ट्रेंडिंग:

>> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश >> बाँकेमा ३५ हजार बढी बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाईँदै
टुडेवार्ता

समृद्ध दाङको सपना पुरा गर्न मेरो उम्मेदवारी

२५ कार्तिक २०७९, शुक्रबार
२५ कार्तिक २०७९, शुक्रबार

मंसिर ४ गते प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभाको निर्वाचन एकसाथ हुँदैछ । राजनीतिक दलका उम्मेदवारहरु अहिले मतदाताको घरघरमा पुगिरहेका छन् । दाङका तीनवटा निर्वाचन क्षेत्रमध्ये निर्वाचन क्षेत्र नं ३ मा प्रतिनिधिसभाका लागि नेकपा एमालेका केन्द्रीय सदस्य कोमल वली संग गरिएको कुराकानी ।

तपाईंले सांसद भएर पछिल्लो पाँच वर्षमा के गर्नुभयो, जसका कारण दोहोरिन चाहनुहुन्छ ?
–२०७४ सालमा मलाई नेकपा एमालेको तर्फबाट राष्ट्रियसभाको सभाषद भएपछि पश्चिम दाङका जनताका आवाजलाई जोडदार रुपमा बोलेकी छु । यस क्षेत्रका पुल, बाटो, खानेपानी, सिंचाई, विमानस्थल,स्वास्थ्य, शिक्षालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर काम गरेको थिए । विकास निर्माण गर्नका लागि बहुमतको सरकार आबश्यक पर्दोरहेछ । त्यो बेलामा आवाज उठाएका काम पुरा गर्न यसपालीको निर्वाचनमा मेरो उम्मेदवारी हो । दाङको माटोमा जन्मिएर आजसम्म मैले देख्ने गरेको सपना (समृद्ध दाङ) लाई पुरा गर्नु छ । यस क्षेत्रका जनताको भावना, चाहाना अनुसार मैले काम गर्नेछु । यही क्षेत्रमा जन्मे हुर्केको दङाली चेली भएको नाताले पनि मलाई यस क्षेत्रका जनताले जिताउनुहुनेछ ।

के एजेण्डा लिएर मतदाता कहाँ पुग्दै हुनुहुन्छ ?
–दिगो विकास र समृद्धिको लागि सूर्यमा मतदान भन्ने मुख्य उद्धेश्य पुरा गर्न म प्रतिवद्ध छु । विकास निर्माणका योजना अघि सारेर म अगाडि बढेको छु । यस क्षेत्रका सडक पूर्वाधार, खानेपानी, सिंचाई,े विमानस्थल, स्वास्थ्य, शिक्षालाई पहिलो प्राथमिकतामा राखेर काम गर्ने छु । युवा, प्रविधि तथा रोजगारलाई पनि प्राथमिकतामा राखेको छु । यी बिबिध योजनाहरु र एजेण्डा लिएर म जनतासामु पुग्ने गरेको छु ।

मैले अगाडि सारेका कामहरु केही तत्काल सम्पन्न गर्न सम्भव छन् भने केही कामका लागि दीर्घकालीन नीति तथा नियमको आबश्यकता पर्छ । पश्चिम दाङका जनताले मलाई निर्वाचित गराएर क्षेत्र नम्वर ३ को स्वरुप बदल्न सहयोग गर्नुहुन्छ भन्नेमा विस्वास लिएकोछु ।

चुनावमा तपाईलाई जनताले जिताउनुपर्छ किन ?
–हाम्रो पार्टीको सरकार हुँदा यस क्षेत्रको विकासका लागि धेरै काम गरेका छौं । इमानदारपूर्वक विकास निर्माणको काम गर्ने नै हो भने यस क्षेत्रका जनताले मलाई नै जिताउनुपर्छ । यस क्षेत्रलाई नमूना क्षेत्र बनाउने मेरो चाहाना छ । यसक्षेत्रमा रहेका खोला तथा नदीमा हामीले झोलुंगे पुल निर्माण गरेका छौं । स्थानीय तहमा अस्पताल निर्माणको प्रक्रिया शुरु भएको छ । संघीय सरकार र प्रदेश सरकार मार्फत यस क्षेत्रको विकासका लागि धेरै योजना अघि बढेको सम्पूर्ण मतदातालाई जानकारी नै छ । ती बाँकी रहेका काम पूरा गर्न मलाई जिताउनु पर्छ ।
वर्तमान सरकारले राम्रो काम गरेकै छैन । हामी जनताको सल्लाह सुझावका आधारमा जनताका कुरालाई ध्यानमा राखेर काम गर्छौं त्यसैले जनताले मलाई जिताउनु पर्छ ।।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?