ट्रेंडिंग:

>> न्यू होराइजन स्पोर्टस् क्लबको अध्यक्षमा ठकुरी >> अर्घाखाँची र गुल्मीमा वनको डढेलो गाउँमा पस्दा ६० बढी घरगोठ जले >> बागेश्वरी संगीतालयले मनायो रजत जयन्ती >> आम्दानीको स्रोत बन्दै सालको पात >> एसीसी प्रिमियर कपः नेपाल हङकङसँग पराजित >> आफूबाहेक अरुलाई वामपन्थी नदेख्ने ओली सच्चिएपछि अहिलेको समीकरण : भुसाल >> कानुनविपरित भर्ना शुल्क असुल्दै निजी विद्यालयः बुटवल उपमहानगर भन्छ– गुनासो आएको छ, अनुगमन गर्छौं >> हामीलाई कमजोर ठाने फेरि अर्को उथलपुथल : नेपाल >> लुम्बिनीसहित देशका विभिन्न प्रदेशमा ठूलो हावाहुरी, २४ घण्टे चेतावनी >> रास्वपा स्वार्थी, अस्थिर र डोलायमान : ओली >> एनजी मार्केटको बम्पर उपहार विजेतालाई डेढकरोडको घर बनाइदिने सम्झौता हस्तान्तरण >> नासिंदै चौपारीहरु : गमलाको पिपल पूजा गर्दै, संस्कृति जोगाउँदै >> भारतले रोक्यो नेपाली चिया निर्यात,१७ ट्रक चिया भारतमा अलपत्र >> काठमाडौँबाट संखुवासभा जाँदै गरेको माइक्रोबस धनकुटामा दुर्घटना, १९ जना घाइते >> सल्यान उद्योग वाणिज्य संघको मतदान सुरु >> नवलपरासीमा आगलागी : १० घर जलेर नष्ट >> आइपिओ जारी गर्दै ड्रिम इन्टरनेशनल >> एमाले प्रतिनिधि परिषद् बैठक आज, २ हजार ४ सयको सहभागिता रहने >> कथाः हेडसर >> यसरी नियन्त्रण गर्न सकिन्छ आगलागी >> सरकारसँगै फेरिन्छन भूमि आयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कान्तिमा स्तरमापन परीक्षा >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमडी तहको पठनपाठन शुरु >> पेमेन्ट गेटवे प्रकरणमा टेलिकमका प्रबन्ध निर्देशक सुनील पौडेल भ्रष्टाचारी ठहर, मधु मरासिनीलाई सफाइ >> सुप्रिम सहकारीका अध्यक्ष गुरुङ थुनामा, दीपेश पुनसहित ६ जना धरौटीमा रिहा हुने >> यूएईसँग नेपाल ६ विकेटले पराजित, एसिया कप खेल्ने चाहना अधूरै >> संजिवनी टोलको १० औ रक्तदान >> सुदूरपश्चिममा सत्ता गठबन्धन मन्त्रालय भागबण्डाको गृहकार्यमा >> विपिनको रिहाइका लागि पहल गरिदिन प्रधानमन्त्रीलाई आग्रह >> नेपालले युएईलाई दियो १२० रनको लक्ष्य >> अर्घाखाँची बस दुर्घटनामा घाइते १७ मध्ये एक जनाको मृत्यु >> सुन तोलामा ७ सय रुपैयाँले बढयो >> युएईविरुद्ध पहिला ब्याटिङ गर्दै नेपाल >> स्वचालित विधिबाट परीक्षा केन्द्रको निर्धारण हुने >> इरानमा इजरायलले सुरु गर्‍यो मिसाइल आक्रमण >> जन्ती लिन जान लागेको गाडीले ठक्कर दिंदा एकजनाको मृत्यु >> सिन्धुपाल्चोकमा बेहुली बोकेको जन्ती सवार बस दुर्घटना, ३ जनाको मृत्यु, ५२ घाइते >> होटेलमा बसेकी छोरीलाई रडले हानेर हत्या गर्ने बाबु पक्राउ >> आगलागीमा परेर एक जनाको मृत्यु, ३ घर जलेर नष्ट >> भारतमा लोकसभा चुनाव सुरु, २१ राज्यका १०२ सिटमा मतदान >> ऐतिहासिक जितगढीः बुटवलको गौरव >> एसीसी प्रिमियर कपः सेमिफाइनलमा आज नेपाल र यूएई भिड्दै >> जितगढी, उजिरसिंह र भगवती जात्राको महिमा फैलाऔं >> बुटवलले नसम्झने त्योे मे २९ >> अस्पतालमा एसईईका विद्यार्थीलाई स्वयंसेवाको अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा

