ट्रेंडिंग:

>> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री >> नेदरल्यान्ड्सलाई ६ विकेटले हराउँदै नेपाल फाइनलमा >> राष्ट्रिय लनटेनिस प्रतियोगिता : प्रदिप र अभिलाषालाई उपाधि >> लुम्बिनीमा मौलिकता झल्किने नेपाल थेरवाद विहार >> नेपाललाई नेदरल्यान्डले दियो १२१ रनको लक्ष्य >> मिसन ८४ को नारालाई सफल पार्न आफैमा रुपान्तरण पहिलो शर्त : अध्यक्ष बस्नेत >> चौतर्फी आलोचनापछि पत्रकार सम्मेलन गर्न मुख्यमन्त्री वाध्य,सरकारको २ करोड मात्रै,अरु विदेशी सहयोग भन्दै बचाउ >> लुम्बिनी अस्पतालमा मातृ तथा शिशु स्वास्थ्यका लागि सहयोग बढाउने दातृ निकायको प्रतिवद्धता >> नेदरल्यान्ड्सविरूद्ध पहिले फिल्डिङ गर्दै नेपाल >> आज लुम्बिनी बौद्ध विश्वविद्यालयको १५ औं सभाको बैठक, प्रधानमन्त्रीले उद्घाटन गर्दै >> थारु मानक भाषाका लागि भाषा वर्ण निर्धारण अभ्यास >> लोक सांस्कृतिक महोत्सवले संस्कृतिको प्रवद्र्धन गर्छ : मन्त्री थापा >> गोमाको ‘घरको अचार’ >> बाउन्नगढी नै प्राचीन बौद्धकालिन सम्पदा >> साइन्सोत्सव >> छत्रेश्वरीमा छाडा गाई व्यवस्थापन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा राज्य पक्षबाट शान्ति भंग गर्ने प्रयास भयो : सांसद शुक्ला (भिडियो सहित) >> न्यून गुणस्तरका तीन औषधी विक्रिमा रोक >> लुम्बिनी, बाग्मती र एपीएफको जित >> एनसेल र ईएन्ड इन्टरनेसनलबीच उत्कृष्ट डिजिटल सेवा र ग्राहक अनुभव प्रदान गर्न समझदारी
कोशी

कोशीमा मन्त्रिपरिषद विस्तारप्रति सत्तारुढ दलभित्रै तीब्र असन्तष्टी

२७ माघ २०८०, शनिबार
२७ माघ २०८०, शनिबार

काठमाडौं,२७ माघ । कोशी प्रदेशमा सरकार विस्तार भएसँगै सत्तारुढ दलभित्र तीव्र असन्तुष्टि उत्पन्न भएको छ । मुख्यमन्त्री केदार कार्कीले आफ्नो गुटबाट मात्रै मन्त्री बनाएको भन्दै असन्तुष्टि बढेको हो ।
मुख्यमन्त्री कार्कीले दलसँग कुनै छलफल र समन्वय नगरी आफू खुसी मन्त्री नियुक्ति गरेको कांग्रेस संसदीय दलका नेता उद्धव थापाले आरोप लगाएका छन् ।

सत्तामै रहेको एकीकृत समाजवादी कोशी प्रदेश संसदीय दलका नेता राजेन्द्र राईले यो सरकार नसच्चिए विकल्प खोज्ने समेत बताएका छन् । उनी समाजवादीका तर्फबाट मन्त्री नथपेकोमा असन्तुष्ट बनेका हुन् । मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएको साढे तीन महिनापछि मुख्यमन्त्री कार्कीले हिजो सरकार विस्तार गरेका छन् ।

उनले सरकार विस्तार गर्दा आफूसँगै विद्रोह गरेका रामकुमार खत्रीलाई उद्योग कृषि तथा सहकारी मन्त्री बनाएका छन् । यस्तै संस्थापन पक्षका भनेर चिनिएका प्रदीप सुनुवारलाई स्वास्थ्य मन्त्री बनाएका छन् । यस बाहेक उनले मुख्यमन्त्री हुने बेलामा आफूलाई साथ दिएका इन्दिरा थापालाई आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालय राज्यमन्त्री र सुनिता कुमारी गुरुङलाई आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालयको राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् ।

यसअघि नै उनले आफूसँगै विद्रोह गरेका शमशेर राईलाई आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री बनाएका छन् । संविधानको धारा १६५ (५)अन्तरगत मुख्यमन्त्री बन्न केदार कार्की सहित कांग्रेसका ८ जना प्रदेश सभा सदस्यहरूले विद्रोह गरेका थिए । काँग्रेसका आफू सहित ८ र एमालेका ३९ जना सांसदको हस्ताक्षरमा केदार कार्की असोज २७ गते मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका थिए ।

मुख्यमन्त्री कार्कीले हिजो माओवादीका २ जानालाई समेत मन्त्री नियुक्त गरेका छन् । राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनमा गठबन्धन गर्दा पनि आफ्ना उम्मेदवार चम्पादेवी कार्कीको पराजयपछि आक्रोशित भएको माओवादी केन्द्र निरन्तर मन्त्री परिषद् बिस्तारको लागि दबाब दिँदै आएको थियो ।

दबाबमा परेका मुख्यमन्त्री कार्कीले माओवादीका नारायण बुर्जा मगरलाई खानेपानी, सिँचाइ तथा ऊर्जा मन्त्रालय र राजेन्द्र कार्कीलाई सामाजिक विकास मन्त्रालयको जिम्मा दिइएको छ ।

मुख्यमन्त्रीमा कार्की नियुक्त भएसँगै उनले एमालेका राम राना मगर र कांग्रेसका तम्सेर राईलाई मन्त्री बनाएका थिए । पछि सत्ता गठबन्धनले केदार कार्कीलाई नै गठबन्धनको मुख्यमन्त्री स्वीकार गरेर माओवादीका गणेश उप्रेती र एकीकृत समाजवादीका कमलप्रसाद जवेगुलाई मन्त्री बनाएपछि एमाले सरकारबाट बाहिरिएको थियो ।

एमाले सरकारबाट बाहिरिएपछि मन्त्री परिषद् विस्तार गर्न नसकेका मुख्यमन्त्रीले बल्लतल्ल सरकार विस्तार गरे पनि मुख्यमन्त्रीकै पार्टी काँग्रेस भित्र मुख्यमन्त्रीले एकलौटी गरेको आरोप लगाएका छन् ।

मुख्यमन्त्रीले सल्लाह नगरी मन्त्रीपरिषद् विस्तार गरेको भन्दै शपथ ग्रहण कार्यक्रममा काँग्रेस संसदीय दलका नेता उद्धव थापा र एकीकृत समाजवादी संसदीय दलका नेता राजेन्द्र राई शपथ ग्रहण कार्यक्रममा उपस्थित समेत भएनन् । थापाले सल्लाह नगरी काम गरेकाले आफूहरूको विरोध रहेको बताए । २९ सदस्य सांसद रहेको कांग्रेस भित्र कार्की शेखर समूहका नेता हुन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?