ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सस्कृति संरक्षण समाज बुटवललाई उपाधि >> साना किसान कृषि सहकारीको १९ औँ साधारण सभा >> स्वास्थ्यमन्त्री बस्नेतलाई बर्खास्त गर्न डा. गोविन्द केसीको माग >> गैरीखुट्टा–रुपन्देही समाज गठन >> सर्भिस लेनको डिजाईन फेर्न बुटवल उपमहानगरले ग–यो यस्तो प्रस्ताव >> टेम्पो सञ्चालनमा स्थानीय सरकारको ज्यादतीः ब्यवसायीले गराए दलहरुको ध्यानाकर्षण >> रुपन्देही सामाजिक संजाल अष्ट्रेलियाको अध्यक्षमा काफ्ले र महासचिवमा पाण्डे चयन >> दाङ—रुपन्देही सम्पर्क समाज गठन >> केपी ओली कप : गण्डकी र लुम्बिनी तथा मधेस र पुलिस क्लब खेल्दै >> सांस्कृतिक कार्यक्रमले महोत्सवमा दर्शकहरुको आकर्षण बढ्दै >> गुल्मीमा सत्यवती मेला >> रित्तिदै गाउँ, ६० प्रतिशत गाउँबाहिर, उब्जाउ भूमि बाँझै
गण्डकी

गण्डकी प्रदेशलाई पर्यटन हवका रुपमा विकास गरिन्छ : मुख्यमन्त्री पाण्डे

१५ कार्तिक २०८०, बुधबार २०:५६
१५ कार्तिक २०८०, बुधबार २०:५६

नवलपुर, १५ कात्तिक ।

गण्डकी प्रदेशका मुख्य मन्त्री सुरेन्द्रराज पाण्डेले गण्डकी प्रदेशलाई पयंटन क्षेत्रको हबका रुपमा बिकास गरिने र त्यसका लागि प्रदेश सरकारले आबश्यक कार्य थालेको बताएका छन् ।

गण्डकी प्रदेश भरिका पर्यटकीय सम्भावना बोकेका स्थलहरु र त्यसको प्रचार प्रसार संगै पर्यटन क्षेत्रको हरेक कार्यमा प्रदेश सरकारले सबै किसिमका श्रोतहरु परिचालन गरेर पर्यटन क्षेत्रको बिकास गर्ने गरी योजना ल्याएको उनले बताए ।

देवचुली पर्यटन सप्ताहा को आज देवचुलीको र्कीतिपुरमा आयोजित महोत्सवको उदघाटन गर्दै गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पाण्डेले सो कुरा बताएका हुन् । उनले पर्यटनको दिगो विकास बिना मुलुकको विकास असम्भव भएकाले पनि पर्यटन नेपालको विकासको एक हिस्सा भएकोमा जोड दिदै गण्डकी सरकारले नवलपरासी पुर्वको पर्यटनका सम्भावनाको खोजी गरी आबश्यक सबै सहयोग पुर्याउने दृढता ब्यक्त गरेका छन् ।

पर्यटनको बिकास अझ गण्डकी पर्यटकीय सम्भावना बोकेको प्रदेश भएकाले पनि यहाँको विकास पर्यटन सँगै जोडिएकाले सरकारले पर्यटनको विकासलाई उच्च प्राथमिकतामा राखेको प्रष्ट पारका छन् ।

आजबाट शुरु भएको देवचुली सप्ताहा २१ गते सम्म चल्ने आयोजक देवचुली जेसीजले जनाएको छ । यसैगरी मुख्यमन्त्री पाण्डेले आजै कृषि भूमि ब्यबस्था मन्त्रालय र कृषि ज्ञान केन्द्र नवलपुरले आयोजना गरेको कृषक तथा सरोकारवालाहरुलाई समुदायस्तरमा प्रशोधनयोग्य आलु प्रवद्र्धन सम्बन्धी आभिमुखीकरण कार्यक्रमको कावासोतीमा उदघाटन गर्दै बाँझो जगाको उपयोग गर्ने नीति गण्डकी सरकारले अघि बढाएको बताए ।

उनले बिदेश पलायन रोक्न सके र बाँझो जग्गा को सदुपयोग गरी उत्पादन तर्फ अग्रसर बनाउन बिशेष गरी युवा जनशक्तिलाई सकियो भने मात्र पनि कृषि क्षेत्रको बिकासमा टेवा पुग्ने बताए ।
मुख्यमन्त्री पाण्डेले कृषि क्षेत्रको बिकासबाट मात्रै मुलुकको बिकास अघि बढने भएकाले यसको समुचित बिकासमा बिदेश पलायन हुने निित रोक्न सक्नुपर्ने र आधुनिक कृषि प्रणाली तर्फ आकर्षण गर्ने योजना ल्याउने गरी प्रदेश सरकार अघि बढेको बताए ।

कृषि भूमि ब्यबस्था मन्त्री महेन्द्रध्वज जिसीले कृषि क्षेत्रको बिकास बिना नेपालको बिकास अघि बढन नसक्ने बताउँदै गण्डकी सरकारले आफनो सामाथ्र्यले भ्याए सम्म कृषि क्षेत्रको बिकासमा लागि परेको र नयाँ प्रबिधि को बिकासमा कषि क्षेत्रलाई जोडेको बताए ।

यसैगरी मुख्य मन्त्री पाण्डेले आजै हुप्सेकोट गाउँपालिकाको नबनिर्मित भवनको उद्घाटन गर्दे स्थानीय तहहरु संघीयताले धेरै सबल बनाएको बताउँदै जनता संग प्रत्यक्ष सरोकार राख्ने भएकाले अझै बढी अधिकार दिएर स्थानीय तहलाई बलियो बनाउनुपर्ने बताए ।

कृषि भूमि ब्यबस्था मन्त्री महेन्द्रध्वज जिसीले स्थानीय तहलाई सबल र बलियो बनाउनु पर्ने बताउँदै अधिकार सम्पन्न स्थानीय तहले मात्र जनताका हरेक आबश्यकता पूरा गर्ने बताए । करीब आठ करोडको लागतमा सम्पन्न गाउँपालिकााको सो भवन अपाङ्गमैत्री र सुबिधा सम्पन्न भवनका रुपमा निर्माण भएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष लक्ष्मी पाण्डेले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?