ट्रेंडिंग:

>> गैंडहवामा १६ पालिकाको घुम्ती बैठक >> अधिकांश डाक्टरहरुमा मपाईंत्व र रुखोपन >> ‘ई’को जीवन रक्षा र सडक व्यवसायीलाई वैकल्पिक व्यवस्था गर : आयोग >> प्रत्येक नेपालीको थाप्लोमा ७९ हजार २०१ रुपैयाँ सरकारी ऋण >> राहत शिक्षकको आन्दोलनमा प्रहरी हस्तक्षेप >> डाक्टरहरु आज पनि आन्दोलनमा >> विकासमा राजनीति हुँदैन : खड्का >> छत्रेश्वरीका कर्मचारीको हातमा कालोपट्टी, कार्यालयमा कालो ब्यानर >> विश्व पर्यटन दिवसः बेलहिया र लुम्बिनीमा पर्यटकलाई स्वागत >> अनाथ आश्रमलाई खाद्यान्न वितरण >> सांसद विनोद चौधरीको तीन कम्पनीमा भारतीय आयकर विभागको छापा >> मंगोलियाविरुद्ध नेपालको कीर्तिमानी जित >> सुन तस्करी प्रकरणमा आजदेखि थुनछेक बहस >> एमाले बागमतिको नेतृत्व चुन्न आज निर्वाचन >> नेपालले मंगोलियालाई दियो ३ सय १५ रनको लक्ष्य >> टी–२० क्रिकेटमा बुटवलका कुशल मल्लको विश्व कीर्तिमान,३४ बलमा शतक पूरा >> यस्तो आज विदेशी मुद्राको विनिमय दर >> श्रेष्ठ र अर्यालको टिम मैदानमा (भिडियो अन्तर्वार्तासहित) >> आज विश्व पर्यटन दिवस मनाइँदै >> पाल्पा अस्पतालः रिफर सेन्टरको पहिचान बदल्दै >> सुन तस्करी प्रकरण : आजदेखि थुनछेक बहस सुरु हुने >> लक्षित बर्गको तालिमः फेरिदै महिलाको जीवनस्तर ! >> नेपाल, हङकङ र यूएईबीच त्रिकोणात्मक सिरिज गर्ने क्यानको निर्णय >> बदलिँदो पर्यटन र हाम्रो तयारी >> पर्यटन दिवसः पुनरुत्थानमा जोड दिऔं >> शिक्षकको हातमा चक डस्टर होइन ल्यापटप >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> समाज विकासको मुख्य आधार नै असल संस्कार >> सर्वोच्चले सोध्यो– बाबुराम भट्टराई र माधव नेपाललाई के कारणले मुद्दा नचलाएको ? >> बुटवलमा अन्तर धार्मिक शान्ति सञ्जाल गठन >> चाडपर्व लक्षित गरी सरकारले देशभर ९८ स्थानमा सहुलियत पसल चलाउने >> जुवातास खेल्ने आठजना नगदसहित पक्राउ >> आयल निगमले सर्वसाधारणलाई आईपीओ जारी गर्ने >> रामपुरका जेष्ठ नागरिकलाई गाउँटोलमै भत्ता >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारले दियो राउटेलाई दशै खर्च >> दाङ बस दुर्घटना अपडेट : घाइते भएकाहरुको पहिचान खुल्यो >> गरिबलाई नभई गरिबी लखेट्नुपर्छ : ओली >> यति एअरलाइन्सले सर्वसाधारणलाई प्रिमियम शेयर दिने >> ११ वर्षीया बालिकालाई जबरजस्ती करणी, एकजना पक्राउ >> एमाले बाग्मती अधिवेशनको बन्दसत्र सुरु >> सुरक्षा माग्दै चिकित्सकहरू सडकमा >> हाजिरीजवाफमा जामिया गुल्सने भिका प्रथम >> पूर्व प्रधानमन्त्री नेपालद्वारा लुम्बिनीको भ्रमण >> उदीयमान खेलाडी जन्माउने बर्दघाटः खेलकूद विकासमा भने सधै उपेक्षित >> दाङमा बस दुर्घटना, २५ जना घाइते >> घाँस काट्न गएका किसानको भिरबाट लडेर मृत्यु >> लायन्स क्लब अफ देवदह युनाईटेडको स्थापना, अध्यक्षमा आचार्य >> केरुङ–रसुवागढी–चिलिमे २२० केभी प्रसारण लाइन बनाउने सहमति >> विदेशी मुद्राको विनिमय दर कति छ आज ? >> धनगढीको केजी हस्पिटलमा बच्चा जन्माउन गएकी महिलाको पाठेघर निकालियो
पालिका खबर

गैंडहवालाई केन्द्र मानेर इलाका प्रशासन स्थापना गर्न माग

२६ भाद्र २०८०, मंगलवार २०:०७
२६ भाद्र २०८०, मंगलवार २०:०७

गैंडहवा, २६ भदौ ।

रुपन्देहीको गैंडहवा गाउपालिकामा पालिकास्तरीय सर्वदलीय बैठक सम्पन्न भाएको छ । बैठकमा सहभागीले शुद्धोधन गाउँपालिकामा ईलाका प्रशासन कार्यालय आउने भएपछि सैनामैना, कञ्चन, गैंडहवा, लुम्बिनीका जनतालाई सेवा लिन पायक नपर्ने भन्दै गैंडहवामै कार्यालय स्थापनाको माग गरे छन् । रुपन्देही जिल्लाको क्षेत्र नं. ५ भित्र गैडहवा गाउँपालिका पायक पर्ने भन्दै सहभागीले पायक पर्ने ठाउँमा ईलाका प्रशासन कार्यालय स्थापनको माग गर्ने निर्णय सर्वदलीय बैठकले गरेको छ ।

सर्वदलीय बैठकपछि जिल्ला प्रशासन कार्यलयमा पुगेर प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई माग पत्र बुझाएको गैंडहवा गाउँपालिकाका अध्यक्ष सुरेन्द्र पौडेलले जानकारी दिए । आफ्नो ठाउँबाट आफुले अन्य पालिकासंग समन्वय गरेर जनताको चाहाना अनुसार ईलाका प्रशासन ल्याउन पहल गर्ने पौडेलले बताए ।

रुपन्देही क्षेत्र नं. ५ का संघीय सांसद वासुदेव घिमिरे, लुम्बिनी प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्री चन्द्र केश गुप्ताले रुपन्देही क्षेत्र नं. ५ मा जनताको आवश्यकता अनुसार ईलाका प्रशासन कार्यलय आवश्यक रहेको बताउदै लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिका, गैडहवा गाउँपालिका, कञ्चन गाउँपालिका र सैनामैना नगरपालिकाको सहमति अनुसार गैडहवाको कुनै पनि ठाउँमा इलाका प्रशासन कार्यालय स्थापना गर्ने गरी पहल गर्ने बताएका थिए ।

बैठकमा विभिन्न पालिकाका राजनीतिक दलका प्रमुख तथा प्रतिनिधिहरुले शुद्धोधन गाउँपालिकामा ईलाका प्रशासन कार्यालयको सेवा लिन असहज हुने, पायक नपर्ने भन्दै भैरहवा नै जान तयार भएको बताएका छन् । यस विषयलाई लिएर लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिका, कञ्चन गाँउपालिका गैडहवा गाउँपालिका, सैनामैना नगरपालिका, मायादेवी गाउँपालिकाको दुईवटा वडालाई समेत समेटर ईलाका प्रशासन माग गर्ने निर्णय सर्वदलीय बैठकले गरेको गैडहवा गाउँपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत कृष्ण प्रसाद पन्थीले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?