ट्रेंडिंग:

>> कर्णाली प्रदेश : राजीनामा दिने तयारीमा माओवादीका मन्त्री >> प्रहरी ऐनको संशोधन प्रस्ताव एक महिनाभित्र संसद्‌मा लैजान्छु-गृहमन्त्री लेखक >> लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा पित्तथैलीको शल्यक्रिया सेवा पुनः सुचारु >> नेप्सेमा ५४ अंकको उच्च बृद्धि, १२ अर्बको कारोबार >> रोम विधान अनुमोदन गर्न माग गर्दै प्रशासनमा ज्ञापनपत्र >> प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार विश्वासको मत लिने >> रुपन्देहीको स्विमिङ पुलमा डुबेर एक जनाको मृत्यु >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> ढाकास्थित दूतावासले नेपालीलाई भन्यो– अत्यावश्यक कामबाहेक बाहिर ननिस्कनु >> बाबुले कुकुर मारे, छोराले बाबु >> वीरगन्जमा १५ लाख बढीको भन्सार छलीको सामान बरामद >> रुपन्देहीमा ‘मेरो सवारी मेरो लेन’ अभियान >> ओमानको समुन्द्रमा तेल ट्याङ्कर पल्टियो, १३ भारतीयसहित १६ जना बेपत्ता >> ‘कार्साङ’ को वर्कशपमा दयाहाङ, एक सातापछि छायांकन सुरु >> निरन्तर बढ्दै सुनको मुल्य, तोलाको कति पुग्यो ? >> अदालतको आदेशपछि न्युरोडको फुटपाथ विस्तार पुन शुरु >> सर्पदंशबाट बालकको मृत्यु >> नवलपुरमा पुलबाट खसेर एकको मृत्यु >> प्रधानमन्त्रीसँग अमेरिकी राजदुतको भेटवार्ता >> डिजिटल माध्यमबाट बधाई दिन प्रधानमन्त्री ओलीको आग्रह >> अलपत्र कन्चनिया पुल : करोडौ लगानी, नागरिकलाई सास्ती >> आज हरिशयनी एकादशी, कस्तो छ शास्त्रीय मान्यता ? >> जनज्योतीमा पोशाक वितरण >> आज यी ६ प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> पाण्डवेश्वर मन्दिरमा महा शिवपुराण सुरु >> लायन्स स्टार्सद्वारा बिद्यालयलाई सहयोग >> शिक्षाका लागि समान अवसर आवश्यक >> दृष्टिविहीन स्थायी शिक्षकः खुसी भन्दा पीडा बढि >> भूकम्प पीडितको समस्या समाधान गर >> वातावरणीय नैतिकता सम्झाउने साउन महिना >> रेसुङ्गामा एक महिने साउने मेला शुरु >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बाढी, पहिरो लगायतका विपद्‍मा परी हालसम्म १२० जनाको मृत्यु >> सिमलताल दुर्घटना: गणपति डिलक्सका चालक र सहचालकको शव फेला >> समाजवादी मोर्चाको बैठक शुरु >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा तीन विधेयक प्रमाणिकरण >> जन्मदिनमा फजुल खर्च नगरी विद्यार्थीलाई सहयोग >> इङल्याण्डका प्रशिक्षक साउथगेटद्वारा राजीनामा >> महान्यायाधिवक्ता पोखरेलको राजीनामा >> सिरिजको अन्तिम खेलमा नेपाली महिला क्रिकेट टिम विजयी >> मोतिपुरमा सातौ जुनियर युवा गोष्ठी सम्पन्न >> अवैध लागूऔषध सहित विभिन्न स्थानबाट १२ जना पक्राउ >> नेप्सेमा हरियाली, ७० अंकले बढ्यो >> लुम्बिनीका प्रादेशिक अस्पतालमा निःशुल्क टिकटको व्यवस्था खारेज >> वैवाहिक बलात्कारको मुद्दामा गायक ओडलाई सफाई >> सहयोगको याचना गर्दै न्यौपाने >> परराष्ट्रमन्त्री राणालाई भारत र पाकिस्तानका समकक्षीको बधाई >> उपप्रधानमन्त्री सिंहसँग भारतीय राजदुतको भेटवार्ता >> उत्तर कोरियाका कूटनीतिज्ञले दक्षिण कोरियामा शरण लिएको दाबि >> अक्षयकुमारको सरफिरा बक्स अफिसमा असफल

‘उजिरसिंह बडिबिल्डिङ प्रतियोगितामार्फत खेल पर्यटन प्रवद्र्धन गर्दैछौ’

