ट्रेंडिंग:

>> परम्परागत रुपमा राज्य ब्यवस्थामा रहेको ढिलासुस्ती विकासको बाधक —प्रदेश प्रमुख शेरचन >> गाउँटोलमै साप्ताहिक स्वास्थ्य सेवा केन्द्र >> चटपटेको व्यापार : लगानी कम, आम्दानी राम्रो >> कुंवरवर्तीमा शुरु भयो पांचौं उपमेयरकप महिला भलिबल >> एमबीबीएसमा ७ जनासहित मणिमुकुन्दका १५ जनाले पाए पूर्ण छात्रवृत्ति >> नेपाल सुपर लिगमा धनगढी र इलाम तथा काठमाडौं र बुटवलबीच खेल हुँदै >> आन्तरिक उत्पादनको आलु–प्याजमा भ्याट नलाग्ने, आन्दोलन फिर्ता >> बुद्ध जन्मस्थलभित्र भारतीय दुतावासको सांस्कृतिक उत्सव >> कालिकाकी खनाललाई एभरेष्ट अन्तर विद्यालय वादविवाद उपाधि >> कविता लेख्ने नवोदित युवाहरूलाई >> ‘भुस्याहा कुकुर’ खोज्दै सैनामैना >> विमानस्थलमा सरकारको खोजी… >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पुरुषतर्फ आरभ र रिकु तथा महिलातर्फ आसाकुरा र महेश्वरी प्रथम >> पुरानो शिक्षा नीति फेर्न जरुरी छ– मन्त्री सिम्खडा >> एमाले बाहेकले देश बनाउने काम गर्न सक्दैनन् : ओली >> देश र राजनीति शीर्षकमा सहिद क्याम्पसमा गरियो नाटक मञ्चन >> ६ वर्षीया बालिकालाई करणीको आरोपमा आफ्नै बाबु पक्राउ >> यू–१९ एसिया कप : पाकिस्तानसँग नेपाल ७ विकेटले पराजित >> प्रदेशमा सामुदायिक क्याम्पसको गरिमा बढाएको छ — मन्त्री सिके गुप्ता >> ९ जिल्लामा शान्ति समाजको नागरिक संवाद >> उधारो सहमती गरि सरकारले ठगेको निमार्ण ब्यवसायीहरुको गुनासो >> एभरेष्टमा वादविवाद >> गौतमबुद्ध विमानस्थलः नियमित अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि व्यवसायीले थाले आन्दोलन >> यू १९ एसिया कपः नेपालले पाकिस्तानलाई दियो १५३ रनको लक्ष्य >> फराकिलो बन्दै बुटवल मिलनचोकदेखि सुख्खानगर जाने बाटो >> एनसेलको सेयर बिक्रीमा राजनीतिक र प्रशासनिक नेतृत्वको साँठगाँठ : गगन >> सरकार बिस्तारबारे लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री र सभामुखबीच छलफल >> रिलायबल लाईफ इन्स्योरेन्सले दियो ३१ लाख २० हजार वीमा दावी >> १४ किलो सुन प्रकरण छानबिनका लागि समिति >> भारतलाई बिजुली बेचेर प्राधिकरणले गर्‍याे १५ अर्ब २४ कराेड आम्दानी >> समस्यामा परेका ऋणीलाई सहजीकरण >> एसीसी यू-१९ एसिया कप : पहिलो खेलमा नेपाल पाकिस्तानसँग भिड्दै >> १६ दिने अभियान र महिलामाथिको हिंसा >> मध्यराति विमानस्थलबाट १४ किलो सुन बरामद, दुई जना पक्राउ >> ब्यवसायीमाथि हातपात, दुईजना पक्राउ >> मौसम पूर्वानुमान : कोशीमा हल्का वर्षा, तराईमा हुस्सुको सम्भावना >> बंगलादेशले नेपालबाट ४० मेगावाट बिजुली किन्ने >> राष्ट्रिय कृषि गणनाको तथ्यांकमा त्रुटीः रूपन्देहीको २४ विगाहामा सुन्तला खेती ! >> उपेक्षामा महिला स्वास्थ्य स्वयंसेविका >> हिंसाविरुद्धको अभियान र महिला पुरुष अधिकारको कुरा >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> भोलिदेखि आठौं अन्तर्राष्ट्रिय पर्वतीय महोत्सव >> घोडेपानी र उल्लेरीलाई सडक सञ्जालले जोड्दै >> मानव अधिकार कला महोत्सव हुने >> प्रदेश निजामती विधेयक प्रदेश प्रमुखबाट प्रमाणीकरण >> खेल सप्ताहको पाचौ दिन खेल जारी >> ऋण उठाएर कर्मचारीलाई तलब दिनुपर्ने लज्जास्पद अवस्था छ : ओली >> राजसंस्था पुन:स्थापनासहित ७ वटा एजेन्डा लिएर राप्रपा सडकमा उत्रिने >> मन्त्रिपरिषद् बैठक : एनसेल प्रकरण छानबिनका लागि ५ सदस्यीय समिति गठन
मनोरञ्जन

मिस डायमण्ड नेपाल २०२३ को तयारी पूरा

यौनिक तथा अल्पसंख्यकहरुको हितमा काम, दाम र मामको अवधारणा ल्याएको अभियन्ता आनिकको दाबी
१० आश्विन २०८०, बुधबार १९:३७
१० आश्विन २०८०, बुधबार १९:३७

