ट्रेंडिंग:

>> परम्परागत रुपमा राज्य ब्यवस्थामा रहेको ढिलासुस्ती विकासको बाधक —प्रदेश प्रमुख शेरचन >> गाउँटोलमै साप्ताहिक स्वास्थ्य सेवा केन्द्र >> चटपटेको व्यापार : लगानी कम, आम्दानी राम्रो >> कुंवरवर्तीमा शुरु भयो पांचौं उपमेयरकप महिला भलिबल >> एमबीबीएसमा ७ जनासहित मणिमुकुन्दका १५ जनाले पाए पूर्ण छात्रवृत्ति >> नेपाल सुपर लिगमा धनगढी र इलाम तथा काठमाडौं र बुटवलबीच खेल हुँदै >> आन्तरिक उत्पादनको आलु–प्याजमा भ्याट नलाग्ने, आन्दोलन फिर्ता >> बुद्ध जन्मस्थलभित्र भारतीय दुतावासको सांस्कृतिक उत्सव >> कालिकाकी खनाललाई एभरेष्ट अन्तर विद्यालय वादविवाद उपाधि >> कविता लेख्ने नवोदित युवाहरूलाई >> ‘भुस्याहा कुकुर’ खोज्दै सैनामैना >> विमानस्थलमा सरकारको खोजी… >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पुरुषतर्फ आरभ र रिकु तथा महिलातर्फ आसाकुरा र महेश्वरी प्रथम >> पुरानो शिक्षा नीति फेर्न जरुरी छ– मन्त्री सिम्खडा >> एमाले बाहेकले देश बनाउने काम गर्न सक्दैनन् : ओली >> देश र राजनीति शीर्षकमा सहिद क्याम्पसमा गरियो नाटक मञ्चन >> ६ वर्षीया बालिकालाई करणीको आरोपमा आफ्नै बाबु पक्राउ >> यू–१९ एसिया कप : पाकिस्तानसँग नेपाल ७ विकेटले पराजित >> प्रदेशमा सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाएको छ — मन्त्री सिके गुप्ता >> ९ जिल्लामा शान्ति समाजको नागरिक संवाद >> उधारो सहमती गरि सरकारले ठगेको निमार्ण ब्यवसायीहरुको गुनासो >> एभरेष्टमा वादविवाद >> गौतमबुद्ध विमानस्थलः नियमित अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि व्यवसायीले थाले आन्दोलन >> यू १९ एसिया कपः नेपालले पाकिस्तानलाई दियो १५३ रनको लक्ष्य >> फराकिलो बन्दै बुटवल मिलनचोकदेखि सुख्खानगर जाने बाटो >> एनसेलको सेयर बिक्रीमा राजनीतिक र प्रशासनिक नेतृत्वको साँठगाँठ : गगन >> सरकार बिस्तारबारे लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री र सभामुखबीच छलफल >> रिलायबल लाईफ इन्स्योरेन्सले दियो ३१ लाख २० हजार वीमा दावी >> १४ किलो सुन प्रकरण छानबिनका लागि समिति >> भारतलाई बिजुली बेचेर प्राधिकरणले गर्‍याे १५ अर्ब २४ कराेड आम्दानी >> समस्यामा परेका ऋणीलाई सहजीकरण >> एसीसी यू-१९ एसिया कप : पहिलो खेलमा नेपाल पाकिस्तानसँग भिड्दै >> १६ दिने अभियान र महिलामाथिको हिंसा >> मध्यराति विमानस्थलबाट १४ किलो सुन बरामद, दुई जना पक्राउ >> ब्यवसायीमाथि हातपात, दुईजना पक्राउ >> मौसम पूर्वानुमान : कोशीमा हल्का वर्षा, तराईमा हुस्सुको सम्भावना >> बंगलादेशले नेपालबाट ४० मेगावाट बिजुली किन्ने >> राष्ट्रिय कृषि गणनाको तथ्यांकमा त्रुटीः रूपन्देहीको २४ विगाहामा सुन्तला खेती ! >> उपेक्षामा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविका >> हिंसाविरुद्धको अभियान र महिला पुरुष अधिकारको कुरा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> भोलिदेखि आठौं अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय महोत्सव >> घोडेपानी र उल्लेरीलाई सडक सञ्जालले जोड्दै >> मानव अधिकार कला महोत्सव हुने >> प्रदेश निजामती विधेयक प्रदेश प्रमुखबाट प्रमाणीकरण >> खेल सप्ताहको पाचौ दिन खेल जारी >> ऋण उठाएर कर्मचारीलाई तलब दिनुपर्ने लज्जास्पद अवस्था छ : ओली >> राजसंस्था पुन:स्थापनासहित ७ वटा एजेन्डा लिएर राप्रपा सडकमा उत्रिने >> मन्त्रिपरिषद् बैठक : एनसेल प्रकरण छानबिनका लागि ५ सदस्यीय समिति गठन
समाज

बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन

धार्मिक सहिष्णुताको कायम गर्दै शान्ति कायम गर्ने प्रण
९ आश्विन २०८०, मंगलवार १७:५१
९ आश्विन २०८०, मंगलवार १७:५१

बुटवल, ९ असोज ।

बुटवलमा विभिन्न धार्मिक संघसंस्थाहरुको अगुवाईमा अन्तर धार्मिक शान्ति सन्जाल गठन भएको छ । देशभित्र रहेका सबै धर्म, जातीहरुमा सहिष्णुता र शान्ति कायम गर्ने उद्देश्यका साथ अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन गरिएको हो ।

जिल्ला क्रिश्चियन समाजको अगुवाईमा भएको भेलालाई संविधान सभा सदस्य तथा समाजसेवी नेत्र पन्थीले सम्बोधन गर्दै मिलेर बसेको नेपाली समाजमा एकता र सदभाव कायम गर्न जरुरी रहेको बताए । सबै धर्म र जातिहरुको साझा फुलबारीका रुपमा पहिचान बनाएको नेपालमा जनताको चाहना र माग अनुसार नै धर्मनिरपेक्षता घोषणा भएको भन्दै उनले सबै धर्मलाई सम्मान गर्नुपर्ने बताए ।

संविधान सभा सदस्य हाजी नजिर मियाले एक महिना अघिदेखि आफुहरु बैठकहरु बसेर यो अभियानलाई सार्थकता दिने काम सम्पन्न गरेको बताए । धार्मिक सहिष्णुता कायम गर्दा सबैको सम्मान हुने र एकता कायम हुने भन्दै उनले केही अतिवादीहरुको प्रवेशबाट गलत प्रचार हुनु दुखद भएको बताए ।

शान्ति कायम हुने गरी अन्तर धार्मिक समिति बनाएर राष्ट्रिय स्तरमा पुयाउने गरी लैजाने उनले बताए । एक अर्काको सम्मान र अस्तित्व स्वीकार गर्ने गरी कार्यक्रमहरु अघि बढाउने उनले बताए । धर्मको नाममा गरिएको गलत प्रचार रोक्न जरुरी रहेको उनले बताए ।

शान्ति र सद्भाव कायम गर्ने र संविधानको अक्षरता पालना गराउने गरी अभियान चलाउन संजाल एकमत भएर बढ्ने उनले बताए ।

कार्यक्रममा जिल्ला क्रिश्चियन समाज रुपन्देहीका अध्यक्ष सुरज थापा, अन्तर्राष्ट्रिय बुद्घ परियती उदय विहारका महासचिव याम बहादुर थापा, समाजका कोषाध्यक्ष मेघराज घिमिरेले बुटवलबाट नया अभियानको शुरुवात भएको भन्दै यसले देशब्यापी हुने बताए ।

यसैबीच भेलाले हाजी नजिर मियाको संयोजकत्वमा सचिव गणेश घिमिरे, सदस्यहरु सुरज थापा, बाबुराम बस्नेत, नसिबदार मिया, सफर मिया, याम बहादुर थापा, मीन बहादुर सारुको नाम सिफारिस गरेको छ । असोज १५ गतेभित्र सबै धर्मावलम्बीहरुको नामावली संकलन गरी सार्वजनिक गर्ने तयारी रहेको उनले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?