ट्रेंडिंग:

>> पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य बढ्यो >> स्वस्थ नागरिक बनाउन स्वास्थ्य, शिक्षा र कृषिको एकीकृत कार्ययोजना आवश्यक >> हरायो मौलिकता ! >> अवैध सुनसहित भारतीय नागरिक पक्राउ >> सशक्तको १६ औ स्थापना दिवसमा रक्तदान तथा गौशालामा सहयोग >> भैरहवा सेजबाट ईको नेपाल इनर्जीले सुरु ग-यो व्यावसायिक उत्पादन >> दोहोरो अंकले घट्यो नेप्से >> ट्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको मृत्यु >> १०२ किलो गाँजासहित तीन जना पक्राउ >> फेरी मन्त्री बने शरतसिंह भण्डारी >> तेस्रो कार्यकालमा देश र जनताको सेवामा समर्पित हुने अवसर पाए-प्रचण्ड >> प्रधानमन्त्रीमा ओलीको नियुक्तिविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> माधव नेपाल प्रधानमन्त्रीको शपथ समारोहमा अनुपस्थित >> नवनियुक्त प्रधानमन्त्री ओलीलाई भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले दिए बधाई >> प्रधानमन्त्री ओलीसहित दुई उपप्रधान र १९ मन्त्रीले लिए शपथ >> प्रकाशमान सिंह र विष्णु पौडेल बने उपप्रधानमन्त्री >> ओलीले लिए प्रधानमन्त्रीको शपथ >> प्रधानमन्त्री ओलीसहित २१ मन्त्रीले शपथ लिदै >> सुनको मुल्य अहिलेसम्मकै उच्च >> पेशागत महासंघले ग-यो एमाले रुपन्देहीको नयाँ नेतृत्वलाई सम्मान >> अर्जेन्टिनाले जित्यो कोपा अमेरिकाको उपाधि >> काँग्रेसबाट को को बन्दै छन् मन्त्री ? >> एमालेबाट विष्णु पौडेल अर्थ र पृथ्वीसुब्बा सञ्चारमन्त्री बन्दै >> रोटरी क्लव अफ सेन्ट्रल लुम्बिनीको पदस्थापन >> एमालेले टुंग्यायो ८ मन्त्री (सूचीसहित) >> आज कहाँ कहाँ छ वर्षाको संभावना ? >> नवनियुक्त प्रधानमन्त्री ओलीको शपथ आज >> स्पेनले चौथोपटक जित्यो युरोकपको उपाधि >> कपिलवस्तु पूर्ण खोप सुनिश्चित >> ओली नेतृत्वको सरकार र अपेक्षा >> बढ्दै अर्टिजमको जालो, बच्ने कसरी ? >> सीप सिक्नेको आत्मनिर्भर हुने धोको >> उद्योगले तिरेनन् विद्युतको ५० करोड बक्यौता >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> कर्णाली सरकारले साउन १ गते बिदा दिने >> बुटवल टाईगर्स राउण्ड टेबल–२८ को छैठौं साधारणसभा तथा अधिवेशन >> आईसीएफसी फाइनान्सद्वारा छात्राहरुलाई सेनेटरी प्याड वितरण >> घोराहीको गिठेपानी जलाशयमा डुबेर युवक बेपत्ता  >> एमाले अध्यक्ष केपी ओली प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त >> त्रिविले शैक्षिक क्यालेण्डर लागू गरेकोमा प्रधानमन्त्रीद्वारा धन्यवाद व्यक्त >> कांग्रेसमा मन्त्री छान्न सकस, कोइराला पक्ष छलफलमा >> भारतबाट चिनी आयात गर्न १० उद्योगलाई अनुमति >> त्रिशूलीमा बेपत्ता यात्रुको खोजीलाई तीव्रता दिन सुरक्षा प्रमुखहरूलाई प्रधानमन्त्रीको निर्देशन >> ‘देशलाई माथि लैजाने वा तल झार्ने कुरा शिक्षा मन्त्रालयमा भर पर्छ’ >> ट्रम्पलाई गोली हान्ने युवकको परिचय खुल्यो >> बागमती प्रदेशमा नयाँ सरकार गठनको बाटो खुल्दै  >> त्रिशुलीमा बेपत्तामध्ये भेटियो थप एक जनाको शव >> सिमलताल घटना: ५८ जना अझै बेपत्ता >> स्वर्णिम वाग्लेले कुट्ने धम्की दिएको मुकुल ढकालको आरोप >> युरो कप उपाधिका लागि आज राति स्पेन र इङ्ल्यान्ड खेल्दै

बागेश्वरीको रजत जयन्तीमा विविध सास्कृतिक कार्यक्रम हुने

१७ चैत्र २०८०, शनिबार
१७ चैत्र २०८०, शनिबार

बुटवल, १७ चैत । रुपन्देहीको कला र संगित क्षेत्रमा युवा प्रतिभा उत्पादन गर्दै आएको बागेश्वरी कला तथा संगीत एकेडेमी २५ वर्षमा प्रवेश गरेको छ । रजत जयन्तीको अवसरमा वैशाख ८ गते विविध सांस्कृतिक र स्रष्टा सम्मान कार्यक्रम गरि मनाउने भएको हो । शुक्रबार पत्रकार सम्मेलन गरि सञ्चालक लालिमा श्रेष्ठले रजत जयन्तीको तयारी भब्य रुपमा भैरहेको बताईन । चर्चित बाँसुरी वादक नगेन्द्र विक्रम राई, युवा तबला वादक निमेश कपालीको विशेष प्रस्तुति, भरत नाट्यमका कलाकार युवराज गुरुङको शास्त्रीय नृत्य, विशाल भट्टराईको ध्रुपद गायनको प्रस्तुति तथा पण्डित डा. शरदमणि त्रिपादी लगायतको प्रस्तुति रहने उनले बताईन ।

यसैगरि एकेडेमीका विद्यार्थी र प्रशिक्षकहरुबाट समेत प्रस्तुति रहने उनले बताईन । वागेश्वरीका विद्यार्थीहरूले राष्ट्रिय र अन्तर्राष्ट्रिय रूपमै नेपाललाई कला र संगित क्षेत्रबाट चिनाउन सफल भएको दाबी गरिन । कुनै बेला गीत गाउने र नाच्ने रहर भएकाहरु लुकेर सिक्नुपर्ने बाध्यता वर्तमान समयमा परिवर्तन भएको उनले बताईन । अहिले सबै उमेरका कला र नृत्यमा रमाउने गरेको उनले बताईन । हाल प्रयाग संगीत समिति इलाहवादको परीक्षा प्रणाली रहेकोमा अब छिट्टै नेपालको शास्त्रीय संगीत परीक्षा प्रणालीमा जाने योजना रहेको सञ्चालक श्रेष्ठले बताइन् ।

एकेडेमीका व्यवस्थापक दावा शेर्पा (दर्पण) ले मनोरन्जनमात्र दिने नभई मानिसहरुलाई तनाव कम गर्न समेत संगित महत्वपूर्ण हुने बताए । एकेडेमीमा गायन, नृत्य, बाध्यवादन र चित्रकला विषयमा कक्षाहरू सञ्चालन गरिरहेको उनले बताए । एकेडेमीले बुटवलमा मात्रै नभएर तिलोत्तमा ५ मणिग्राममा पनि विगत ४ वर्षदेखि सेवा दिइरहेको छ । हाल एकेडेमीको बुटवल र मणिग्राम शाखाका विभिन्न विधामा १५० जना विद्यार्थीहरू रहेका छन् भने कर्मचारी र प्रशिक्षक १५ जना छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?