ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
सुदुरपश्चिम

सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारको एक वर्षे उपलव्धीमा सत्तारुढ दल नै रुष्ट

२७ माघ २०८०, शनिबार
२७ माघ २०८०, शनिबार

धनगढी,२७ माघ । सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारका मुख्यमन्त्री कमलबहादुर शाहले आफ्नो कार्यकालको एक वर्षे उपलब्धि सार्वजनिक गरेका छन्। शनिबार मुख्यमन्त्री शाहले उपलब्धि सार्वजनिक गरेका हुन्।
एक वर्षको अवधिमा सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारले महत्त्वपूर्ण उपलब्धि भने हासिल गर्न सकेको छैन । सुदूरपश्चिम स्वरोजगार कोषबाट १४ सहकारी मार्फत ४ सय ६२ जनालाई १० करोड ३० लाख कर्जा,सुदूरपश्चिमको आर्थिक सर्वेक्षण प्रकाशन,विभिन्न प्रतियोगिता सञ्चालन,कर्मचारीहरूलाई तालिम,कृषीयन्त्र उपकरण र अनुदान वितरण,सडकहरू निर्माण प्रक्रियाको थालनी लगायतलाई प्रमुख उपलब्धि मानिएको छ ।
अनुगमन,भ्रमण र बैठकलाई नै उपलब्धि मानिएको छ । इजरायल घटनामा ज्यान गुमाएका सुदूरपश्चिमका ७ जना विद्यार्थीका परिवारलाई दुई ⁄दुई लाखका दरले रकम सहयोग,बझाङ भूकम्प प्रभावितहरूको उद्धार तथा राहत वितरणमा ११ करोड खर्च ,जाजरकोट भूकम्प पीडितहरूका लागी १ करोड रकम सहयोग,सुदूरपश्चिममा प्राकृतिक विपत्तिको समयमा निरीक्षण,उद्धार तथा राहत सामाग्री सहयोग,स्थलगत अवलोकन अनुगमन,९ वटै जिल्लामा भ्रमणलाई प्रदेश सरकारको उपलब्धि मानिएको छ ।
सुदूरपश्चिम सरकारले आफ्नो एक वर्षलाई उत्साहजनक रहेको दाबी गरेपछि प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेकपा एमालेले भने सरकार गन्तव्यहीन भएको आरोप लगाएको छ ।

‘सरकारको एक वर्षमा कुनै कामको मूल्याङ्कन हुने अवस्था छैन सरकारले यो बेला सम्म कुनै काम गरेको छैन ’ एमाले प्रमुख सचेतक सुरेन्द्र पालले भने, ‘सरकारले बिजनेस दिन सकेको छैन । काम कारबाही गर्न सकेको छैन ’ । बजेट खर्चमा पनि उपलब्धि गर्न सकेन । विकास निर्माण गर्न सकेन।’राप्रपा सांसद खिमा देवी विष्टले पनि सरकारले काममा गति दिन नसकेको बताइन् ।
बजेट पास भएको ६ महिना बितिसक्दा पनि १५ प्रतिशत खर्च गरेको भन्दै उनले प्रदेश सरकार फेद भएको बताइन् ।
अहिले कमल बहादुर शाह नेतृत्वका सरकारसँग कांग्रेस र नेकपा एकीकृत समाजवादीले खुलेर विरोध गरेका छैनन् तर माओवादी र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले सांसदमै सरकारको आलोचना गरिसकेका छन् ।
‘माननीयहरूलाई सोर्दैन । हामी सुन्दै छौँ बहुवर्षीय ठेक्काहरू केही सीमित भूगोलमा भकाभक भइरहेका छन् ’ सरकार एकलौटी ढङ्गले अगाडी बढिरहेको भन्दै उनले उनले अघिल्लो प्रदेश सभा बैठकमा भने, ‘सिङ्गो सुदूरपश्चिम बेखवर छ । सिङ्गो संसद् बेखवर छ । यो अवस्था कसरी आयो म प्रश्न गर्न चाहन्छु ।’

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?