ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

लमही नगरपालिकाद्वारा अवैध टहरा हटाउन सुरु

१० फाल्गुन २०८०, बिहीबार
१० फाल्गुन २०८०, बिहीबार

लमही, १० फागुन ।

लमही नगरपालिकाले लमही बसपार्क आसपास अव्यवस्थित रुपमा ब्यापार व्यवसाय गर्दै आएका ब्यापारिक टहरा हटाउन सुरु गरेको छ । बिहीवार बसपार्क आसपासका करिब ३ दर्जन टहरा तथा ठेला हटाइएको लमही नगरपालिकाका मेयर जोगराज चौधरीले बताए । वडा प्रहरी कार्यालय लमही, सशस्त्र प्रहरी सिमा सुरक्षा कार्यालय र नगर प्रहरीको सहयोगमा उक्त टहरा तथा ठेला ब्यापारीलाई हटाइएको हो ।

बसपार्क लाइनै अस्तव्यस्त हुने गरी दैनिक रुपमा टहरा बनाएर ब्यापार गर्नेको संख्या बढ्न थालेपछि बाध्य भएर भत्काउन लागेको नगरपालिकाका मेयर चौधरी बताउँछन् । यता २ दशकदेखि टहरा बनाइ ब्यापार गर्दै आएका ब्यापारीहरु भने जनताले गरिखान नदिएको गुनासो गरेका छ । उता टहरा भत्काए पनि विकल्पमा लमही नगर विकास समितिको सोही बसपार्कमा बनाएको व्यावसायिक भवनका सटरमा ब्यापार गर्न बैकल्पिक ब्यवस्थापन गरेको पनि समिति अध्यक्ष तथा लमही नगरपालिकाका मेयर चौधरीले बताए ।

तर पीडित ब्यापारीहरु भने अत्यधिक महँगो भाडा भएका कारण तिर्न नसक्ने बताए । लमही– कि मनमाया कुमाल २० वर्षदेखि बसपार्क रात्रीकालिन ब्यापार गरी जिविका चलाएको बताउँदै नगरपालिकाले गरिबको मुखमा लात हानेको बताउँछिन् । “म एकल महिला हँु अब कसरी कहाँ ब्यापार गरुँ, नगर विकासको भवनमा रहेका सटर हाम्रो पहुँचले भ्याउँदैन, सुरुमा १ लाख धरौटी र मासिक १५ हजार भाडा तिर्न सक्ने हैसियत छैन ।” उनी जस्तै धेरै रातभर ब्यापार गरी जिविका चलाएको बताउँदै मुस्किलले गुजारा चलाएको भन्दै ब्यापारी सटरमा भाडा तिर्न नसक्ने बताए । लमही नगर विकास समितिले बसपार्क आसपास झण्डै एक सय हराहारिमा व्यावसायिक सटरहरु निर्माण गरी भाडामा लगाउँदै आएको छ । केही भवन निर्माणाधीन अवस्थामामा रहेका छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?