ट्रेंडिंग:

>> कर्णालीका सांसद भन्छन्ः बजेटमा विचौलिया हावी भए >> चुरे संरक्षण गर्न दबाब दिऔं >> राजा परीक्षित र सुनको महिमा >> प्रतापपुरमा ‘न्यायमा पहुँच कार्यक्रम’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फर्साटिकरलाई जिल्ला लिगको उपाधि >> एनजीओको सहयोग नलिन संसदीय समितिहरुलाई निर्देशन >> वजेटमा सत्तापक्षकै सांसदहरु रुष्ट, प्रेम आलेले दिए संसदमै बदला लिने चेतावनी >> बिएन्डसी मेडिकल कलेजलाई सम्बन्धन दिने चिकित्सा शिक्षा आयोगको निर्णय >> पुष्पा २ को नयाँ रिलिज मिति सार्बजनिक >> प्रथम सहाना प्रधान यु —१९ भलिबलमा लुम्बिनी प्रदेश खेल्दै >> इन्टरनेट पनि अत्यावश्यक सेवामा, २५ वटामा हडताल गरे कारबाही >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> बजेटमा पक्षपात भयो, पारित गर्ने दिन संसद बहिष्कार गर्छु- डा.अमरेशकुमार सिंह >> बतास एमएडब्लु आइसरलाई अन्तराष्ट्रिय अवार्ड >> लिङ्देनले रोष्टममै च्याते भौतिक पूर्वाधारको बजेट पुस्तिका >> ‘औद्योगिक क्रान्तिका समयमा पछि परेका देशको विकासका चुनौतीलाई सम्बोधन गर्न जरुरी छ ।’—प्रधानमन्त्री दाहाल >> सल्यानका १० पालिकामा एमालेका नया पदाधिकारी >> एम्बाप्पे मास्क लगाएर खेल्ने >> गृहमन्त्री लामिछानेविरुद्धको रिट हेर्न नमिल्नेमा >> सोनाक्षी र जहीर जुन २३ मा कोर्ट म्यारिज गर्दै >> ज्ञानेन्द्र शाहीको महासेठलाई प्रश्न, तपाइँ झापा र धनुषाको मात्र मन्त्री हो ? >> कानुनको पूर्ण पालना गर्न सहकारी संस्थाहरुलाई विभागको आग्रह >> विश्व बैंकको आईडीए बैठक आजदेखि काठमाडौंमा >> खडेरी नियन्त्रणमा ऐक्यबद्धता जरुरी >> लुम्बिनी गुरुयोजना छिटो सम्पन्न गर >> फातिमाको पालिनन्दनमा विद्यालय सुधार अभियान >> ११ महिनामा ७ लाख नेपाली रोजगारीका लागि विदेशिए >> बुटवलमा ‘हाइमास्ट लाइट’ उज्यालो >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> पूर्वी भूभागमा मनसुन सक्रिय, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> बुटवलमा चुरेको जोखिम र अवसर >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> प्रधानमन्त्रीको ध्यान कुर्सी जोगाउने र मिलेर खानेमा मात्रै : विप्लव >> सरकारको आयू लम्बाउन ओलीको जुक्ति : सीके राउतलाई परराष्ट्रमन्त्री अफर >> ट्यांकर चालक र सरकारबीच सहमति >> घरजग्गा कारोबारमा बृद्धि >> ओलीको असन्तुटी देखावटी मात्रै, खल्तीमा राजीनामा बोक्नु रास्वपाको पहिचान : प्रधानमन्त्री >> बक्स असिफमा भिड्दै अल्लु अर्जुन र आमिर खान >> काठमाडौंका पेट्रोल पम्प बन्द >> चट्याङ लागेर पाल्पामा एक जनाको मृत्यु >> ६ किलो सुन र ४८ लाख रुपैयाँसहित चिनिया नागरिक पक्राउ >> चर्को गर्मीले साउदीमा १४ जनाको मृत्यु >> बंगलादेशविरुद्ध इतिहास रच्न चुक्यो नेपाल >> आज दिउँसो ३, राति ४ प्रदेशमा वर्षाको सम्भावना >> पहिरो खस्दा पृथ्वी राजमार्ग अवरुद्ध >> सन्दीप बने टी-२० आईमा १ सय विकेट पूरा गर्ने नेपालको पहिलो खेलाडी >> नेपालको उत्कृष्ट बलिङ, १०६ रनमै बंगलादेश अलआउट >> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक
टुडे वार्ता

‘मतदाताले विकास चाहेका छन्, त्यो मैले पूरा गर्छु’

३० कार्तिक २०७९, बुधबार
३० कार्तिक २०७९, बुधबार

सुरेन्द्र राज आचार्य प्रतिनिधि सभाका लागि कपिलवस्तु क्षेत्र नम्बर २ बाट उम्मेदवार बनेका छन् । नेपाली काँग्रेसबाट उम्मेदवारी दिएका आचार्य सत्ता गठबन्धनका तर्फबाट उम्मेदवार बनेका हुन् । निर्वाचन सन्निकट आइरहँदा उनले आफ्नो प्रचार अभियानलाई पनि तीव्र पारेका छन् । विभिन्न विकासका एजेण्डा लिएर मतदाताकहाँ पुगिरहेका आचार्यसँग निर्वाचनकै सेरोफेरोमा केन्द्रित रहेर गरिएको कुराकानीको सारसंक्षेपः

तपाईंको उम्मेदवारी के का लागि ?

