ट्रेंडिंग:

>> प्रधान सेनापतिद्धारा सैनिक फिल्ड अस्पताल र महाविद्यालयको उद्घाटन >> पोखरा महानगरमा घुस प्रकरण : तारेखमा छुटिन् उषाकिरण >> सल्यान उद्योग बाणिज्य संघको निर्वाचन तयारी पूरा >> सुझाव संकलन गर्न जनतासँग जनप्रतिनिधि कार्यक्रम >> आफन्तले अझै बुझेनन् भीमाको शव >> लुम्बिनीमा ७ मन्त्रीले लिए सपथ, ११ सदस्यीय भयो मन्त्रिपरिषद् >> अन्ततः एमालेले समर्थन गरेपछि सुदूरपश्चिमको मुख्यमन्त्रीमा सोडारीको दाबी पेश >> लुम्बिनीमा एकीकृत समाजवादीलाई मुख्यमन्त्रीले बनाए ‘खेलौना’, छिनमै सरकारबाट ‘आउट’, छिनमै ‘इन’ >> युक्रेनका प्रधानमन्त्रीको चेतावनीः रुससँगको युद्ध हारेमा तेस्रो विश्वयुद्ध >> सर्वोच्चको आदेशपछि एन्फा उपाध्यक्ष लामा छुटे >> अब ईसेवाबाटै ब्लुबुक नवीकरण र तेस्रो पक्ष बीमा, यसरी लिन सकिन्छ सेवा >> प्रतितोला ६ सय रूपैयाँ घट्यो सुन >> स्वीकृत पाठ्यपुस्तक प्रयोग नगरे कारवाही >> लुम्बिनीमा आज मन्त्रिमण्डल विस्तार हुने , विना विभागीयले पाए जिम्मेवारी >> आज र भोलि बालबालिकालाई भिटामिन ‘ए’ र जुकाको औषधि खुवाइँदै >> आजको मौसमः तराईमा हावाहुरी, पहाडमा वर्षा र हिमपातको सम्भावना >> राजनैतिक स्वार्थको चक्रव्युहमा सामुदायिक विद्यालय >> राष्ट्रिय भूमि आयोग गठन गर >> भिटामिन ए र जुकाको औषधी खुवाउने अभियान सफल बनाऔं >> उद्यम—व्यवसायमा महिला सहकारीको पाइला >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा >> बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने >> राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा कलेजोमा पिप जमेको शल्यक्रिया सफल >> विप्लवको पार्टीले २०८४ को आम चुनावमा भाग लिने ! >> एसिसी प्रिमियर कप : साउदी अरबद्वारा नेपाललाई ७४ रनको लक्ष्य >> तिलोत्तमामा ऋष्यश्रृङ्गको शालिक अनावरण >> लुम्बिनीमा विषयगत समितिका सभापतिहरूद्वारा सपथग्रहण >> रोहिणी खोला किनारमा तीन अर्ब लागतको पेट्रोलियम डिपो निर्माण सुरु >> नववर्षको आरम्भ चैत्रशुक्ल प्रतिपदा कि वैशाख सङ्क्रान्ति ? >> सल्यानमा बस दुर्घटना हुंदा १३ जना घाइते >> एन्फा उपाध्यक्ष दावा लामा पक्राउ >> जँगली बँदेलले गाउँ पसेर मकैबाली खान थालेपछि स्थानीय चिन्तित >> बेष्ट ईन्स्टिच्युटले सुरु गर्यो लोकसेवा तयारी कक्षा >> घुस प्रकरणमा पोखरा महानगरका इन्जिनियर पक्राउ >> स्थानीय तहमा सडक बत्ती बापतको ३७ करोड बक्यौता, किस्ताबन्दीमा बुझाउने तयारी >> इलाम र बझाङमा उपचुनावको मतपत्र पठाइदै,इलाम २ मा १९ र बझाङमा ११ जना उम्मेदवार >> चार प्रदेशमा चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना >> एसीसी प्रिमियर कप : नेपाल र साउदी अरब भिड्दै >> आज रामनवमी पर्व मनाइँदै, देशैभरि सार्वजनिक बिदा >> जीवजन्तु मानव स्वास्थ्यमा खतरा ! >> स्थानीय तहका विज्ञापनहरू कति समावेशी ? >> तंग्रिन सकेनन् घरेलु उद्योग >> उखुले उठाउँदै किसानको आम्दानी >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सियारीमा रोजगारीको अवसर खोज्न रोजगार संवाद मञ्च >> स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा >> गण्डकीका मुख्यमन्त्रीले गरेका निर्णयविरुद्ध कांग्रेस सर्वोच्चमा >> सुदूरपश्चिमका प्रदेश प्रमुखको कदमविरुद्ध कांग्रेस र नाउपा अदालत जाने >> डढेलोले लिदै कर्णालीबासीको ज्यानः दुई महिनामा सातजनाको मृत्यु