गण्डकी प्रदेशलाई पर्यटन हवका रुपमा विकास गरिन्छ : मुख्यमन्त्री पाण्डे

१५ कार्तिक २०८०, बुधबार
१५ कार्तिक २०८०, बुधबार

नवलपुर, १५ कात्तिक ।

गण्डकी प्रदेशका मुख्य मन्त्री सुरेन्द्रराज पाण्डेले गण्डकी प्रदेशलाई पयंटन क्षेत्रको हबका रुपमा बिकास गरिने र त्यसका लागि प्रदेश सरकारले आबश्यक कार्य थालेको बताएका छन् ।

गण्डकी प्रदेश भरिका पर्यटकीय सम्भावना बोकेका स्थलहरु र त्यसको प्रचार प्रसार संगै पर्यटन क्षेत्रको हरेक कार्यमा प्रदेश सरकारले सबै किसिमका श्रोतहरु परिचालन गरेर पर्यटन क्षेत्रको बिकास गर्ने गरी योजना ल्याएको उनले बताए ।

देवचुली पर्यटन सप्ताहा को आज देवचुलीको र्कीतिपुरमा आयोजित महोत्सवको उदघाटन गर्दै गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पाण्डेले सो कुरा बताएका हुन् । उनले पर्यटनको दिगो विकास बिना मुलुकको विकास असम्भव भएकाले पनि पर्यटन नेपालको विकासको एक हिस्सा भएकोमा जोड दिदै गण्डकी सरकारले नवलपरासी पुर्वको पर्यटनका सम्भावनाको खोजी गरी आबश्यक सबै सहयोग पुर्याउने दृढता ब्यक्त गरेका छन् ।

पर्यटनको बिकास अझ गण्डकी पर्यटकीय सम्भावना बोकेको प्रदेश भएकाले पनि यहाँको विकास पर्यटन सँगै जोडिएकाले सरकारले पर्यटनको विकासलाई उच्च प्राथमिकतामा राखेको प्रष्ट पारका छन् ।

आजबाट शुरु भएको देवचुली सप्ताहा २१ गते सम्म चल्ने आयोजक देवचुली जेसीजले जनाएको छ । यसैगरी मुख्यमन्त्री पाण्डेले आजै कृषि भूमि ब्यबस्था मन्त्रालय र कृषि ज्ञान केन्द्र नवलपुरले आयोजना गरेको कृषक तथा सरोकारवालाहरुलाई समुदायस्तरमा प्रशोधनयोग्य आलु प्रवद्र्धन सम्बन्धी आभिमुखीकरण कार्यक्रमको कावासोतीमा उदघाटन गर्दै बाँझो जगाको उपयोग गर्ने नीति गण्डकी सरकारले अघि बढाएको बताए ।

उनले बिदेश पलायन रोक्न सके र बाँझो जग्गा को सदुपयोग गरी उत्पादन तर्फ अग्रसर बनाउन बिशेष गरी युवा जनशक्तिलाई सकियो भने मात्र पनि कृषि क्षेत्रको बिकासमा टेवा पुग्ने बताए ।
मुख्यमन्त्री पाण्डेले कृषि क्षेत्रको बिकासबाट मात्रै मुलुकको बिकास अघि बढने भएकाले यसको समुचित बिकासमा बिदेश पलायन हुने निित रोक्न सक्नुपर्ने र आधुनिक कृषि प्रणाली तर्फ आकर्षण गर्ने योजना ल्याउने गरी प्रदेश सरकार अघि बढेको बताए ।

कृषि भूमि ब्यबस्था मन्त्री महेन्द्रध्वज जिसीले कृषि क्षेत्रको बिकास बिना नेपालको बिकास अघि बढन नसक्ने बताउँदै गण्डकी सरकारले आफनो सामाथ्र्यले भ्याए सम्म कृषि क्षेत्रको बिकासमा लागि परेको र नयाँ प्रबिधि को बिकासमा कषि क्षेत्रलाई जोडेको बताए ।

यसैगरी मुख्य मन्त्री पाण्डेले आजै हुप्सेकोट गाउँपालिकाको नबनिर्मित भवनको उद्घाटन गर्दे स्थानीय तहहरु संघीयताले धेरै सबल बनाएको बताउँदै जनता संग प्रत्यक्ष सरोकार राख्ने भएकाले अझै बढी अधिकार दिएर स्थानीय तहलाई बलियो बनाउनुपर्ने बताए ।

कृषि भूमि ब्यबस्था मन्त्री महेन्द्रध्वज जिसीले स्थानीय तहलाई सबल र बलियो बनाउनु पर्ने बताउँदै अधिकार सम्पन्न स्थानीय तहले मात्र जनताका हरेक आबश्यकता पूरा गर्ने बताए । करीब आठ करोडको लागतमा सम्पन्न गाउँपालिकााको सो भवन अपाङ्गमैत्री र सुबिधा सम्पन्न भवनका रुपमा निर्माण भएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष लक्ष्मी पाण्डेले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?