बुटवल, १० असोज ।

यौनिक तथा अल्पसंख्यकहरुलाई प्लेटफर्म दिने उद्देश्यका साथ रुपन्देहीमा मिस डायमण्ड नेपाल २०२३ हुने भएको छ । साहसिक कदम नेपालको आयोजनामा सिंगल बट स्ट्रोङ नारासहित असोज १५ गते मिस डायमण्ड नेपाल हुने भएको हो ।

एक्लै भएपनि मानसिक र शारीरिकमा बलियो छ भन्ने भावनालाई अगाडि बढाउँदै प्रतिष्पर्धामार्फत क्षमता प्रदर्शन गर्ने रुपमा कार्यक्रम गर्न लागेको साहसिक कदम नेपालका अध्यक्ष आनिक रानाले बताईन् । यौनिक तथा अल्पसंख्यकहरुको क्षमता विकास र दक्षता अभिवृद्धिमा जोड दिएर समुदायमा आफनो छुट्टै पहिचान बनाउन सफल भएको उनले दाबी गरिन् ।

आफैभित्र हिरा भएर जन्मिएको तर पहिचान गर्न नसकेको बेला प्रतिभा प्रस्फुटन गर्ने गरी कार्यक्रम गरिएको उनले बताईन् । यो एउटा ब्रान्डका रुपमा अन्तर्राष्ट्रिय मञ्चमा पुर्याउने सिढी भएको उनले बताईन् । साहसिक कदम नेपालका अध्यक्ष रानाले ड्रिम प्रोजेक्टका रुपमा कार्यक्रम रहेको बताईन् ।

तिलोत्तमा नगरपालिकाबाट विगत ४ वर्षदेखि निरन्तर सहयोग हुँदै आएको भन्दै धेरै सहयोगीहरुबाट आर्थिक, नैतिक सहयोगबाट कार्यक्रम सम्पन्न गर्न लागेको उनले बताईन् । यौनिक तथा अल्पसंख्यक जो घरबाट हेपिएका थिए उनीहरुलाई उच्च शिक्षा, रोजगारसम्म दिने गरी काम गर्न सफल भएको उनले बताईन् । यौनिक तथा अल्पसंख्याकहरुको हितमा काम, दाम र मामको अवधारणालाई समेत अघि बढाएको उनले बताईन् ।

सहभागीहरुलाई तालिममा अनुशासन, जिम्मेवारी, नैतिकता जस्ता विषयमा समेत ज्ञान दिंदा यसबाट उनीहरुमा सकारात्मक उर्जाको आभाष भएको उनले बताईन् । यसअघिका पाँचजना विजेताहरु सन २०१६ का रेशम न्यौपाने, २०२१ सरोजी न्यौपाने, मिस युनिभर्समा समेत भाग लिएको, २०२२ प्रनिशा थापा जो रोडिजको टप सिक्समा पुगेको उनले बताईन् ।

कार्यक्रममा गायक देविका बन्दनाले समुदायमा सबैको अस्तित्वलाई समान महत्व दिनुपर्ने बताईन् । कोभिड संक्रमणको बेला आफु क्यान्सर जस्तो दीर्घरोगबाट ग्रसित हुँदाको अनुभव शेयर गर्दै निक्कै जटिल अवस्थाबाट गु्रजेको बताईन् । आफ्नो अनुभवलाई पुस्तकमा प्रकाशित गरेर त्यसको विक्रीबाट प्राप्त भएको रकम सामाजिक उत्तरदायित्वमा लगाउने सोच बनाएको उनले बताईन् । ‘सबै रकम म कार्यक्रमलाई सहयोग गर्ने घोषणा गर्दछु ।’—उनले भनिन् ।

लाङ्घाली ब्युटीपार्लर संचालक तथा सल्लाहकार रेखा थापाले सीपमूलक शिक्षालाई जोड दिनसके बेरोजगारी कम हुने बताईन् । कार्यक्रममा म्यानेजिङ डाईरेक्टर रेशम न्यौपानेले वि.सं. २०७६ सालमा स्थापना भएर यौनिक तथा अल्पसंख्यक समूहको हकहित र अधिकारको विषयमा अगुवाई गर्दै आएको बताए । देशभरबाट आवेदन दिएका २१ जनामध्येबाट अन्तिम ११ को छनौट गरिएको उनले बताईन् ।

यो संंस्करणमा सर्लाहीका १८ वर्षीय प्राप्ति बस्नेत, काठमाडौकी त्रिशा मानन्धर, दाङकी सुदेक्षा नेपाली, दाङकी ईशा नेपाल, नवलपरासी स्नेहा रानामगर, काठमाडौकी आरुही बस्नेत, भोजपुरकी विपसा बस्नेत, काठमाडौकी उमी शर्मा, नेपालगंजकी अरुणिमा सुनार, भक्तपुरकी प्रिन्सिला शाही र धनगढीकी रियन्का न्यौपानले मिस डायमण्डको उपाधिमा भाग लिने बताईन् । सहभागीहरु ३ दिनसम्म ६ वटा विभिन्न राउण्डहरुका तालिम लिनेछन । जसमा ड्रेस, ट्यालेन्ट, क्राउण्ड रिभ्यु, एडभोकेसी राउण्ड, ब्युटी विथ परपोज, फिनाले राउण्डमा भाग लिनेछन् । फिनालेमा ४ जना प्रतिष्पर्धा गर्ने उनले बताए । भोटिङ पार्टनर खल्ती रहेको छ । प्रतियोगिताको उपाधि विजेताले नगद २० हजार रुपैयाँ, रेन्बो १५ हजार, एम्बेडर १० हजार, क्रिस्टर र डिभाले ५/५ हजार र गिफ्ट हेम्परसमेत प्राप्त गर्नेछन् ।

भिडियो सामग्री

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?