ट्रेंडिंग:

>> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री
पालिका खबर

गैंडहवालाई केन्द्र मानेर इलाका प्रशासन स्थापना गर्न माग

२६ भाद्र २०८०, मंगलवार
२६ भाद्र २०८०, मंगलवार

गैंडहवा, २६ भदौ ।

रुपन्देहीको गैंडहवा गाउपालिकामा पालिकास्तरीय सर्वदलीय बैठक सम्पन्न भाएको छ । बैठकमा सहभागीले शुद्धोधन गाउँपालिकामा ईलाका प्रशासन कार्यालय आउने भएपछि सैनामैना, कञ्चन, गैंडहवा, लुम्बिनीका जनतालाई सेवा लिन पायक नपर्ने भन्दै गैंडहवामै कार्यालय स्थापनाको माग गरे छन् । रुपन्देही जिल्लाको क्षेत्र नं. ५ भित्र गैडहवा गाउँपालिका पायक पर्ने भन्दै सहभागीले पायक पर्ने ठाउँमा ईलाका प्रशासन कार्यालय स्थापनको माग गर्ने निर्णय सर्वदलीय बैठकले गरेको छ ।

सर्वदलीय बैठकपछि जिल्ला प्रशासन कार्यलयमा पुगेर प्रमुख जिल्ला अधिकारीलाई माग पत्र बुझाएको गैंडहवा गाउँपालिकाका अध्यक्ष सुरेन्द्र पौडेलले जानकारी दिए । आफ्नो ठाउँबाट आफुले अन्य पालिकासंग समन्वय गरेर जनताको चाहाना अनुसार ईलाका प्रशासन ल्याउन पहल गर्ने पौडेलले बताए ।

रुपन्देही क्षेत्र नं. ५ का संघीय सांसद वासुदेव घिमिरे, लुम्बिनी प्रदेश सामाजिक विकास मन्त्री चन्द्र केश गुप्ताले रुपन्देही क्षेत्र नं. ५ मा जनताको आवश्यकता अनुसार ईलाका प्रशासन कार्यलय आवश्यक रहेको बताउदै लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिका, गैडहवा गाउँपालिका, कञ्चन गाउँपालिका र सैनामैना नगरपालिकाको सहमति अनुसार गैडहवाको कुनै पनि ठाउँमा इलाका प्रशासन कार्यालय स्थापना गर्ने गरी पहल गर्ने बताएका थिए ।

बैठकमा विभिन्न पालिकाका राजनीतिक दलका प्रमुख तथा प्रतिनिधिहरुले शुद्धोधन गाउँपालिकामा ईलाका प्रशासन कार्यालयको सेवा लिन असहज हुने, पायक नपर्ने भन्दै भैरहवा नै जान तयार भएको बताएका छन् । यस विषयलाई लिएर लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिका, कञ्चन गाँउपालिका गैडहवा गाउँपालिका, सैनामैना नगरपालिका, मायादेवी गाउँपालिकाको दुईवटा वडालाई समेत समेटर ईलाका प्रशासन माग गर्ने निर्णय सर्वदलीय बैठकले गरेको गैडहवा गाउँपालिका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत कृष्ण प्रसाद पन्थीले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?