ट्रेंडिंग:

>> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले पाए विश्वासको मत, पक्षमा ४८,विपक्षमा २८ , राप्रपा र लोसपा तटस्थ >> संघीय संसदको हिउँदे अधिवेशन अन्त्य गर्न सिफारिस >> ‘बा–आमासँग नगरप्रमुख’ कार्यक्रमको प्रभावकारिता बढ्दै >> गाउँपालिकाको अनुदानमा खेतबारी जोत्ने आधुनिक उपकरण >> वर्षको अन्तिम दिन,सुनको भाउमा नयाँ रेकर्ड >> म्यानमारमा सैन्य कुपछि ह्वात्तै बढ्यो गरिबी दर >> बाजुरा केन्द्रबिन्दु बनाएर ३.७ रेक्टर स्केलको भूकम्प >> वाणिज्य बैंकहरूले घटाए ब्याजदर >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल मलेसियासँग भिड्दै >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले आज विश्वासको मत लिने >> कोरियामा देखेको कफीले जव प्रेमको ध्यान मोड्यो…! >> देश बचाउन कांग्रेस–एमाले मिलौंः डा. शेखर कोईराला >> पशु बधशालाः १५ वर्षदेखिको सपना पूरा हुँदै >> विद्यार्थीहरूलाई जोडौं भर्ना अभियानमा >> उजाडिएका गाउँघरमा छरौं– आशाको सुनौलो किरण >> पर्यटन केन्द्र बन्दै ‘गौतमबुद्ध राष्ट्रिय उद्यान’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सत्ता समिकरणमा प्वाल पारेर नेपाली कांग्रेस सत्तामा आउन चाहान्छ: पौडेल >> गुल्मीको हिमालय आधारभूत विद्यालयमा दिवाकर पन्थीले गरे टीकाराम गुरु स्मृति अक्षयकोष स्थापना >> हरेक परिवर्तन एमालेको विचारबाट निर्देशित : पद्मा अर्याल >> ठुलाखर्क सेवा समाज रूपन्देहीद्वारा भित्तेपात्रो विमोचन >> ‘सफा हिमाल अभियान २०२४’ को ध्वजारोहण समारोह सम्पन्न >> जेसीआई तिलोत्तमाको नया वर्ष शुभकामना तथा क्यालेण्डर विमोचन >> बिग्रिए सिसिटिभी, अपराधका घटनामा वृद्धि >> सुप्रिम सहकारी पीडितको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न : जिबि र सागर कहिले पक्रिन्छन् ? >> अभिव्यक्ति स्वतन्त्रता संरक्षणका लागि कर्णालीमा अभियान >> स्कलर्समा कक्षा १२ का विद्यार्थीलाई बिदाई >> नेशनल प्याथल्याब भयो आइएसओ प्रमाणीकरण (भिडियोसहित) >> आगलागी सम्बन्धी कृत्रिम घट्ना अभ्यास >> गृहमन्त्री लामिछानेमाथि संसदीय छानबिन समिति बन्दैन : प्रधानमन्त्री >> `ई-ड्राईभ नेपाल´ को सेवा लुम्बिनीमा >> झाडापखाला नियन्त्रणमा ढिलाई किन ? >> अग्नी जोखिम व्यवस्थापनमा ध्यान दिने बेला >> कार्यालयमा नारा, वनमा डढेलो >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित हल्का वर्षाको सम्भावना >> आईपीएल क्रिकेटमा शीर्ष स्थानको राजस्थानलाई गुजरातले हरायो >> ईद उल फित्रमा एमाले रुपन्देहीको शुभकामना >> इस्लाम धर्मावलम्बीले इद–उल–फित्र मनाउदै, आज सार्वजनिक बिदा, प्रधानमन्त्रीले दिए शुभकामना >> एसीसी प्रिमियर कपमा नेपालले पहिलो खेल मलेसियासँग खेल्ने >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सीमा क्षेत्रका वासिन्दासँग परिवारमैत्री वातवरण बनाउँदै सशस्त्र प्रहरी >> रुपन्देही ईभेन्टसको ईफतारीमा सहयोग >> बुटवलमा पहिलो पटक कलेजोको बायोप्सी जाँचको सुरुवात ग्यास्ट्रो सेन्टरमा >> गण्डकी सरकारलाई दीर्घकालीन निर्णय गर्न सर्वोच्चको रोक, वैशाख १० मा पूर्ण सुनुवाइ >> नवनियुक्त मुख्यमन्त्री कँडेलले लिए शपथ >> कोशीमा बैसाख ६ गते विशेष अधिवेशन >> होराइजन जिबिएसमा शुभकामना तथा विदाई कार्यक्रम सम्पन्न >> राष्ट्रिय सभाको उपाध्यक्षमा विमला घिमिरे विजयी >> बुटवलको प्लान बी मा ‘न्यू ईयर ईभ’ >> भारतका ब्रेन मास्टर सुधिरलाई उपाधि

