ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
गण्डकी

नवलपुरमा मिटरब्याजी धन्दा फस्टाउँदो

१७ पुष २०८०, मंगलवार
१७ पुष २०८०, मंगलवार

नवलपुुर १७ पुुष । अहिले समाज मिटरब्याजीले आक्रान्त छ , मिटरब्याजीका समस्याले हरेक नागरिक कुुनै न कुुनै बहानामा पीडित बन्दै न्यायका लागि प्रशासनको ढोका सम्म ढकढक्याउन पुुग्नेको लर्को नै लाग्न थालेको छ ।

दश करोड बढि मिटरब्याजीका नाममा ठगी भएका २१ उजुुरी परेका र ती मध्ये चार वटा उजुुरी जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा दुुबै पक्ष बीच बार्ताको माध्यमबाट समाधान गरिएको छ भने पाँच वटा जिल्ला अदालतमा मुुद्धा परि बिचारधनि अबस्थामा रहेका र बाँकी को हकमा थप छानबीन भैरहेको सहायक प्रमुुख जिल्ला अधिकारी मुुक्तिराम रिजालले बताए ।

मिटरब्याजीका नाममा बचेको ईज्जत पनि जाने डरले समाजमा एकले अर्कोलाई धमकाउने र गुुपचुुपमै ब्यबहार मिलाउने प्रबृति हाबी भए पनि पछिल्लो चरणमा मिटरब्याजीका नाममा र्भएको आन्दोलनले देशै भरि चर्को रुप लिन थाले पछि अहिले पूुर्बी नवलपरासीमा पछि दश करोड बढिको मिटरब्याजीका नाममा ठगी भएको भन्दै जिल्ला प्रशासनमा उजुुरी परेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय पूुर्बी नवलपरासीले जनाएको छ ।

नवलपरासी पूुर्बका सहयाक प्र्मुुख जिल्ला अधिकारी रिजालले मिटरब्याजीका २१ उजुुरी परेको बताउँदै प्राय जसो उजुुरी बेनामी भएकाले पटक पटक त्यस्ता ब्यक्तिलाई सम्पर्कमा ल्याउन प्रयास भए पनि नसकिएको र अब अन्तिम ताकेत ागर्ने र त्यो समयमा पनि उपस्थित नभए तामेलीमा राखिने बताए ।

मिटरब्याजीको नाम भरसक गोप्य राखिएको र समाजमा थप ईजजत जान सक्ने भएकाले उनीहरुले नै गोप्य राखिदिन अनुुरोध गरेका कारणले प्रशासनले गोप्य राखेको र कतिपय बेनामी समेत उजुुरी परेको र त्यसको छानबीनमा ढिलाई भैरहेको रजिालले बताए ।

अहिले पीडक र पिडित दुुबैले एक अर्कोलाई दोष दिदैँ मिटरब्याजीका नाममा आफुुहरुलाई फँसाउने काम भैरहेको भन्दै कावासोतीमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेर बिरोध समेत जनाएका थिए भने जिल्ला प्रशासनमा दश करोड बढि मिटरब्याजीका नाममा ठगी भएको पीडितहरुले आरोप लगाएका छन । मिटरब्याजीका नाममा जथाभाबी आरोप खेपेका स्थानीय एक बैकमा कार्यरत कर्मचारी दिपक गौतम र कुुमार बास्तोलाको मिटरब्याजीका नाममा कहीँ कतै पनि सँल्गनता नदेखिएको जिल्ला प्रशासनले जनाएको छ ।

स्थानीय बैकमा कार्यरत दिपक गौतम र कुुमार बाँस्तोलाले अहिले सम्म आफुुले कसैलाई पनि सापटी रकम नदिएको तर बैकले कर्जा दिने कार्यमा कर्मचारीको नाताले ग्राहकलाई सहयोग गरेको नाममा आफुु माथि मिटरब्याजीको धन्दा चलाएको आरोप खेपे पनि यसमा आफनो कुुनै सँल्गनता नरहेको र जिल्ला प्रशासनको छानबीनमा पनि निर्दोष रहेको बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?