भण्डारीको ३१ औ स्मृति दिवसको अवसर पारेर विहिबार बुटवलमा हुन लागेको हाफ म्याराथन तथा रोड रेसको तयारीबारे जानकारी दिन आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा अध्यक्ष आचार्यले खेलाडीलाई ब्यवसायीक र खेललाई ब्यापक रुपमा प्रचारप्रसार गर्ने गरि संस्थागत रुपमा काम गरेको बताए ।

रुपन्देहीमा खेलकुद पूर्वाधारलाई दीर्घकालिन सोचका साथ अगाडी बढाउनुपर्ने उनले सुझाव दिए । बहुआयामिक क्षेत्रसंग खेलकुद जोडिएको भन्दै उनले यसलाई साहसिक पर्यटनको माध्यमबाट देशको आर्थिक समृद्धि गर्न सकिने सम्भावना रहेको बताए । हाफ म्याराथन २१ किलोमिटर (खुल्ला पुरुष), दौड १० किलोमिटर कलेज स्तरीय पुरुष, ५ किलोमिटर विद्यालयस्तर छात्र तथा ३ किलोमिटर दौड छात्रा र १ सय मिटर दौड छात्रछात्रा हुने छ । जेष्ठ नागरिकहरुलाई लक्षित गरि वाकाथन समेत हुने उनले बताए । लुम्बिनीमा यसअघि म्याराथन आयोजना गरेको भन्दै उनले यो दोस्रो भएको बताए ।

प्रतियोगिता संयोजक तथा एकेडेमीका एथ्लेटिक्स विभाग प्रमुख मोहन बहादुर घलेले हाफ म्याराथन र रोड रेसको तयारीबारे प्रकाश पार्दै विजेता खेलाडी घोषणाका पारदर्शी गर्ने हुने गरि ब्यवस्थापन भएको बताए । प्रतियोगिताको पाच ईभेन्टमा सहभागीहरुमध्येबाट आठौ स्थानसम्मका खेलाडीलाई साईक्लिस्टबाट स्कटको ब्यवस्था गरिएको उनले बताए । बुटवल युनाईटेड साईक्लिङ क्लब, सैनामैना साईकल साथी, बुटवल साईक्लिङ ग्रुप, तिनाउ साईक्लिङ क्लब, ह्याप्पी साईक्लिङ क्लब लगायतका रुपन्देही जिल्लाका साइक्लिष्टरुबाट समन्वय भएको उनले बताए । प्रतियोगिताको खुला पुरुष हाफ म्याराथनको उपाधि विजेताले नगद १ लाख, उपविजेताले ७५ हजारसहित तृतिय ५० हजार, चौथौ ३० हजार, पाचौ २० हजार, छैटौ १० हजार रुपैया पुरस्कार राशी रहेको छ ।

यसैगरि कलेजस्तरीय १० किलोमिटर (छात्र) दौडमा प्रथम, द्धितिय, तृतिय गरि क्रमश छैटौसम्म ३५, २५, १५, १०, ७ र ५ हजार रुपैया पुरस्कार रहेको छ । यसैगरि विद्यालय छात्रामा प्रथम देखि छैटौसम्म क्रमश २० हजार, १५ हजार, १२ हजार, १० हजार, ७ हजार र ५ हजार रहेको छ । छात्रा ३ किलोमिटर दौडमा प्रथमदेखी छैटौसम्म क्रमश १५ हजार, १० हजार, ७ हजार, ५ हजार, ३ हजार र २ हजार रुपैया पुरस्कार राशी रहेको छ । प्रतियोगिता सम्पन्न गर्न करीब ४० लाख रुपैया खर्च हुने आयोजकको अनुमान छ ।

स्वयंसेवक संयोजक तथा एकडेमीका केन्द्रिय सदस्य धमेन्द्र शाक्यले हजारौ मास सहभागी हुने अनुमान रहेको कार्यक्रममा स्टेज, वाटर पोईन्ट र टर्निङ पोईन्टहरुमा आवश्यक ब्यवस्थापनका लागि सुरक्षा निकायसंग समन्वय गरि करीब ५० जना खटिने बताए । म्याराथनका खेलाडीहरुको बुधबार कालिका मानवज्ञान माबिमा स्वस्थ्य परिक्षण गरिने कार्यक्रम तय भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा पुर्व सभासद तथा एकेडेमीको सल्लाहकार मोहन रेग्मी, प्रेस सल्लाहकार अमृता अनमोलले खेलाडीहरुको मनोभावनालाई उचो बनाउने गरि देशका कुनाकाप्चामा खेलकुद गतिविधिहरु एकेडेमीबाट गर्दै आएको बताए ।

भिडियो सामग्री

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?