‘मन्टेश्वरी शिक्षामा होलील्याण्ड किड्स ब्रान्ड बनेको छ’

२ फाल्गुन २०८०, बुधबार
२ फाल्गुन २०८०, बुधबार

म सेवा गर्छु भन्ने भावना बोकेर २०६५ साल असार ३ गते होलिल्याण्ड किड्स एकेडेमी ७ किण्डरगार्डेन (शिसु स्याहार केन्द्र) स्थापना गरेको हो । आज १६ वर्ष पुरा भै १७ वर्ष मा लागिरहेको छ यो विषयमा होलील्याण्ड किड्स एकेडेमी तथा किड्स गार्डेनका अध्यक्ष अजिता श्रेष्ठ थापा संग गरिएको कुराकानी ।

मन्टेश्वरी शिक्षाको अवस्था कस्तो छ ?
अहिलेको शहरी क्षेत्रमा मन्टेश्वरी भनि धेरै स्कुलहरू खोलिएको छ एउटा कोठामा खेलौना राखेर मन्टेश्वरी भनि पढाउने गरिएको छ जुन गलत हो । पछिल्लो समयमा साना कलिला बालबालिकाहरूलाई रमाउँदै, सिक्दै पढ्ने गर्ने वातावरण सहितको उचित वातानुकुलित विद्यालय आवश्यक हुन्छ ।

सहरी क्षेत्रमा यसको माग र प्रभाव कस्तो छ ?
अहिलेको वैज्ञानिक सुगना बालबालिकाको विकासको निम्तिमा मन्टेश्वरी शिक्षण पद्धति अत्यन्तै आवश्यक छ । यसलाई अझ विस्तार गरी लैजान आवश्यक छ । विद्यालयहरूमा पनि मन्टेश्वरी शिक्षा आदि कक्षा राखीएको हुन्छ । तर वालवालिकाहरू धेरै उमेर भएका वालवालिकाहरू भन्दा पनि ससाना बालवालिकाहरूका विचमा रमाउने, खेल्ने, सिक्ने भएको कारण उनीहरूको लागि मन्टेश्वरी नै उत्तम विकल्प हो ।

बालबालिकालाई किन मन्टेश्वरी भर्ना गर्ने ?
डा.मारीया मन्टेश्वरी पद्दति द्वारा हामिले चलाएका छौं । बालबालिकाहरू खुला वातावरणमा खेलिखेली पढ्ने आफ्नोकामआफै गर्नुपर्छ जिज्ञासु,उत्सुकता कोतुहल्ता बन्नु पर्छ भनि सिकाउने गर्छौ । हाम्रोमा अन्यमा भन्दा राम्रो सेवा सुविधा रहेका छन् । हामी पूर्णरूपमा मन्टेश्वरी शिक्षा प्रणालीबाट प्रशिक्षित प्रशिक्षकहरू हुनुहुन्छ । उहाँहरूले बच्चाहरूलाई रमाउँदै, सिकाउँदै जानुहुन्छ ।

मन्टेश्वर शिक्षा प्राप्त विद्यार्थीहरू (बच्चा) को सिकाई उपलब्धि के छ ?
–बच्चाहरूले कलिलो मानसिकतामा सिकेको कुरा विर्सदैनन, त्यसकारण यसको लागि सबैले उनीहरूलाई भविष्यमा सिक्ने शैद्धान्ती शैक्षिक गतिविधिहरूलाई उनीहरूकै मनासपटलमा सहजरूपले सिकाउने गरी हामीले पाठ्यक्रम तयार पारेर सिकाउँदै आएका छौं । जुन कुरा विद्यार्थीले सिकेर कतिपय अवस्थामा व्यवहारमा समेत लागू गर्दै आएको छ । जुन उपलब्धी हो ।

अन्य मन्टेश्वरी विद्यालयहरू भन्दा होलील्याण्ड के मा फरक छ ?
–होलिल्याण्डको बच्चाहरू अरू स्कुलको बच्चाहरू भन्दा फरकहुन्छ यहाको बच्चाहरू संस्कारी, ईमान्दारी, दयालू, सम्मान गर्ने, आदरगर्ने कृतज्ञता, शिक्षामा अब्वल हुने गरेकोछ ।

अन्त्यमा, अभिभावकहरूलाई यहाँको भनाइ के छ ?
–अभिभावकहरूलाई बुझेर हेरेर आफ्नो बच्चाको भविष्यलाई ख्यालमा राखेर राम्रो स्कुलमा राख्नुहोला भन्न चाहान्छु । धन्यवाद ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

Admission open

http://www.lws.edu.np