ट्रेंडिंग:

>> ओलीले भने– मिशन ८४, हरेक वडामा ५१ प्रतिशत एमाले >> एमाले एक्लैले सरकारको नेतृत्व गर्ने गरी अभियान चलाएका छौ : शंकर पोखरेल >> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु >> लायन्स क्लब अफ देवदह युनाईटेडको स्थापना, अध्यक्षमा आचार्य >> केरुङ–रसुवागढी–चिलिमे २२० केभी प्रसारण लाइन बनाउने सहमति
कर्णाली

स्वीट्जरल्याण्ड भ्रमणपछि कर्णालीका मुख्यमन्त्रीले भने– सोचेभन्दा राम्रो छलफल भयो

२४ भाद्र २०८०, आईतवार १९:०९
२४ भाद्र २०८०, आईतवार १९:०९

सुर्खेत, २४ भदौ ।

कर्णालीका मुख्यमन्त्री राजकुमार शर्माले स्वीटजरल्याण्ड भ्रमणको क्रममा कर्णालीको गरिवी र मानव अधिकारका विषयमा व्यापक रुपमा छलफल भएको बताएका छन् ।

स्वीट्जरल्यान्डको जुरिचमा अन्तर्राष्ट्रिय मानवअधिकार आयोग, अन्तर सरकार संस्थाको आयोजनामा सम्पन्न लगानी सहकार्य विषयक कार्यक्रममा सहभागी भएर फर्किए पश्चात आइतबार प्रदेश सभामा आफ्नो भ्रमणका बारेमा धारणा राख्दै उनले उक्त कार्यक्रममा त्यस्तो धारणा राखेको बताएका हुन् । उनले भ्रमणका क्रममा विशेष गरी कर्णालीको गरिवी, बजेट तथा यहाँको मानवअधिकारको विषयमा छलफल गरिएको बताए । यहाँका समस्याको विषयमा गम्भीर तरिकाले ध्यानाकर्षण भएको उनको भनाई थियो ।

‘सबै प्रदेश भन्दा कर्णाली प्रदेश बहुआयमिक गरिवीको रेखामुनि रहेको पाइयो’ मुख्यमन्त्री शर्माले भने, ‘कर्णालीमा मानव अधिकारको हनन गरिबीका कारण भएको छ । गरिवीको अन्त्यको लागि लड्ने राम्रो खजाना आवश्यक छ भनेर हामीले भन्यौं ।’

यस विषयमा उक्त संस्थाका प्रोफेसर राफेलसँग लामो छलफल भएको छ र त्यो छलफल सोचेभन्दा माथिबाट भएको छ । ‘भ्रमणमा सोचेभन्दा राम्रो छलफल भयो’ उनले भने, ‘स्वीटजरल्याण्ड भ्रमणका क्रममा भएको छलफल सोचेभन्दा राम्रो भयो ।’

उनले वैदेशिक लगानी सोझै प्रदेश सरकारले ल्याउन नसक्ने कुरा सबैलाई जानकारी भएको बताए । उनले उक्त सहायता संघीय सरकारसँग सहकार्य ल्याउनुपर्ने व्यवस्था भएका कारण यसबारेमा आवश्यक कदम चालिदिन प्रधानमन्त्री प्रचण्डसँग आग्रह गरेको बताए । उनले कर्णालीमा बाढी पहिरोबाट भएको क्षतिको बारेमा समेत प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण गराएको बताए । उनले योजना निर्माणको विषयलाई सोच्नुपर्ने अवस्था रहेको बताए । ‘अब हामीले योजना निर्माणको सन्दर्भमा योजनाको डालो कसरी निर्माण गर्ने प्राथमिकताका आधारमा योजना निर्माण गर्ने भनेर सोच्न जरुरी छ’ मुख्यमन्त्री शर्माले भने, ‘आगामी योजना कसरी व्यवस्था गर्ने, प्राथमिकताका आधारमा तोकिएका योजनाका बजेटिङका कुराहरुका विषयमा छलफल गर्न जरुरी छ ।’

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?