ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

अझै सुरक्षित छैन नेपाली आकास

१८ चैत्र २०८०, आईतवार
१८ चैत्र २०८०, आईतवार

बुधवार विहान धनगढीबाट काठमाडौका लागि उडेको श्री एयरलाईन्सको जहाज अवतरण हुन नसकी आकासमै दुई घण्टा फन्को लगाएर भैरहवामा अवतरण भयो । जहाजमा यात्रा गरिरहेका ७७ यात्रुको रुवाबासी भयो । सोही दिन विभिन्न मुलुकबाट आएका अन्तर्राष्ट्रिय जहाज काठमाण्डौंमा समयमा अवतरण हुन सकेनन् । कारण थियो मौसम । काठमाण्डौंको मौसममा पछिल्लोसमय आउँदै गरेको आकस्मिक परिवर्तनले हवाई उडान जोखिममा रहेको देखिएको छ । त्यसैगरी विहिवार राती कतारको दोहा उडेको नेपाल एयरलाईन्सको जहाज ४० मिनेटपछि पुनः काठमाण्डौंमा अवतरण ग¥यो । यसको कारण थियो – इन्जिनमा खराबी । यी पछिल्ला उदाहरण हुन । यी घटनाले एकातिर नेपाली आकास मौसमकै कारण असुरक्षित बन्दै गएको देखिएको छ भने अर्कोतिर पुराना जहाजका कारण नेपालको हवाई उडान भरपर्दो नरहेको संकेत देखिएको छ । काठमाण्डौं बाहेक खासगरी पहाडी विमानस्थल मौसमका कारणले धेरै दुर्घटनामा पर्ने गरेको देखिएको छ । कमजोर भिजिविलिटी र हावाको चापका कारण रनवेबाट बाहिरिएको विमान दुर्घटना भएको घटना धेरै सुन्नमा आउने गरेको छ । मौसमका कारणले पहाडी भू–भागमा हवाई दुर्घटना धेरैपटक भएको छ । यसअघि लुक्ला, जोमसोम, विमानस्थल र अन्यत्र पनि दर्जनौ पटक साना–ठूला दुर्घटना भएका उदाहरण छन् । लुक्ला आन्तरिक हवाई उडानका लागि त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलपछिको व्यस्त विमानस्थल हो । यससँगै मुलुकका अति जोखिम र जटिल भू–बनोट भएको विमानस्थलको सूचीमा लुक्ला रहेको छ ।

हवाई दुर्घटना बढ्नुमा मौसमी सूचनामा फेरबदल प्रमुख कारण मानिन्छ । बुधबार धनगढीबाट विहान उड्दा काठमाण्डौंको मौसम ठिक थियो तर बाटो जाँदै गर्दा एकाएक खराबी आयो जसका कारण विमान आकासमै फन्को लगाउँदै भैरहवा अवतरण हुन बाध्य भयो । यद्यपि नेपालको जल तथा मौसम महाशाखाले आम सर्वसाधारणसहित हवाई उडान हुने राष्ट्रिय अन्तर्राष्ट्रिय मार्ग र गन्तव्यमा हुन सक्ने सम्भावित मौसम गडबडीको सूचना अग्रिमरूपमा सम्प्रेषण गर्दै आएको छ । हवाई भिजिविलिटी, हावाको बेगमा आउन सक्ने उतारचढाव, वर्षाजस्ता कुराको पूर्वानुमान, पूर्वसूचना र तथ्यांक सार्वजनिक गरिदै आएपनि अचानक आउने मौसमको फेरबदलले जोखिम बढाउँदै गएको छ । अन्तर्राष्ट्रिय हवाई उडानका लागि अत्यावश्यक मौसमी सूचना र तथ्यांक प्रदान गर्ने उद्देश्यका साथ नेपालमा सन् १९६६ मा तत्कालीन जलस्रोत विभागअन्तर्गत मौसम शाखा स्थापना भएको थियो । त्यसअघि भारतीय मौसम विभागले भारतको कोलकाता हुँदै नेपाल आउने विमानका लागि मौसमको पूर्वानुमान बताउने गथ्र्यो । १९६६ मा नेपाल विश्व मौसम संगठनको सदस्य बनेपछि भने स्वदेशबाटै हवाई उडानको मौसमी सूचना सम्प्रेषणको अभ्यास शुरु भएको थियो । विदेशबाट झिकाइएका प्राविधिकहरूको सहयोगमा सन् १९७० देखि अन्तर्राष्ट्रिय मापदण्ड अनुसार नेपालले विधिवतरूपमा अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि आवश्यक मौसमी सूचना सम्प्रेषण गर्न थालेको भएपनि मौसममा आउने परिवर्तनले समस्या उत्पनन गर्दै आएको छ । त्यो बेलादेखि नै अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि तयार गरिने सूचना आन्तरिक हवाई कम्पनीका लागि पनि उपयोगी मानिएपनि आन्तरिक कम्पनीका चालक र प्राविधिकहरू महाशाखाको नियमित सम्पर्कमा नआउने मौसमविद्हरूको दाबी छ ।

त्यसो त, हवाई दुर्घटना विमानको प्राविधिक गडबढी र विमानस्थलको जटिल भू–बनोटले पनि हुने गरेकोले सवै दुर्घटना मौसमकै कारण भएको भन्नु गलत हुनेछ । तर, हवाई उडानका लागि महाशाखाले हरेक घण्टा अद्यावधिक गर्ने ‘मेटार’ सूचनालाई गम्भीरतापूर्वक अनुशरण गर्ने हो भने धेरै हदसम्म हवाई दुर्घटना घटाउन सकिन्छ । दुर्घटना भएपछि छानविन समिति गठन गर्ने, छानविन समितिले चालकलाई दोष दिने र समितिले गरेका सिफारिसको कार्यान्वयन नहुने अवस्थाले समस्या झनै बढाउने हुँदा हवाई उडान सुरक्षित गर्न अव भने सरकारले आवश्यक कदम चाल्नैपर्ने छ । त्यसमा ढिलाई नगरौं । नेपालको आकास सुरक्षित गर्नेतर्फ सरकार र नीजि बायु सेवा कम्पनीले प्रयास गर्नैपर्दछ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np