ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

रबिन पोखरेल नै किन ?

१ पुष २०८०, आईतवार
१ पुष २०८०, आईतवार

१. तपाईको उम्मेद्वारी निरन्तरता नै हो कि आवश्यकता हो ?
धन्यवाद, निरन्तरता अनि आवश्यकता भन्दा पनि समयको माग हो भन्दछु । सन् २०१३ देखि शाखाको सदस्यता लिएदेखि नेपाल जेसीजको कार्य समितिमा बसेर निरन्तर बिधिको शासनको पक्षमा रहँदै नेतृत्व बिकासको अभ्यासका साथ राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय स्तरमा नेपाल जेसीजको प्रतिनिधित्व गर्दैगर्दा प्राप्त सिकाई लाई नेतृत्व तहमा बसेर परिमार्जन, रूपान्तरण र हस्तान्तरणको अभ्यासका लागि मेरो राष्ट्रिय अध्यक्षको उम्मेद्वारी अहिलेको समयको माग नै हो जस्तो लाग्छ ।

२. बुटवल महाधिबेसनमा आउने जेसीजजनले तपाईको उम्मेदवारीको अभ्यासबाट के सिकाई सिक्छन् जस्तो लाग्छ ?
अरूको अभ्यासको बिषयमा मैले भन्न सक्दिनँ तर मेरो अभ्यासबाट उमेम्दवारको अनुशासन, समुहगत कार्यको सिकाई निरन्तरतामा पनि उत्कृष्टता, एकआपसमा भाईचाराको बिकास, जेसिज आस्था अनुरूपको प्रस्तुती अनि संस्थागत क्रियासिलताको उदाहरण नै एउटा महत्वपुर्ण सिकाई हुन्छ । साथै मैले पनि अधिकांश जेसीजको जनको सम्पर्क अनि संवादबाट धेरै बिषय सिक्न पनि पाएको छु ।

३. तपाईको बर्ष २०२४ के को लागि फरक हुन्छ ?
सर्बप्रथम फरक भन्दा पनि उदाहरणिय, अनुकरणिय र सबैको अपनत्व हुने किसिमको बनाउने अधिकतम प्रयासका साथ उर्जाशिल जोस लिएर मेरो उपस्थित र उम्मेदवारी रहेको छ । सोही कारणले, निरन्तरता मात्र होईन राज्यका अंगहरूसंग समन्वय गरि जेसिजलाई राज्यको महत्वपुर्ण अंगको रूपमा भूमिका दिलाउन, व्यवहारिक र सिपमुलक तालिमको अवधारणा लागु गराउन स्वरोजगारिका लागि देशभर योजना ल्याउन, अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा नेपाल जेसिजको र उपस्थितिलाई द्रहो बनाउन र हरेक राष्ट्रिय र शाखागत गतिबिधिलाई परिणाममुखि बनाउन युवाहरूलाई अभिप्रेरित गर्ने कार्य कार्यकाल भर गतिशिलताका साथ कार्यान्वयन गर्ने भएकाले बर्ष २०२४ परिणाममुखि हुनेकुरामा बिश्वस्व छु ।
४. अहिले देशमा ब्रेन ड्रेनको समस्या छ अनि आर्थिक समस्या चुलिँदो छ । युवाहरूको संस्था जेसीजले त्यसको लागि के पहल गर्नेछ ?
हामिसंग संस्थागत रूपमा आवद्ध भएका युवाहरू अनि उनिहरू मार्फत समुदायमा रहेका युवाहरूलाई लक्षित उत्प्रेरणात्मक तालिम का श्रृङ्लाहरूको सबै शाखामा आयोजना अनि ‘एक शाखा एक शैक्षिक संस्था’ मा कम्तिमा महिनामा एकवटा राष्ट्रिय भावनाले ओतप्रोत कार्यक्रम, विचार गोष्ठि, युवासंग युवा कार्यक्रम, शेयर वजार, एआई लगायतका विषयमा जानकारीमुलक कार्यक्रम अनि आफ्ना विचार र उत्पादन राख्ने मञ्च प्रदान गर्दै, जिम्मेवार स्थानिय निकाय र मन्त्रालयहरू संग सम्पर्क र समन्वय गरि कार्ययोजना पहिलो महिनादेखिनै लागु गरिनेछ ।

५. रबिन पोखरेलले नै यसअघि पनि उम्मेदवारी दिएको तर असफल भएको हुँदा असफल भईसकेको नेतृत्व सफल हुन्छ भन्ने ग्यारेन्टी के हो ?
पहिलो बिषयत जेसीजमा कसैको हार हुँदैन; कि त जितिन्छ कि सिकिन्छ अनि यसअघिका अधिबेशनहरूमा म निकटतम प्रतिस्प्रधी रहँदै सम्मानजनक मतका साथ रनरअप हुँदै गर्दा प्राप्त चुनावि सिकाई, उम्मेदवारको मानसिकताको अध्ययन अनि मतदाताको सोंचलाई नजिकबाट वुझ्ने र बुझाउने उच्च ज्ञानको प्राप्तीको मलाई अवको अधिबेसनमा विगतको असफल बाट सफल हुने मुलमन्त्र प्राप्त भएको छ र अव जितको लागी उच्च मनोवलका साथ तयार रहेको छु र अधिकांश मतदाताहरूको मानसिकता पनि यसपटक ब्यालेट वक्सबाट रबिनलाई न्याय नै गर्ने विचार रहेको मैले प्रत्यक्ष र अप्रतक्षय रूपमा बुझेको छु ।

