ट्रेंडिंग:

>> पश्चिमी वायुसँगै न्युनचापीय प्रणालीको प्रभाव, चार प्रदेशका पहाडी क्षेत्रमा हल्का वर्षाको सम्भावना >> देउवाले बोलाए पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारी बैठक >> बाणासुरको अनुभूति दिलाउने नेताहरु >> बन्द गर जनताको आँखामा छारो हाल्ने काम >> भैरहवाबाट अन्तर्राष्ट्रिय नियमित उडान, आश्वासनमात्र विमान आएन >> भैलोको रकमबाट अपाङ्ग आश्रममा सहयोग >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> पोखरामा आइटीएफ जे–३० टेनिस जारी >> पोखरालाई पर्यटकीय राजधानी घोषणा गर्न अध्ययन समिति गठन >> महिलाहरुको लागि एकहप्ते मिसेज गुरुङ तालिम सुरु >> लागुऔषध मुद्दाका फरार प्रतिवादी पक्राउ >> ‘लैंगिक समानताका लागि शिक्षा र नागरिक जागरण आवश्यक’ >> लुम्बिनीमा ‘शान्ति घन्टी’ को उद्घाटन, पर्यटनमन्त्रीले भने –‘बुद्धको सन्देश विश्वरभर फैलाऔं’ >> भैरहवा मेलामा बुधबारदेखि कुस्ती प्रतियोगिता हुँदै >> देशभरका कारागारमा योग शिविर सञ्चालन हुने >> काेशीलाई हराउँदै आर्मी सेमिफाइनलमा >> लैंगिक हिंसाविरुद्ध सामूहिक प्रतिवद्धता >> कैदीबन्दीलाई योगाभ्यास संस्कृतिमा जोड्दै सरकार >> लुम्बिनी प्रदेशकी सृजनासहित चार जना ढाका कबड्डी लिगमा >> कर्णालीमा विकास बजेटको खर्च सुस्त >> रामघाटमा व्यावसायिक ड्रागन फ्रुट >> गौतमबुद्ध विमानस्थल छिटो सञ्चालनको पहल गर्न देउवासँग व्यवसायीको माग >> गुल्मीमा बालिकाको बलात्कारपछि हत्या आराेपमा पुर्पक्षका लागि एक युवक जेल चलान >> लुम्बिनी चिनी मिलको प्रदूषण न्यूनीकरण गर्न माग गर्दै स्थानीय बासिन्दा आन्दोलनमा >> सुनको भाउ अहिलेसम्मकै उच्च : तोलाको १ लाख १७ हजार ७ सय >> आज सातै प्रदेशका गृहमन्त्रीले प्रहरी समायोजनको माग गर्दै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्ने >> नेपाली विद्यार्थी बिपीन जोशीलाई मुक्त गर >> महिला हिंसाबिरुद्वको अभियान र सेतो रिबनको सन्दर्भ >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारको निर्णयविरुद्ध अघिल्लो सरकारले नियुक्त गरेका अस्पतालका अध्यक्षहरुद्वारा सर्वोच्चमा रिट >> पहाडी भूभागका एक–दुई स्थानमा आज हल्का वर्षाको सम्भावना >> पढाइसँगै सीप सिकाउँदै शान्ति >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> केपी ओली कप राष्ट्रिय टि–२० क्रिकेटः नेपाल आर्मी र मधेश प्रदेशको जित >> जनताले फालेको राजतन्त्र अब फर्कदैनः देउवा >> तिलोत्तमा मेलामा पान, गुट्खा खुलेयाम बिक्रीः सकिनै लाग्दा समेत अधिकांश स्टल खाली >> विश्वभर द्वन्द्व अन्त्यको नेतृत्व नेपालले गर्नुपर्नेमा विज्ञहरुको जोड >> गृह जिल्लामा विप्लवको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम >> बसले माेटरसाइकललाई ठक्कर दिँदा गुल्मीमा एक विद्यार्थीको मृत्यु >> अरनिको बहुउद्देश्यीय सहकारीको २३ औं साधारण सभा >> अहिलेको सरकार विघटन गर्नुपर्छ : प्रभु साह >> पुषको तेस्रो साता प्रदेशस्तरीय ब्याडमिन्टन हुदै >> उद्घाटन खेलमा रुपन्देही र पाल्पा भिड्ने >> भूकम्पपीडित सुत्केरीको चिसोले मृत्यु >> सामाजिक सुरक्षा कोषमा ९ लाखभन्दा धेरै श्रमिक, ४४ अर्ब ८५ करोड जम्मा >> पोखरामा सम्पन्न ‘फिसटेल रेसिङ कप २०२३’ को उपाधि अजयले जिते >> मधेश प्रदेशविरुद्ध नेपाल पुलिस विजयी, केशल भुर्तेलको शतक >> किसान ठगिदा बिचौलियालाई मालामालः ५ रूपैयाँमा लिएर १०० मा बिक्री >> रामग्राम स्तुप क्षेत्रमा ऐतिहासिक प्रमाण फेला >> भ्रष्टाचारको बढ्दो ग्राफले बढाउँदै चिन्ता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल
विज्ञान/प्रविधि
क्यान महासंघ रूपन्देहीको साधारण सभा

