ट्रेंडिंग:

>> एसीसी प्रिमियर कप : मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’

माननीय श्रीमतीलाई श्रीमानको भावुक पत्र !

३० फाल्गुन २०८०, बुधबार
३० फाल्गुन २०८०, बुधबार

माननीय श्रीमती ज्यू,

मेरो यो थकित ज्यान उफ ज्यान भन्दा पनि थकित त मेरो मन भएको छ । टुक्राटुक्रा भएको छ । किन टुक्रिएँ म यसरी, किन थकित भएँ यसरी । कसैको वैवाहिक जीवनको झमेलामा नपर्ने म, आज ममाथि पर्दा चुपचाप भएको छु । मलाइ डर लाग्थ्यो कतै हाम्रो सम्बन्धमा पनि बाधा आउने हो कि भनेर । कति बेला सम्बन्धमा पुर्णविराम लागेछ पत्तो नै भएन ।

हजुर त माननीय पर्नुभयो, ए माननीय श्रीमती ज्यू, मैले हजुरलाई जुन दिन धुमधामसँग बिहे गरेर मेरो घर भित्र्याएँ । त्यो दिन मेरो खुसीको पल थियो । त्यति बेलै संकल्प लिएको थिएँ, हजुरलाई कुनै कुरामा रोक्ने छैन । माइतमा हुँदा गर्न नसकेको कुरा मैले गर्न दिने छु भनेर । मेरो सोच ठुलो भयो या हजुरको जवानी ।

मलाई हजुरको सबै कर्तुत थाहा हुँदाहुँदै पनि मौन भएँ, चुपचाप भएँ । किनकी अहिले हामी लोग्ने पीडित छौँ । हात उठाउँदा मर्दाङ्गी भइने, चुपचाप सहँदा नामर्द कहलिने समाजमा छौँ । बिहे गरेको केही वर्षमा नै हजुर मसँग क्षतविक्षत हुने गरी अघाउनुभएछ माननीय ज्यु । त्यसैले त घरमा श्रीमान हँुदाहँुदै परपुरुषसँग लाग्न पुग्नुभएछ । तैपनि समाजको डरले सबै गुपचुप पार्न खोजें । तर हजुरले आफै छरपस्ट पार्नुभयो मेरो हातमा डिभोर्स पेपर छोपाएर । घरमा बाआमालाई दिन नसक्ने समय पनि हजुरको लागि निकाल्ने गर्थे । घरको एक्लो बुहारी हजुरलाई कुनै कुराको कमी थिएन, कमी हुन पनि दिएको थिएन । गुण धेरै खायो भने पनि तितो हुन्छ भन्छन् क्यार, हजुरलाई पनि त्यस्तै भएछ । न त मेरो माया देख्नुभयो न त घरपरिवारको नै । कहाँ देख्नु हुन्छ त नि हजुरलाई माया गर्ने त अरु कोही नै थिए । म त अफिस जाने मान्छे । घरको जिम्मेवारी बोकेको मान्छे । हजुर बाहिर निस्किनु हुन्थ्यो । किन भनेर प्रश्न गर्दा केटीको काम किन भन्नु भन्दै ठाडो उत्तर दिने गर्नुहुन्थ्यो । म हेरिरहन्थे, हजुर खुट्टा बजार्दै बाहिर निस्किनु हुन्थ्यो । आमाबाले मलाइ एकटकले हेरिरहन्थे । म निनाउरो हँुदै आफ्नो कामतर्फ लाग्थें । साँझ ढिला आउँदा बाआमाले सोध्दा ढोका हान्दै भित्र कोठामा गएर मेरो कुरा कसैले बुभ्दैन, मेरो आजादी छिनेको छौ तिमीहरुले भन्दै रडाको मच्चाउनु हुन्थ्यो । रातभरि माइतमा फोन गरेर कुरा लगाउँदै हामीलाई तथानाम गाली दिनुहुन्थ्यो । कोठामा फकाउन पुग्दा उल्टै ममाथि जाइ लाग्नुहुन्थ्यो । फेसबुकमा नारीवादका स्टाटश शेयर हुन्थे । म बहिर सोफामा अडेस लगाएर ती पोष्ट हेर्थे । हरेक कमेन्टमा पुरुषलाई मात्रै दोषी बनाएको पाउँथ्यो । भित्री कुरा के हो त्यो त म आफुले भोगेको मान्छेलाई थाहा छ । यदि नारीको जस्तै पुरुषको पनि कानुन बनेको भए ? नारी हकहितका जस्तै पुरुष हकहितका पनि आवाज उठ्ने भए लाखौँको सङ्ख्यामा पुरुषका फाइलहरु अदालतमा पेश हुन्थे होला । यही कुरा मैले बाहिर कसैलाई भन्ने हो भने म गलत ठहरिन्छु । त्यसैले त मैले मेरो श्रीमती ज्यूलाई जित्न दिएको छु ।

यस्तै सोंच्दा सोच्दै मेरो हरेक रात बित्थ्यो । न त मेरो रुने ठाउँ थियो, न त आफ्नो पिडा सुनाउने ठाउँ । खै के दिन सकिन हजुरलाई, के कुराले भरिपूर्ण पार्न सकिन । परपुरुषसँग विस्तारामा पुग्न सक्ने हुनुभएछ । मैले त शारीरिक सुख पनि दिएकै थिएँ, भौतिक सुख पनि दिएकै थिएँ । समाजको कुरा नसुनेर हजुरको सबै रहर पूरा गरेको थिएँ । मलाई त हजुर कोमल फुल लाग्थ्यो । श्रीमती हो यसलाई पाउमा राख्नु पर्छ, कुल्चिनु पर्छ, निचोर्नु पर्छ भन्ने सोंच कहिले आएन । सधै छातीमा सजाएर, टाँसेर मात्रै राखिरहें । यदि हजुरले पनि मेरो जस्तै सोंच राखिदिएको भए, मेरो सिन्दुर र पोतेलाई धुलो र मामुली धागो नमानेको भए । अरुको स्वार्थी माया देख्ने ती नजरले मेरो निस्वार्थ माया देखेको भए । रातमा अश्लिल म्यासेज र कल आउँदा पनि मुखमा टेप लगाएर बसेको मान्छे हो । यति हँुदा पनि मैले सबै मिलाउन खोजेको थिएँ तर हजुरले त आफ्नो जोवान लिलाम गर्नुभयो । भैगो श्रीमती ज्यू, यदि म यो समाजको अघि गलत ठहरिन्छु भने पनि मलाई मन्जुर छ । मैले धेरै कुरामा सम्झौता गरिसकें, हजुरले त्यो सम्झौताको पनि हद पार गरिसक्नुभएको छ । मलाई चाहिदैन यो सम्बन्ध । जान सक्नुहुन्छ पैसा, गरगहना के छ सबै लैजानुस्, तर मलाई आजाद छोडिदिनुस् । न त म हजुरसँग कराउन सक्छु न त हात उठाउन नै । मेरो नजरमा सबै नारी देवी घरमा पुज्ने देवी हुन् । तर मलाई हजुरजस्तो रोगी किरा चाहिंदैन । हजुरको मन लाग्दी गर्नुस् ।
जय होस् मेरो माननीय श्रीमती ज्यू ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np