६. तपाईका अन्य राष्ट्रिय अध्यक्षका उम्मेदवारसंग प्रतिस्पर्धिको रूपमा डर वा निकटतम प्रतिस्पर्धि कस्लाई मान्नुभएको छ ?
एउटा उम्मेदवार भइसकेपछि त्यसमाथि पनि जेसीज अभियानकर्मीको रूपमा मैले मेरा प्रतिस्प्रधि मित्रहरूसंग डर हैन भर गरेको छु कि मलाई अन्तिम अब्स्था सम्म उहाँहरूले सर्बसम्मत वनाउन सहयोग गर्नुहुनेछ । उम्मेदवारको हिसाबले सबै प्रतिस्प्रधि मित्रहरू समाननै हुनुहुन्छ, उहाँहरूको शक्तिको क्रमभन्दा पनि हाम्रो घनिष्टताको नाता उच्च छ । हामिविच अत्यन्तै स्वस्थ्य प्रतिस्प्रधा, उदाहरणिय अभ्यास हुनेमा म बिश्वस्त छु ।

७. तपाईको बर्ष २०२४ को प्रकरण (थिम) के हो र यसमा कस्तो मर्म छ ?
गर्बिलो ईतिहास, आशलाग्दो बर्तमान, सुनौलो र सुनिश्चित भविष्यका लागि Initiate, Innovate, Impact अर्थात ‘नवप्रभावका लागि अग्रसरता’ बर्ष २०२४ लागि प्रकरण (थिम) रहेको छ । यसले बदलिदो समयानुसार युवाहरूले समाजमा सकरात्मक परिबर्तनका लागि युगअनुकुल प्रभाककारि कार्य गर्न अग्रसर हुनुपर्दछ रूपान्तणका लागि निरन्तर अभ्यास गर्नुपर्दछ भन्ने मर्म अनि उद्देश्य बोकेको छ ।

८. बुटवलको चुनावी नतिजा तपाईकै पक्षमा आउँछ भन्ने ग्यारेण्टी के ?
ग्यारेण्टी भन्दा पनि तमाम जेसीज जनको मनको र मतको गुञ्जन हो । मेरो संस्थागत निरन्तरता, गतिशिलता, अनुशासन बिधिको पक्षमा वकालत, प्रतिनिधित्व गर्ने क्षमता, सामुहिक कार्यमा विश्वास गर्ने वानि, भाईचाराको संस्कार र विगतको अभ्यासको अनुभव अनि मेरा चुनाबि एजेन्डाहरूनै मेरो जितको आधार स्तम्भ हुन । देशभरका काउन्शिलर र मतदाता यसपटक रबिन पोखरेललाई न्याय गर्नुपर्छ, जिताउनु पर्छ भनि स्वतस्फुर्तं वुटवल केन्द्रित हँुदैहुनुन्छ, यो उर्जालाई जितको श्रि सम्म पुयाउने प्रकाश प्राप्ति भएको छ र म बिश्वस्त छु ।

९. तपाई राष्ट्रिय अध्यक्ष भएपछि नेपाल जेसीजले प्राप्त गर्ने कम्तिमा पाँचवटा परिबर्तन बुदाँगत रूपमा भन्नुपर्दा के छ ?
मैले ३६५ दिनकै एकप्रकारको तालिका बनाएर कार्य गर्ने पूर्वतयारी गरेको छु । पाँचवटा भन्दा पनि धेरै छन् जुन मैले ककस प्रस्तुतीको क्रममा मंचबाट प्रस्तुत गर्नेछु अनि मैले प्रस्तुतीको क्रममा मञ्चबाट प्रस्तुत गर्नेछु अनि मेरो योजनाहरू प्रिन्ट गरि मतदाताहरूलाई दिनेछु साथमा यसअघि शाखा भ्रमणको क्रममा प्रत्येक शाखामा राखिपनि सकेको जानकारि गराउँदछु । यद्यपि पाँचवटै नै भन्नुपर्दा बिधिको शासनको अभ्यासमा प्रभाककारिता, तालिममा नविनता, अन्तराष्ट्रिय सम्बन्धमा उत्कृष्टता, बिगतको संस्कारलाई सम्मान र कार्यक्रममा मौलिकता अनि सचिबालयलाई पूर्ण प्रबिधिमैत्रि संचालनको प्राथमिकतामा मेरो बिशेष पहल हुनेछ ।

१०. भनेपछि तपाईको नेतृत्वमा नेपाल जेसीजको २०२४ सर्वोत्कृष्ट हुन्छ भन्ने तपाईको वटमलाईन हो ?
म भन्दा पनि वर्ष २०२४ को वोर्ड को ऊर्जाशिल समूहकार्य र अग्रजबाट संस्कारको सिकाई ले हाम्रो बर्ष २०२४ नम्बर वान भनेर घमण्ड र घोषणा गर्दिन तर बिगतलाई सम्मान र सिकाईको रूपमा लिँदै तमाम जेसीज जनहरूले सम्झन योग्य ऐतिहासिक : Milestone Year को रूपमा स्थापित गर्ने मेरो ध्येय हुनेछ ।

११. अन्त्यमा, मतदातालाई केही भन्न बाँकी छ ?
सर्बप्रथम, हामी जेसीजको राष्ट्रिय महाधिबेशनलाई सफल बनाउन हामी सबै एकभई लागौ भन्न चाहान्छु । अनि सबैले सम्भवतः मलाई नजिकबाट जेसीज मर्म बुझेको मान्छेको रूपमा लिनुभएको छ । अब सबै आशिर्बाद र शाथलाई मतमा परिणत गर्ने बेला आएको छ । कृपया ब्यालेटमा यसपटक न्याय गरिदिनु हुन बिन्रम अनुरोध गर्दछु । र अन्त्यमा तपाइको मिडियालाई पनि धन्यवाद दिन चाहान्छु । धन्यवाद ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?