ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधि सभाको बैठक जेठ ११ गते बस्ने >> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा >> संघीय संसद्का दुवै सदनको बैठक बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> मासु साक्षरताः आजको आवश्यकता >> खाली हुँदै राम्चे गाउँ >> प्रवक्ताहरूको भूमिका स्पष्ट गर >> लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक योजनाका चुनौति >> लहरे नाँच बचाउँदै महिला >> वन ऐनले थलिदै सरकारी योजना >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खस्यौली एफसीलाई यु १८ फुटसलको उपाधि >> एमाले दाङको अध्यक्ष सहित सबै पद सर्वसम्मत >> विश्व ज्योतिष महासंघद्वारा नन्दिनी गौशालामा सहयोग >> रेबिजको जोखिम बढेपछि नेपालगञ्जमा धमाधम कुकुरको बन्ध्याकरण गरिँदै >> कञ्चनले सुरु गर्यो निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा >> काँग्रेस क्षेत्र नम्वर ३ रुपन्देहीको बैठक सिरुवारी सामुदायिक होमस्टेमा >> वचत फिर्ता नपाएपछि मञ्जुश्री सहकारीको बुटवल शाखा घेराउ >> तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न >> सुर्खेतमा मिनीबस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, १८ घाइते >> एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो >> ग्रीलजन्य फलामको अस्वभाविक मुल्यबृद्धि नियन्त्रण गर्न व्यवसायीको माग >> सभामुखको भूमिकाप्रति विपक्षी दलको आपत्ति, संसद र सडकसम्म एक भएर जाने सहमति >> १०१ कम्पनीको सूचि सहित बालेनले भने : गिरीबन्धुको जग्गामा ५० खर्बको खेलोफड्को >> विपक्षीको नाराबाजीबीच प्रधानमन्त्रीले पाए विश्वासको मत >> एमाले बाँकेको अध्यक्षमा निरक गुरुङ विजयी >> इरानका राष्ट्रपति र विदेशमन्त्रीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा मृत्यु >> उपेन्द्र यादवको रिटमा आज सुनुवाई हुंदै >> स्थानीय र पश्चिमी वायुको प्रभाव : मेघगर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथो पटक विश्वासको मत लिँदै >> सडक निर्माणमा ढिलासुस्ती अन्त्य गर >> नेपालको संविधानमा धार्मिक स्वतन्त्रता सम्बन्धी व्यवस्था >> भारतको पानी किनेर प्यास मेटाउँदै स्थानीयबासी >> आर्थिक संकटमा मदरसाः बर्ष दिनदेखि उधारो पढाउँदै शिक्षक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई >> कांग्रेसलाई रविको प्रश्न– राति प्रधानमन्त्रीको अफर, बिहान छानबिन समिति कुन नैतिकताले दिन्छ? >> एमाले दाङको अध्यक्षमा महासचिव पोखरेलका बहिनी ज्वाई सर्वसम्मत ? >> वडा नं. ३ र ११ को उपाधि दाबेदारी >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिन लागेको विश्वासको मतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> जीप र मोटरसाइकल ठोक्किंदा दुईजना घाइते >> मालपोत र नापी कार्यालय टिकापुरका प्रमुखविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २४ करोड जरिवाना माग

सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम

६ बैशाख २०८१, बिहीबार
६ बैशाख २०८१, बिहीबार

सुनवल, ६ वैशाख ।

पश्चिम नवलपरासीको प्रतापपुर गाउँपालिकाले जनताका गुनासो सुन्ने र योजनाको प्राथमिकीकरण गर्न जनतासंग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम सुरु गरेको छ । अध्यक्ष उमेशचन्द्र यादवको नेतृत्वमा जनतासंग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम सुरु भएको हो । दुई वर्षको अवधिमा गाउँपालिका मार्फत भएका कामको जनताबाट समीक्षा र अब गर्नुपर्ने कामको जनताकै आवश्यकताका आधारमा योजना तय गर्न जनता संग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम सुरु गरेको अध्यक्ष यादवले बताए ।

सो क्रममा प्रतापपुर गाउँपालिकाका ९ वटा वडाका ८३ वटा टोलमा पुगेर जनताको गुनासा र सुझाव संकलन गर्ने गर्न कार्यक्रम छ । टोलटोलमा जनप्रतिनिधि पुगेपछि स्थानीयहरुले आफ्ना गुनासा जनप्रतिनिधि समक्ष राखेका छन् । स्थानीयले सबैभन्दा बढी शुद्ध पिउने पानीको समस्याको समाधान गर्न गाउँपालिकाको ध्यानाकर्षण गराएका छन् । यस्तै सडक निर्माण, सिचाइँ, विद्युतीकरण, रासायनिक मलको अभाव लगायतका समस्या समाधानका लागि पनि जनप्रतिनिधिको स्थानीयबासीले ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

अध्यक्ष यादवले खानेपानीको समस्या बढी देखिएकाले त्यसको समाधानका लागि प्राथमिकता दिने बताए । “बजेट निर्माणको प्रक्रिया पनि सुरु भईसकेकाले त्यसमा पनि सहजीकरण होस् भन्ने उद्देश्यले यो कार्यक्रम गरिएको हो”–अध्यक्ष यादवले भने, “हामी बजेट निर्माणमा स्थानियले राखेका मागका आधारमा कार्यक्रम तय गर्छो ।”

जनप्रतिनिधिको टोली यही वैशाख १२ गते सम्म टोलटोलमा पुगेर जनताका गुनासा र सुझाव संकलन गर्ने छ । त्यस क्षेत्रको समस्याका बारेमा तपाई आफै जानकार हुनुहन्छ अनि किन अभियानको रुपमा टोलटोलमा पुग्नुपर्यो भन्ने जिज्ञासामा अध्यक्ष यादवले जनताको सुझाव संगै दुई वर्षे अवधिको समिक्षाको रुपमा पनि यो अभियान सुरु गरेको बताए ।

‘कतिपयले यसलाई नकारात्मक रुपमा टिप्पणी गरेका छन् तर हामीले यसलाई बिशुद्ध जनता संग उनीहरुको घरदैलोमै पुगेर दई वर्षे कार्यकालको समीक्षा र आगामी कार्यनीति तय गर्ने कार्यक्रमको रुपमा लिएका छौ’, अध्यक्ष यादवले भने ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?