ट्रेंडिंग:

>> पहिरो खस्दा पृथ्वी राजमार्ग अवरुद्ध >> सन्दीप बने टी-२० आईमा १ सय विकेट पूरा गर्ने नेपालको पहिलो खेलाडी >> नेपालको उत्कृष्ट बलिङ, १०६ रनमै बंगलादेश अलआउट >> टी-२० विश्वकप: नेपालले टस जितेर पहिला फिल्डिङ गर्दैं >> ज्येष्ठ नागरिकमाथिको दुव्र्यवहार रोक >> आर्थिक बर्ष सकिन लाग्दा विकास निर्माणको चटारो >> बुटवल–लमही प्रसारण लाइन, २६ अर्ब लागतमा १ सय ७० किलोमिटर बन्ने >> सय भन्दा बढि स्थान बाढी पहिरोको जोखिम क्षेत्र >> महामारीले जन्मिएका ‘उद्यमी’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> यातायात व्यवस्था कार्यालय बुटवलका पुर्व प्रमुख सहित ५ जना नक्कली लाइसेन्स प्रकरणमा पक्राउ >> एचआईभी संक्रमितलाई छात्रवृत्ति, शैक्षिक र पोषण सामग्री वितरण >> टी–२० विश्वकपः बंगलादेशसँग १० वर्षपछि बद्ला लिने मौका >> सामाजिक सुरक्षा भत्ता लिन राष्ट्रिय परिचयपत्र अनिवार्यविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट दायर >> बजाज पल्सर एन १५० अब नेपाली बजारमा >> घोराही उपमहानगरपालिकाको नीति तथा कार्यक्रम सार्वजनिक >> पश्चिम तराईमा असार ६ सम्म तातो हावाको लहर यथावत रहने >> लुम्बिनी र सुदुरपश्चिम प्रदेश प्रमुखबिच भेटघाट >> तेस्रो न्यू होराइजन एसईई फेस्टमा विद्यार्थीको उत्साहजनक सहभागिता >> बुटवलमा ग्रील जोनलाई संघीय सरकारको एक करोड वजेट >> बूढीगण्डकीको अन्यौलतालाई हटाउनुपर्छ : विश्वप्रकाश >> कबाड व्यवसायीको काठमाडौँमा प्रदर्शन, बालेनविरुद्ध नाराबाजी >> करको दर नभई दायरा बढाउन ब्यवसायीको सुझाव >> भारतको उत्तराखण्डमा पर्यटक बोकेको गाडी नदीमा खस्दा १४ जनाको मृत्यु >> संसदीय समितिको बैठकमा एनजीओको खाजा ! >> युसीएमएस भैरहवाद्वारा कपिलवस्तुमा सरोकारवालाहरुसँग अन्तरक्रिया >> पाल्पामा जिप दुर्घटना हुँदा नौ जना घाइते >> कांग्रेस र एमालेका जनप्रतिनिधिले वहिष्कार गरेपछि काठमाडौंको नगरसभा स्थगित >> भिजिट भिसाको दुरुपयोग बढ्दैः अध्यागमनले ५ सय भन्दा बढीलाई विमानस्थलबाटै फर्कायो >> प्रतिनिधिसभा बैठक आज बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> कोशी, गण्डकी र बाग्मती  प्रदेशमा चट्याङ्ग सहित वर्षा, यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान >> इन्धनको मूल्य घट्यो >> कोलनगर नजिकै थप पुरातात्विक बस्तु फेला >> मकैमा फौजी किराको प्रकोप >> प्रदेश सरकारका अस्थिर पर्यटन नीति र त्यसका असरहरू >> प्रगति विवरण होइन, काम देखाउ सरकार >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> मोटरबाटोले हरायो बटुवा हिंड्ने गोरेटो >> चाइना स्टेट कम्पनीको ३ वटा टिपर र एउटा जेसिबी प्रहरी नियन्त्रणमा >> काकाकुल रेक्चाबासी : पानी माग्न आन्दोलन >> छिपछिपे सहकारीका ७ जना पुर्पक्षका लागि कारागार चलान >> लुम्बिनीको वजेट ३८ अर्ब ९५ करोड (पूर्ण पाठ सहित) >> चिदिका–रुपन्देही सम्पर्क समाजको रक्तदान, १५१ युनिट रगत संकलन >> चाैथाे अधिवेशन । तेह्राैं बैंठक | लुम्बिनी प्रदेश सभा । २०८१ असार १ गते >> आईसीसीले पनि भन्यो– दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध नेपालको प्रदर्शन गर्व गर्न लायक >> राप्रपा नेपालले आगामी फागुनमा राष्ट्रिय महाधिवेशन गर्ने >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा ९ वटा वस्तुगत समिति गठन >> तिलोत्तमा व्यापार संघद्वारा कार्यालय प्रमुखको बिदाई र स्वागत >> मातृभाषी चलचित्रसम्बन्धी विचार गोष्ठी बुटवलमा सम्पन्न >> राष्ट्रपति पौडेल आजदेखि जर्मनीको औपचारिक भ्रमणमा

