ट्रेंडिंग:

>> एसीसी प्रिमियर कप : मलेसियाले नेपाललाई दियो १४४ रनको लक्ष्य >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’

‘उजिरसिंह बडिबिल्डिङ प्रतियोगितामार्फत खेल पर्यटन प्रवद्र्धन गर्दैछौ’

बुटवलमा शनिबार दोस्रो उजिरसिह रुपन्देही जिल्लास्तरीय शारीरिक सुगठन तथा  प्रथम मेन्स एण्ड वुमन्स फिजिक्स च्याम्पियनसिप २०८० हुँदैछ । बुटवल उपमहानगरपालिकाको सहयोग र रुपन्देही जिल्ला शारीरिक सुगठन तथा फिटनेश संघको आयोजनामा बुटवल उद्योग वाणिज्य संघको सभा हलमा हुने प्रतियोगिताको तयारी पूरा भएको छ । प्रतियोगिताको बारेमा संघका अध्यक्ष राजकुमार श्रेष्ठसंग न्युज बुटवल टुडेका उपसम्पादक स्वस्तिक श्रेष्ठले गरेको कुराकानीको अंश । 
११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
प्रतियोगिताको तयारी कस्तो छ ?
–२०६४ सालदेखि नियमित रुपमा दशौ संस्करणको प्रतियोगिताको अनुभवको आधारमा यो दोस्रो कर्णेल उजिरसिह शारीरिक सुगठन प्रतियोगिता तयारी अन्तिम चरणमा पुगेको छ ।
खासमा भन्नुपर्दा बुटवलको गौरवको रुपमा जितगढी किल्ला रहेको छ । अंग्रेज सेनालाई पराजित गरेको यो स्थानको सामरिक महत्व छ । यसमा कर्णेल उजिरसिह थापाको बिरता जोडिएको छ । उनैको नामबाट आयोजना हुने यो प्रतियोगिताको ठूलो महत्व रहेको छ । केवल यो प्रतियोगितामात्र नभई यसले जितगढी र उजिरसिह थापालाई चिनाउन मद्दत मिल्ने छ ।
हामीले उजिरसिहका आफन्त कर्णेल नहकुल थापालाइ निम्तो गरेका थियौ तर काम ब्यस्तताले उहाँ नआउने हुनुभएको छ । हामीले बिहान सबै खेलाडीहरुलाई जितगढी किल्लामा लगेर उजिरसिह माविका विद्यार्थीबाट जितगढी र कर्णेल उजिरसिह थापाबारे जानकारी गराउँछौ । प्रतियोगितामा प्रतापकाजी बरिया मुख्य निर्णायक रहने गरी पोखराका २ जना र काठमाडौ २ जना र रुपन्देही ४ जना गरी कुल ८ जना रहने छन । तौल समूहका खेलाडीहरुलाई बढीमास, मसल्स डेफिनेसन, शारीरिक बनावट, प्रस्तुती प्रिपोज सबै आधारमा उत्कृष्ट छानिएका छन् ।
प्रतियोगिता आयोजनाको मुल उद्देश्य के हो ?
–वास्तवमा भन्नुपर्दा यो प्रतियोगिता जिल्लास्तरमा रहेका बडिबिल्डिङका पुरुष खेलाडीहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने गरी आयोजना हुँदै आएको छ । अझ कतिपय युवाहरुलाई खेलमार्फत दुब्र्यसनीबाट टाढा लग्ने मात्र नभई ब्यक्तिगत पहिचान गराउन सकिने सम्भावनालाई हामीले प्रमाणित गरेका छौ । यतिमात्र नहुने होईन । हामीले पछिल्लो समय महिलाहरु पनि यसमा निक्कै मेहनत गरेको पायौ । यसैले गर्दा यो पटक हामीले प्रदेशस्तरको महिला फिजिक्सको विधालाई जोडेका छौ । यसले यो खेलमा महिलाहरुलाई पनि थप प्रोत्साहन मिल्ने मानेका छौ । जसमा रुपन्देहीसहित नेपालगञ्ज, घोराही, नवलपरासीका खेलाडीहरु बुटवल आइसकेका छन् । प्रतियोगिता केवल खेलमात्र नभई खेलमार्फत पर्यटन प्रवद्र्धनमा समेत टेवा मिल्ने देखेका छौ । बाहिर जिल्लाहरुबाट आएका खेलाडीहरुले यहाको ठाउँहरु घुम्नेछन् भने यहाँ २ दिनको बसाईमा यहाँको पर्यटनमा आर्थिक लाभ दिने छ ।
प्रतियोगिताको खर्चको ब्यवस्थापन कसरी गर्नुभएको छ ?
–प्रतियोगिताको उपाधि विजेताले नगद ५० हजार रुपैयाँ, ट्रफी, प्रमाणपत्र, विधागत रुपमा ५५, ६०, ६५, ७० र ७० प्लस तौल समूहका विजेताले नगद ५ हजार, ३ हजार र २ हजार रुपैयाँ, पुरुष फिजिक्समा ५, ३ र २ हजार रुपैयाँ, ट्रफि तथा वुमन्स फिजिक्स १०, ८ र ५ हजार रुपैयाँ, ट्रफी पुरस्कृत रहेको छ । यसैगरी ९ औ राष्ट्रिय प्रतियोगिताहरुको पदक विजेता ३ जना विजेन्द्र मान श्रेष्ठ, सुनिल आले र विष्णु निषाद र प्रशिक्षक केशव बहादुर शाक्यलाई समेत सम्मान गरिने छ । यसरी समग्रमा करिब साढे ४ लाख खर्च हुने अनुमान रहेको छ । जसमा स्थानीय पालिकाबाट २ लाख रुपैयाँ तथा संघमा आवद्ध १७ वटा जिम तथा फिटनेश सेन्टर, सहयोगदाताबाट समेत सहयोग मिलेको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np