मेरो उम्मेदवारी यो क्षेत्रको समग्र विकासको लागि हो । यहाँका आम मतदाताको ईच्छा आकाँक्षा परिपूर्तिका निमित्त पनि हो । किनभने हामीले देखेका छौ, २२÷२३ बर्षदेखि यो क्षेत्रको नेतृत्वले जनचाहना अनुसारको कार्य गर्न नसकेको देखियो । आज यो क्षेत्रको समग्र विकास हेर्दा अत्यन्त दयनीय अवस्थामा छ । यहाँको सडक पूर्वाधार मात्रै होईन स्वास्थ्य, शिक्षा र रोजगारको अवस्था दयनीय छ । मेरो एजेण्डा भनेकै विकासका लागि परिवर्तन भन्ने हो । म त्यो मुद्दा लिएर अगाडि बढेको छु, आम मतदातामा क्षेत्रको विकासका लागि परिवर्तन गर्ने व्यापक चाहना छ ।

मतदाताले तपाईँलाई के प्रश्न गरिरहेका छन् ?

घरदैलोका क्रममा आम मतदाताको एउटै प्रश्न छ “हामीले बिगतमा जिताएको उम्मेदवारहरु हाम्रो दुःखसुखमा पनि नहेर्ने, विकास पनि नगर्ने । यत्रो कोरोना कालमा पनि हामीले भेटाउन सकेनौं, देख्न सकेनौ ।” भन्ने छ । यहाँका समग्र समस्या कृषि, स्वास्थ्य, शिक्षा र सडक सञ्जालमा केही पनि नभएको अवस्थामा जहाँ जहाँ जान्छु त्यही प्रश्न हुन्छ । त्यसले गर्दा मैले ती काम पुरा गर्छु, तपाईहरुले अवसर दिनुस् भनेर आग्रह गरिरहेको छु । मतदाता हामीलाई मतदानका लागि एकदमै उत्सुक अवस्थामा रहेको मैले महसुस गरिराखेको छु ।

चुनाव जित्न त व्यापक रुपमा जनतालाई आकर्षित गर्न सक्ने एजेन्डा चाहिएला नि ? त्यस्तो के छ तपाईंसँग ?

यो क्षेत्रमा अधिकांश कृषि पेशा गर्ने आम मतदाताहरु हुनुहुन्छ । किसानका लागि आवश्यक पर्ने मलखाद, बिउ उपलब्धता र कृषिलाई एउटा पेशाको रुपमा अंगिकार गर्ने वातावरण सिर्जना गर्नु मुख्य एजेण्डा हो । कृषिका लागि खास गरी सिंचाईका सुविधाहरु, ठाउँ ठाउँमा बोरिंगहरु, कुलो र नहरहरु सहित कृषिको आधुनिकीकरण गरी किसानलाई विशेष सहुलियतको व्यवस्था गर्ने र कृषि उपजलाई बजारीकरणमा सहयोग पुर्याई आयआर्जनमा सुधार ल्याउने योजना छ । कपिलवस्तु जिल्ला गौतम बुद्धसँग जोडिएको पर्यटकीय स्थल हो । यसको अपेक्षाकृत विकासमा यहाँ निर्वाचित जनप्रतिनिधिले भूमिका खेल्न नसक्दा यो अलपत्र अवस्थामा छ । यहाँ आउने स्वदेशी र विदेशी पर्यटकले सामान्य सुविधा पनि पाएका छैनन् ।

अब यसलाई बिश्व सम्पदा सूचीमा सूचीकरण कार्य पूरा गराउन पहलकदमी लिएर देश र विदेशमा चिनाएर जिल्लाको विकास र पर्यटन प्रवद्र्धन गराउने योजना छ । बहुसंख्यक युवाका लागि प्राविधिक शिक्षा दिन प्राविधिक शिक्षालय बनाउने योजना छ । जसका कारण स्वदेशमा सिप प्रयोग गरी आय आर्जन गर्न र विदेश जान चाहने युवामा दक्षता हासिल हुन्छ । सो सँगै पूर्वाधार, शिक्षा, स्वास्थ्य र स्वरोजगारका क्षेत्रमा उल्लेखनीय कार्य गर्ने एजेण्डा म सँग छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?