बुटवलमा शनिबार दोस्रो उजिरसिह रुपन्देही जिल्लास्तरीय शारीरिक सुगठन तथा  प्रथम मेन्स एण्ड वुमन्स फिजिक्स च्याम्पियनसिप २०८० हुँदैछ । बुटवल उपमहानगरपालिकाको सहयोग र रुपन्देही जिल्ला शारीरिक सुगठन तथा फिटनेश संघको आयोजनामा बुटवल उद्योग वाणिज्य संघको सभा हलमा हुने प्रतियोगिताको तयारी पूरा भएको छ । प्रतियोगिताको बारेमा संघका अध्यक्ष राजकुमार श्रेष्ठसंग न्युज बुटवल टुडेका उपसम्पादक स्वस्तिक श्रेष्ठले गरेको कुराकानीको अंश । 
११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
प्रतियोगिताको तयारी कस्तो छ ?
–२०६४ सालदेखि नियमित रुपमा दशौ संस्करणको प्रतियोगिताको अनुभवको आधारमा यो दोस्रो कर्णेल उजिरसिह शारीरिक सुगठन प्रतियोगिता तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको छ ।
खासमा भन्नुपर्दा बुटवलको गौरवको रुपमा जितगढी किल्ला रहेको छ । अंग्रेज सेनालाई पराजित गरेको यो स्थानको सामरिक महत्व छ । यसमा कर्णेल उजिरसिह थापाको बिरता जोडिएको छ । उनैको नामबाट आयोजना हुने यो प्रतियोगिताको ठूलो महत्व रहेको छ । केवल यो प्रतियोगितामात्र नभई यसले जितगढी र उजिरसिह थापालाई चिनाउन मद्दत मिल्ने छ ।
हामीले उजिरसिहका आफन्त कर्णेल नहकुल थापालाइ निम्तो गरेका थियौ तर काम ब्यस्तताले उहाँ नआउने हुनुभएको छ । हामीले बिहान सबै खेलाडीहरुलाई जितगढी किल्लामा लगेर उजिरसिह माविका विद्यार्थीबाट जितगढी र कर्णेल उजिरसिह थापाबारे जानकारी गराउँछौ । प्रतियोगितामा प्रतापकाजी बरिया मुख्य निर्णायक रहने गरी पोखराका २ जना र काठमाडौ २ जना र रुपन्देही ४ जना गरी कुल ८ जना रहने छन । तौल समूहका खेलाडीहरुलाई बढीमास, मसल्स डेफिनेसन, शारीरिक बनावट, प्रस्तुती प्रिपोज सबै आधारमा उत्कृष्ट छानिएका छन् ।
प्रतियोगिता आयोजनाको मुल उद्देश्य के हो ?
–वास्तवमा भन्नुपर्दा यो प्रतियोगिता जिल्लास्तरमा रहेका बडिबिल्डिङका पुरुष खेलाडीहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने गरी आयोजना हुँदै आएको छ । अझ कतिपय युवाहरुलाई खेलमार्फत दुब्र्यसनीबाट टाढा लग्ने मात्र नभई ब्यक्तिगत पहिचान गराउन सकिने सम्भावनालाई हामीले प्रमाणित गरेका छौ । यतिमात्र नहुने होईन । हामीले पछिल्लो समय महिलाहरु पनि यसमा निक्कै मेहनत गरेको पायौ । यसैले गर्दा यो पटक हामीले प्रदेशस्तरको महिला फिजिक्सको विधालाई जोडेका छौ । यसले यो खेलमा महिलाहरुलाई पनि थप प्रोत्साहन मिल्ने मानेका छौ । जसमा रुपन्देहीसहित नेपालगञ्ज, घोराही, नवलपरासीका खेलाडीहरु बुटवल आइसकेका छन् । प्रतियोगिता केवल खेलमात्र नभई खेलमार्फत पर्यटन प्रवद्र्धनमा समेत टेवा मिल्ने देखेका छौ । बाहिर जिल्लाहरुबाट आएका खेलाडीहरुले यहाको ठाउँहरु घुम्नेछन् भने यहाँ २ दिनको बसाईमा यहाँको पर्यटनमा आर्थिक लाभ दिने छ ।
प्रतियोगिताको खर्चको ब्यवस्थापन कसरी गर्नुभएको छ ?
–प्रतियोगिताको उपाधि विजेताले नगद ५० हजार रुपैयाँ, ट्रफी, प्रमाणपत्र, विधागत रुपमा ५५, ६०, ६५, ७० र ७० प्लस तौल समूहका विजेताले नगद ५ हजार, ३ हजार र २ हजार रुपैयाँ, पुरुष फिजिक्समा ५, ३ र २ हजार रुपैयाँ, ट्रफि तथा वुमन्स फिजिक्स १०, ८ र ५ हजार रुपैयाँ, ट्रफी पुरस्कृत रहेको छ । यसैगरी ९ औ राष्ट्रिय प्रतियोगिताहरुको पदक विजेता ३ जना विजेन्द्र मान श्रेष्ठ, सुनिल आले र विष्णु निषाद र प्रशिक्षक केशव बहादुर शाक्यलाई समेत सम्मान गरिने छ । यसरी समग्रमा करिब साढे ४ लाख खर्च हुने अनुमान रहेको छ । जसमा स्थानीय पालिकाबाट २ लाख रुपैयाँ तथा संघमा आवद्ध १७ वटा जिम तथा फिटनेश सेन्टर, सहयोगदाताबाट समेत सहयोग मिलेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?