कोशीमा मन्त्रिपरिषद विस्तारप्रति सत्तारुढ दलभित्रै तीब्र असन्तष्टी

२७ माघ २०८०, शनिबार
२७ माघ २०८०, शनिबार

काठमाडौं,२७ माघ । कोशी प्रदेशमा सरकार विस्तार भएसँगै सत्तारुढ दलभित्र तीव्र असन्तुष्टि उत्पन्न भएको छ । मुख्यमन्त्री केदार कार्कीले आफ्नो गुटबाट मात्रै मन्त्री बनाएको भन्दै असन्तुष्टि बढेको हो ।
मुख्यमन्त्री कार्कीले दलसँग कुनै छलफल र समन्वय नगरी आफू खुसी मन्त्री नियुक्ति गरेको कांग्रेस संसदीय दलका नेता उद्धव थापाले आरोप लगाएका छन् ।

सत्तामै रहेको एकीकृत समाजवादी कोशी प्रदेश संसदीय दलका नेता राजेन्द्र राईले यो सरकार नसच्चिए विकल्प खोज्ने समेत बताएका छन् । उनी समाजवादीका तर्फबाट मन्त्री नथपेकोमा असन्तुष्ट बनेका हुन् । मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएको साढे तीन महिनापछि मुख्यमन्त्री कार्कीले हिजो सरकार विस्तार गरेका छन् ।

उनले सरकार विस्तार गर्दा आफूसँगै विद्रोह गरेका रामकुमार खत्रीलाई उद्योग कृषि तथा सहकारी मन्त्री बनाएका छन् । यस्तै संस्थापन पक्षका भनेर चिनिएका प्रदीप सुनुवारलाई स्वास्थ्य मन्त्री बनाएका छन् । यस बाहेक उनले मुख्यमन्त्री हुने बेलामा आफूलाई साथ दिएका इन्दिरा थापालाई आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्रालय राज्यमन्त्री र सुनिता कुमारी गुरुङलाई आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्रालयको राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् ।

यसअघि नै उनले आफूसँगै विद्रोह गरेका शमशेर राईलाई आन्तरिक मामिला तथा कानुन मन्त्री बनाएका छन् । संविधानको धारा १६५ (५)अन्तरगत मुख्यमन्त्री बन्न केदार कार्की सहित कांग्रेसका ८ जना प्रदेश सभा सदस्यहरूले विद्रोह गरेका थिए । काँग्रेसका आफू सहित ८ र एमालेका ३९ जना सांसदको हस्ताक्षरमा केदार कार्की असोज २७ गते मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका थिए ।

मुख्यमन्त्री कार्कीले हिजो माओवादीका २ जानालाई समेत मन्त्री नियुक्त गरेका छन् । राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनमा गठबन्धन गर्दा पनि आफ्ना उम्मेदवार चम्पादेवी कार्कीको पराजयपछि आक्रोशित भएको माओवादी केन्द्र निरन्तर मन्त्री परिषद् बिस्तारको लागि दबाब दिँदै आएको थियो ।

दबाबमा परेका मुख्यमन्त्री कार्कीले माओवादीका नारायण बुर्जा मगरलाई खानेपानी, सिँचाइ तथा ऊर्जा मन्त्रालय र राजेन्द्र कार्कीलाई सामाजिक विकास मन्त्रालयको जिम्मा दिइएको छ ।

मुख्यमन्त्रीमा कार्की नियुक्त भएसँगै उनले एमालेका राम राना मगर र कांग्रेसका तम्सेर राईलाई मन्त्री बनाएका थिए । पछि सत्ता गठबन्धनले केदार कार्कीलाई नै गठबन्धनको मुख्यमन्त्री स्वीकार गरेर माओवादीका गणेश उप्रेती र एकीकृत समाजवादीका कमलप्रसाद जवेगुलाई मन्त्री बनाएपछि एमाले सरकारबाट बाहिरिएको थियो ।

एमाले सरकारबाट बाहिरिएपछि मन्त्री परिषद् विस्तार गर्न नसकेका मुख्यमन्त्रीले बल्लतल्ल सरकार विस्तार गरे पनि मुख्यमन्त्रीकै पार्टी काँग्रेस भित्र मुख्यमन्त्रीले एकलौटी गरेको आरोप लगाएका छन् ।

मुख्यमन्त्रीले सल्लाह नगरी मन्त्रीपरिषद् विस्तार गरेको भन्दै शपथ ग्रहण कार्यक्रममा काँग्रेस संसदीय दलका नेता उद्धव थापा र एकीकृत समाजवादी संसदीय दलका नेता राजेन्द्र राई शपथ ग्रहण कार्यक्रममा उपस्थित समेत भएनन् । थापाले सल्लाह नगरी काम गरेकाले आफूहरूको विरोध रहेको बताए । २९ सदस्य सांसद रहेको कांग्रेस भित्र कार्की शेखर समूहका नेता हुन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?