ट्रेंडिंग:

>> नारायणगढ- मुग्लिङ सडकमा बस र ट्याङ्कर ठोक्किए, १६ जना घाइते >> मलेसियामा नयाँ राजा सुल्तान इब्राहिम इस्कन्दरले सम्हाले राजगद्दी >> लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री महराले भोलि विश्वासको मत लिने >> गठबन्धनको सरकारबाट संसद विघटनको खेल हुन सक्छः चित्रबहादुर केसी >> भैरहवा विमानस्थलः उडान आन्तरिक, शुल्क अन्तर्राष्ट्रिय >> व्यापार मन्दीको ज्योतिषीय कारणहरू र समाधानको उपाय >> रोटरी क्लव अफ बुटवल चौतारीद्वारा सदस्यहरुलाई अभिमुखीकरण >> बंगलादेशमा आरक्षण विरोधी आन्दोलन: ३५ जनाको मृत्यु, देशभर कर्फ्यू >> कृषकको आम्दानी बढाउन बाख्रापालन >> ९९ वर्षकी कमलादेवीको सफल उपचार >> प्रतिष्ठानले प्रकाशन शुरु गर्यो आफ्नै बैज्ञानिक जर्नल ! >> नेपालको राजनीतिमा महामानव विपि >> सिमलताल बस दुर्घटना : हराएका यात्रु र बसको खोजीका लागि भारतीय उद्धार टोली खटिँदै >> मनसुनको एक महिना : बाढी, पहिरो र चट्याङबाट दुई सयको मृत्यु >> गुरुत्वले पूर्ण गुरु डा. स्वामी रामानन्द गिरि >> विभेदले जन्मिएकी अभियन्ता >> अखिल क्रान्तिकारीद्वारा बुटवल क्याम्पसमा छात्रा भेला >> नेपाल दक्षिण एसियाली करातेमा ६२ पदकसहित टिम च्याम्पियन >> दाङ जिल्ला अदालतमा १८ महिना कटेका मुद्दा शुन्य >> आजको मौसम : देशका केही ठाउँमा भारी वर्षाको संभावना >> पोलियो मुक्त घोषणा भएको १० वर्षपछि भेटियो भाइरस >> जलवायु परिवर्तनको जोखिममा सिमान्तकृत समुदाय >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> उच्च अदालतको ठहर– गौशाला–२६ बालिग नै हुन्, सन्दीपसँगका सबै घटनाक्रम सहमतिमै >> सडक बत्ती जडानमा अनियमितताको आरोप >> उपसभामुख रानालाई जिम्मेवारीबाट हटाउन माग गर्दै संसदीय समितिमा उजुरी >> महिला एसिया कप क्रिकेटमा नेपालकाे ऐतिहासिक जित, यूएई ६ विकेटले पराजित >> उपसभामुख रानामगरले भनिन्- करुणाभावले सहयोग गरे, डेढ वर्षपछि विवादित बनाउन खोजियो >> महिला एशिया कप: युएईले नेपाललाई दियो ११६ रनको लक्ष्य >> नाबालिका वेश्यावृत्तिमा लगाउने गेष्टहाउस सञ्चालकहरू पक्राउ >> माइक्रोसफ्टको सर्भर डाउन: विश्वभरका एयरलाइन्स, बैंक र दुरसञ्चार सेवा प्रभावित >> रगत अभाव रोक्न रक्तदान अभियान >> प्रधानमन्त्री ओलीलाई मोदीले पठाए औपचारिक बधाई सन्देश >> जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ >> महिला एसिया कप : यूएईविरुद्ध नेपालले टस जित्यो, पहिले फिल्डिङ गर्ने >> राष्ट्रपति पौडेलद्वारा पेरिस ओलम्पिकमा भाग लिने खेलाडीलाई शुभकामनासहित बिदाई >> संसद भवनको निर्माण ढिलाई: सभामुख घिमिरेले गरे उपप्रधानसहित अधिकारीहरुसँग छलफल >> सिमलताल दुर्घटना: २३ शव फेला, १४ जनाको सनाखत >> त्रिशुलीमा हाम फालेर ट्रकका सहचालक बेपत्ता >> ट्रम्प फेरी राष्ट्रपति बनेमा काम गर्न सहज हुदैन-युक्रेनी राष्ट्रपति जेलेन्स्की >> मौद्रिक नीति सार्बजनिक आज नहुने >> सिंहदरबारमा खादा र मालाको लर्को छोडेर उद्धार तथा राहतमा ध्यानदिन सरकारसँग कांग्रेस नेता महरको आग्रह >> नवलपुरमा कोरा साइक्लिङ >> क्रिकेटर हार्दिक पाण्डेयको पत्नी नताशासँग डिभोर्स >> बुटवल ईजलासमा आठ वर्षयताकै उच्च फैसला >> रिल बनाउदा झरनामा खसेर युवतीको मृत्यु >> आज देशैभर भारी वर्षाको चेतावनी >> विवादमा उपसभामुख, राजीनामा दिन दबाब बढ्दै >> नगरसभा नहुँदा बजेटविहीन लमही >> वडाध्यक्षले पढाउँछन् निःशुल्क ट्युसन कक्षा

