ट्रेंडिंग:

>> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश

‘नागरिकको जीवनस्तर सुधार्न पहल गर्नेछु’

२८ कार्तिक २०७९, सोमबार
२८ कार्तिक २०७९, सोमबार

वि.सं. २०५७ सालमा सशस्त्र जनयुद्धमा भूमिगत भई पार्टीको केन्द्रीय सदस्यको जिम्मेवारी सम्हालेकी रेखा संसदीय निर्वाचनमा पहिलो पटक दाङ निर्वाचन क्षेत्र नं. २ बाट सत्ता गठबन्धनका तर्फबाट प्रत्यक्ष उम्मेद्वार बनेकी छिन् । २०७२ सालमा समानुपातिक प्रणालीबाट संविधानसभा सदस्य बनेकी शर्माले २०७२ सालमै सामान्य प्रशासनमन्त्रीको जिम्मेवारीसँगै संविधानसभामा नेकपा माओवादी केन्द्रको सचेतक समेत बनेकी थिइन । संसदीय गतिविधि र संविधान निर्माण प्रक्रियामा सक्रिय सांसदका रुपमा परिचित शर्मा यही मंसिर ४ गते हुन गइरहेको निर्वाचनको मतदाता भेटघाटमा व्यस्त छन् । शर्मासँग निर्वाचनको सन्दर्भमा केन्द्रित रहेर गरिएको कुराकानीको सारसंक्षेप ।

तपाइले सांसद भएर पहिलो पाँच वर्ष के गर्नु भयो जसका कारण दोहोरिन चाहानुहुल्छ ?

हामीले पाँच वर्षमा धेरै कानुन बनाउने काम गरेका छौ । जनताका जनजिवीकासंग जोडिएका धेरै विषयमा कानुन बनाएका छौ । ती कानुनलाई कार्यान्वयन गर्दै जनव्यवस्था परिवर्तन गर्नका लागि म दोहोरिन चाहेको हँु । म महिलाको पक्षमा निरन्तर संघर्ष गर्दै आएँ । जसको बाबजुद धेरै कानुन बने । कानुन बनेर मात्र हँुदैन । ब्यवहारमा कार्यान्वयन गर्न आवश्यक छ । म कार्यान्वयमा पहल गर्ने छु ।

के एजेण्डा लिएर मतदाताकहाँ पुग्दै हुनुहुन्छ ?

हाम्रो पहिलो एजेण्डा नै संविधानको रक्षा हो । हामीले लामो राजनीतिक संघर्षपछि प्राप्त गरेको संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र खतरामा परेको थियो । मैले चाहेको कुरा अब मुलुकको राजनीतिक आन्दोलनको अन्त्य गर्ने समृद्धिको नयाँ यात्रा तय गर्ने हो । यो राजनीतिक एजेण्डाको विषय हो । यो कुरा सामान्य रुपमा सबै जनताले बुझिसकेका छन् । हाम्रा जनताको जीवनस्तरसँग जोडिएका देख्दा सामान्य तर त्यसको भोगाई र पीडा धेरै त्यस्ता योजना र एजेण्डाहरु छन् । व्यवस्था अनुुरुपको नागरिक जीवनस्तर अझै फेरिन सकेको छैन । अझै बस्ती बस्तीमा खानेपानी, सिचाई, बाटो, नाला, विद्युत, पोल लगायत विकास निर्माणको अभाव छ । ती कुरा देख्दा सामान्य देखिन्छ । तर त्यसको प्रभाव निकै गहिरो र गम्भीर बनिरहेको छ । हामीले गर्न सक्ने काम जो जनताको दैनिकीसँग जोडिएको हो, त्यो काम गर्ने बोलिरहेका छौं । यहाँ किसानको खेतमा सिचाईको लागि पानी छैन, नाला छैन, अन्तर्राष्ट्रिय स्तरको विमानस्थलका कुरा गरिरहेका छौं । भएको विमानस्थलको स्तरोन्नती गर्न सकेका छैनौ अन्तर्राष्ट्रिय स्तरका गफ दिन्छौं । हामीले बुुझेको कुरा के हो भने जनताको दैनिक जनजीविका कसरी सुधार गर्न सकिन्छ त्यो कुरामा प्रधान मानेका छौं ।

निर्वाचनमा तपाइलाई विश्वास गर्नु पर्ने कारण के ?

अब मुलुकको राजनीतिक आन्दोलनको अन्त्य गर्दै समृद्धिको नयाँ यात्रा तय गर्ने हो । हामीले गर्न सक्ने काम जो जनताको दैनिकीसँग जोडिएको हो, त्यो काम गर्ने बोलिरहेका छौं । हामीले बुुझेको कुरा के हो भने जनताको दैनिक जनजीविका कसरी सुधार गर्न सकिन्छ त्यो कुरामा प्रधान मानेका छौं ।

अर्काे कुरा के हो भने जनताले अनुुभुती गर्ने गरी जनताको जीवन स्तर फेरिने गरी काम गर्ने गरेका छौं । पुुरा गर्ने प्रण पनि लिएका छौं । त्यो कुरा हामीले काम गरेर देखाउँछौ । गठबन्धनले सबै उम्मेद्वार जिते हामी काम गर्ने ठाउँमा हुने छौं । यदि कही कतै केही भएमा निरन्तर पहलकर्ताको भूमिकामा जनताको साथमा रहेर काम गर्नेछौं ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?