तुलसीपुरमा नाप नक्साङ्कन तीब्र पार्न थपिदै जनशक्ति

३ फाल्गुन २०८०, बिहीबार
३ फाल्गुन २०८०, बिहीबार

दाङ, ३ फागुन ।

तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले सुकुम्बासी, अव्यवस्थित बसोबासीका लागि जग्गा नाप नक्साङ्कनको कामलाई तीब्र पार्न जनशक्ति थप गर्ने भएको छ । चौधौँ नगर सभाले जनशक्ति थप गर्ने निर्णय गरेको हो । आयोगबाट पठाइएको जनशक्तिले हालसम्म एउटा वडाको काम समेत सम्पन्न गर्न नसकेपछि सभाले १९ वटै वडाको कामलाई छिटो छरितोरुपमा सम्पन्न गर्नका लागि जनशक्ति थप गर्ने निर्णय गरेको हो ।

तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ६ मा ४५ बिघा क्षेत्रफल जग्गाको नाप नक्साङ्कनको काम सम्पन्न भएको छ । वर्षौ समय लाग्ने भएपछि सभाबाट थप जनशक्ति व्यवस्थापन गरेर काम अघि बढाउने निर्णय गरिएको नगरप्रमुख टीकाराम खड्काले बताए । सभाले नगर प्रहरी ऐन संशोधन गरी भर्नाका लागि समेत बजेट सुनिश्चित गरेको छ । सभामा नगरप्रमुख टीकाराम खड्काले दलित सशक्तिकरण ऐन कार्यान्वयनको चरणमा रहेको बताए । उनले ऐन कार्यान्वयनका लागि समितिलाई पूर्णता र बजेटको व्यवस्थापन गरिएको बताए ।

आर्थिक विकास समितिका संयोजक माधव वलीले आर्थिक ऐन संशोधन गरी राजस्व संकलनको दायरा बढाइएको बताए । सभामा संयोजक वलीले आर्थिक, पर्यटन, उद्यमको क्षेत्रमा नयाँपन दिलाउन खोजिएको बताए । उनले नव उद्यमी प्रोत्साहन, उद्यमी केन्द्र सञ्चालनका लागि बजेट सुनिश्चिता गर्दै कार्यान्वयनमा ल्याउन थालिएको बताए ।

सामाजिक विकास समितिका संयोजक मानबहादुर रावतले शिक्षा क्षेत्रमा क्रमशः सुधार गर्दै लगिएको बताए । उनले कक्षा १ देखि ८ सम्म स्थानीय पाठ्यक्रम निर्माण र कक्षा ४ देखि आठसम्म पाठ्यपुस्तक निर्माण गरी कार्यान्वयनमा लगिएको बताए । संयोजक रावतले विगतमा विद्यार्थी संख्या कम भए गाभिएका विद्यालयमा समेत विद्यार्थी संख्या बढाएर सञ्चालन गरिएको बताए । सभामा विधायन समितिका संयोजक भीमबहादुर कँवरले तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाको खानेपानी तथा सरसफाई व्यवस्थापन ऐन पारित गरिएको बताए । ऐन पारित भएसँगै तुलसीपुर क्षेत्रमा खानेपानी बोर्ड गठन, व्यवस्थापन हुने भएको छ । संयोजक कुवरका अनुसार अहिलेसम्म एक सय ६१ वटा ऐन कानुन निर्माण गरेको छ । संयोजक कुवरका अनुसार आर्थिक वर्ष २०८०÷८१ मा पर्यटन विकास कार्यविधि, तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाको कर्मचारी व्यवस्थापन मापदण्ड, एकीकृत डाटा व्यवस्थापन प्रणाली सञ्चालन कार्यविधि समेत पारित गरिएको गरिएको छ । विपद् तथा वनवातावरण समितिका संयोजक दुजमान भण्डारीले बजार क्षेत्रमा सौन्दर्यकरण,गल्ने फोहोरबाट कम्पोष्ट मल उत्पादन सुरु गरिएको बताए । उनले प्लाष्टिकजन्य वस्तुबाट नयाँ सामग्री उत्पादनका लागि उद्यमी समूहमार्फत् काम बढाइएको बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?