‘खेलकुद दर्पण’ बिमोचन

२४ असार २०८१, सोमबार
२४ असार २०८१, सोमबार

बुटवल, २४ असार । बुटवल उपमहानगरपालिका बुटवल नगर खेलकुद विकास समितिले खेलकुद दर्पण बिमोचन गरिएको छ । बुटवल नगरको खेलकुद ईतिहास, वर्तमान अवस्था र यस क्षेत्रका खेल गतिविधिहरुलाई समेटेर खेलकुद दर्पण बिमोचन गरिएको हो ।
एक कार्यक्रमका बिच बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डे, बुटवल उपमहानगरपालिकाका उपप्रमुख सावित्रादेवी अर्याल, बुटवल नगर खेलकुद विकास समितिका संयोजक बोनिन पिया, नगर प्रबक्ता शिव राना, वडा नं ४ का वडा अध्यक्ष नरिश्वर शर्मा पौडेल, वडा नं ५ का वडाअध्यक्ष हरिप्रसाद श्रेष्ठ, वडा नं ९ का वडाअध्यक्ष प्रदिप श्रेष्ठले पुस्तक बिमोचन गरेका छन ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेले बुटवलको खेल र विकासको ईतिहासलाई पुस्तकमा समेट्न सफल भएको बताए । यो वर्ष राष्ट्रपति रनिङशिल्ड, नगरस्तरीय फुटबलसहित धेरै खेल गतिविधि गर्न सफल भएको उनले बताए । नगरमा रहेका हरेक विद्यालयका खेलाडीहरुलाई खेलमा आवद्घ गराउने गरि आवश्यक सहयोगको पहल गर्ने उनले बताए । नगरस्तरीय बास्केटबल, बक्सिङ, बुद्धिचाल लगायतका खेल आयोजनाका कार्यक्रम हुने उनले बताए । बुटवल–१६ स्थित डहरगाउमा क्रिकेट मैदान निर्माण गर्न १ करोड रुपैया बजेट बिनियोजन तथा जबई खेलमैदानलाई प्रदेश सरकारको सहकार्यमा सुविधासम्पन्न फुटबल मैदान निर्माण गर्ने ३७ करोड रुपैया बजेटमा ल्याउने तयारीमा रहेको उनले बताए । जातिय पहिचान, परम्परागत खेलहरुको संरक्षण र विकासमा समेत अघि बढ्ने उनले बताए । यसैगरि क्रिकेट, फुटबल खेलाडी उत्पादन गर्ने गरि प्रोत्साहनका कार्यक्रम गरिने उनले बताए ।

कार्यक्रममा बुटवल उपमहानगरपालिकाका उपप्रमुख सावित्रादेवि अर्यालले खेल मानव स्वस्थ्यसंग जोडिएको हुदा पनि यसको महत्व धेरै रहेको बताईन । हरेक उमेर समुहलाई खेलमा समेट्ने गरि पालिकाबाट कार्यक्रमहरु तयार गरिएको उनले बताईन ।

कार्यक्रममा स्मारिका प्रकाशन प्रमुख हेमराज आचार्यले बुटवल नगर क्षेत्रको खेलकुद ईतिहास चिनाउने कोसेढुगाका रुपमा पुस्तक तयार भएको बताए । लेख, रचना संकलनको क्रममा केही ढिलाई भएपनि निक्कै उत्कृष्ट तयार भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा प्रबक्ता शिव राना, वडा नं ४ का नरिश्वर शर्मा, वडा नं ५ का हरिप्रसाद श्रेष्ठ, वडा नं ९ का वडाअध्यक्ष प्रदिप श्रेष्ठ, रुपन्देही लनटेनिस संघका अध्यक्ष गोपाल ज्ञवाली, खेलकुद शाखाका कोपिला ज्ञवालीले नगरको ईतिहास बताउने दस्ताबेज तयार भएको बताए ।
कार्यक्रममा नगर खेलकुद विकास समितिका संयोजक बोनिन पियाले धेरै मेहनत गरि पुस्तक प्रकाशन गरिएको बताए । यो वर्ष नगरबाट ५४ वटा खेल शीर्षक छुटाए खेल कार्यक्रम गर्न सफल भएको भन्दै आगामी वर्ष समेत योजनाबद्ध रुपमा कार्यक्रमहरु गरिने उनले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?