‘डिजिटल नेपाल बनाउन सहकार्य जरुरी’

१६ भाद्र २०८०, शनिबार २२:००
१६ भाद्र २०८०, शनिबार २२:००

बुटवल, १६ भदौ कम्प्युटर एसोसिएसन नेपाल महासंघ रूपन्देही (क्यान महासंघ रूपन्देही) को २२औं बार्षिक साधारणसभा सम्पन्न भएको छ । बुटवलमा आयोजना भएको साधारण सभामा बोल्ने बक्ताहरूले सरकारले परिकल्पना गरेको डिजीटल नेपालको विषयमा सहकार्य गर्न जरुरी रहेको बताएका छन् ।

तीन तहको सरकारले डिजिटल नेपाल बनाउने भन्ने कुरा गरेपनि सोही अनुसारको कार्यान्वयनको लागि कुनै चासो नदेखाएको भन्दै यसमा सरकारको गम्भीर ध्यानाकर्षण हुनुपर्ने बताएका हुन् । कार्यक्रममा बोल्दै क्यान महासंघका केन्द्रीय निर्वतमान अध्यक्ष नवराज कुँवरले तीन तहका सरकार आएपनि काम भन्दा पनि कुरा मात्रै गर्ने परिपाटी रहेको भन्दै यसलाई परिवर्तन गर्नुपर्नेमा जोड दिए । उनले डिजिटल नेपाल निर्माणको लागि महासंघ जहिले पनि तयार रहेको भन्दै यसको लागि सरकारले नेतृत्वदायी भूमिका निर्वाह गर्न सक्नुपर्नेमा जोड दिएका थिए ।

कार्यक्रममा क्यान महासंघका केन्द्रीय सचिव नारायण प्रसाद श्रेष्ठ, प्रदेश उपाध्यक्ष नारायण खनाल, प्रदेश सदस्य–रेस्मिराज अर्याल, क्यान महासंघ रूपन्देहीका पूर्व अध्यक्ष प्रकाश राना, लोकहरी पाण्डे, लुम्बिनी सिटी कलेजका प्राचार्य राहुल भुषाल, नेपथ्य कलेजका प्राचार्य संजिब भन्डारी, बुटवल जेसिजका पूर्व अध्यक्ष राजिब गौतम, क्यान महासंघ रूपन्देहीका बरिष्ठ उपाध्यक्ष बिरबहादुर क्षेत्री, उपाध्यक्ष जीवन अधिकारी लगायतले आ–आफ्नो भनाइ राखेका थिए । कार्यक्रममा आजिवन सदस्यताको प्रमाणपत्र वितरण, प्रीन्टर रिपेयर तालिमको प्रमाण पत्र वितरण गरिएको सचिव सुरेश चन्द्र भट्टराईले जानकारी दिए ।

साधारण सभामा महासंघ रूपन्देहीका अध्यक्ष माधव अर्यालको प्रतिवेदन सर्वसम्मत रूपमा पारित भएको छ । यस्तै कोषाध्यक्ष सुबाश घिमिरेले प्रस्तुत गरेको आर्थिक प्रतिबेदन तथा लेखापरीक्षण प्रतिबेदन समेत पारित भएको र बिधान संसोधनको प्रस्ताव समेत पारित भएको सचिव भट्टराईले जानकारी दिए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?