ट्रेंडिंग:

>> भलाई कोषद्वारा स्वर्ण महोत्सवको लोगो सार्वजनिक >> प्रदेशमा पनि सरकार फेर्ने माओवादी निर्णय >> राप्रपा नयां गठबन्धनमा नअटाउने >> नयां गठबन्धनमा नेकपा एस पनि ! >> अर्थमन्त्री नपाएपछि माओवादीले गठबन्धन फे-यो : कांग्रेस >> सत्ता गठबन्धन भत्कियो, एमाले र रास्वपा आजै सरकारमा जाने >> सत्ता गठबन्धनको बैठक स्थगित >> नेकपा एमालेले बोलायो सचिवालय बैठक, राजनीतिमा एकाएक तरंग >> नयां सत्ता गठबन्धनको पक्षमा १५७ सांसदहरुको समर्थन ! , आज ८ बजे बस्ने गठबन्धनको वैठक निर्णायक >> चिकित्सक दिवसमा सम्मान, मुखपत्र विमोचन तथा अन्तक्र्रिया >> प्यूठानका सांसद सूर्य थापासँग २४ घण्टा >> मायादेवीमा दादुरा–रुबेला खोप अभियान सुरु >> स्थानीय तहको कार्यसम्पादनमा प्रश्नः गतसाल उत्कृष्ट अहिले फेल ! >> विवादको घेरामा लुम्बिनी सम्मेलन >> ‘जीवन बाँच्न जीवन बदल्न जान्नुपर्दछ’ >> मुद्दा मामिला भन्दा ‘मेलमिलापमा’ प्राथमिकता >> गण्डकमा बगर खेतीलाई प्रोत्साहन >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> विश्वमै दुर्लभ तीन महिने महायज्ञ निलकण्ठ बाबाधाममा चल्दै >> लुम्बिनीको शिखर सम्मेलनबारे संघीय संसदमा उठ्यो प्रश्नः सम्मेलन रोक्न एमालेको माग (भिडियोसहित) >> राजनीतिक र आर्थिक संकट समाधानका लागि संविधानमा पुनरावलोकन हुनुपर्छः त्रिपाठी >> बुद्धज्ञान शिक्षा विश्वव्यापी बनाउन पहल गरौँ : गृहमन्त्री श्रेष्ठ >> लौरियट्स एण्ड लिडर्स सम्मेलनबारे प्रदेशसभामा एमालेको विरोधः मुख्यमन्त्री ‘लेण्डुप दोर्जे’ बन्न खोजेको आरोप >> होटलको छतबाट खसेर एकको मृत्यु >> ५० करोड लागतमा भैरहवामा पर्यटकलक्षित होटल ल्याण्डमार्क सञ्चालनमा >> वीरेन्द्रनगरमा पहिलो महिला सम्मेलन हुँदै >> शालिनको पोस्टमार्टम रिपोर्ट : बलात्कार पुष्टि भएन, झुण्डिएर मृत्यु >> शिखर सम्मेलनबारे विपक्षीले विरोध गर्ने संकेत पाएपछि प्रदेशसभामा गएनन् मुख्यमन्त्री (लाईभ) >> सामाजिक रुपान्तरणका लागि महिला मञ्च दाङको अध्यक्षमा आचार्य >> लुम्बिनी प्रदेशसभामा शिखर सम्मेलनबारे किन बोलेनन् प्रधानमन्त्री ? >> दादुरा रुवेला विरुद्ध खोप सोमबारबाट >> प्रचण्ड र ओलीबीच बालुवाटारमा वार्ता >> राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष तिमिल्सिनासहित २० सदस्यको पदावधि आजदेखि सकिँदै >> शिक्षण सिकाई सहजिकरणमा अनलाइन र डिजिटल माध्यम >> शालिन पोखरेल मृत्यु घटनामा के भन्यो प्रहरीले ? (विज्ञप्तिसहित) >> सरकार र दूध उत्पादक किसानबीच पाँच बुँदे सहमति, आन्दोलनका कार्यक्रम स्थगित >> पश्चिमी वायुले देशभरको मौसम बदली, धेरै ठाउँमा मेघ गर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> महासमिति बैठक कागको कथन जस्तै भयो : उपसभापति गुुरुङ >> घोषणाको चार वर्षपछि गाउँटोलमा शौचालय अभियान >> बाली उपचार चिकित्सामा मिश्र सरको व्यस्तता उस्तै >> धार्मिक बसले बढायो श्रद्धालु >> नेताका सम्पत्ति शुद्विकरण गर्नुपर्ने >> वन्यजन्तु चोरी शिकारीको चिन्ता >> वन्यजन्तु संरक्षणका चुनौतीहरू >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> करिश्मामा निशुल्क स्वस्थ्य परिक्षण तथा परामर्श >> नागरिक समाज दाङको संयोजकमा थापा  >> पश्चिम नेपाल बस ब्यबसायीद्वारा बधार्ई तथा सम्मान >> मानसिक स्वास्थ्य रणनीतिको विषयमा वृहत छलफल >> संघीयता लागु गर्न नचाहने प्रवृत्ति अहिले पनि छ : प्रधानमन्त्री
ताजा अपडेट
मुख्य खबर

४ सय ४५ मुस्लिम परिवारलाई रमजानको उपहार

१० चैत्र २०७९, शुक्रबार
१० चैत्र २०७९, शुक्रबार

कपिलवस्तु(बुटवल टुडे)  चैत – मुस्लिम समुदायको महान चाड ईदको एक महिने ब्रत (रमजान) को अवसर पारेर कपिलवस्तु र रुपन्देहीका ४४५ मुस्लिम परिवारलाई खाद्यान्न बितरण गरिएको छ । कतार च्यारिटीको सहयोगमा लुम्बिनी एकिकृत बिकास संस्था (लिडो नेपाल) ले दुई जिल्लाका मुस्लिम परिवारलाई रोजाका लागी एक महिना पुग्ने खाद्यान्न बितरण गरेको हो । संस्थाले कपिलवस्तु जिल्लाको कपिलवस्तु नगरपालिकाको पचेहरा र मायादेवी गाउँपालिकाको पकडी र अभिरावका २ सय ९५ मुस्लिम परिवारलाई खाद्यान्न सहयोग गरेको हो । त्यसै गरि रुपन्देही जिल्लाको लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिकाका १ सय ५० मुस्लिम परिवारलाई खाद्यान्न सहयोग गरिएको हो । पवित्र महिना रमजानको रोजाका लागी संस्थाले गरेको सहयोगले आफुहरुलाई एक महिना सम्म परिवारको पालनपोषणमा सहयोग पुग्ने लाभग्राहीहरुले बताए ।
बितरीत सामाग्रीमा प्रति परिवार ४÷४ हजार दर पर्ने गरि २५ किलो जिरा मंसुरी चामल, ५ किलो तेल, ३ किलो चना, २ किलो चिनी, १ किलो सेवई र १ किलो नुन सहितका खाद्यान्नहरु छन । बितरीत सामाग्रीले न्युन आय भएका मुस्लिम परिवारलाई रमजानका बेला परिवार चलाउन सहयोग पुग्ने मुस्लिम अगुवाहरुको भनाई छ । दुई जिल्लामा भएको खाधान्न बितरणको कार्यमा लिडो नेपालका अध्यक्ष अतहर कमाल, कतार च्यारीटीका प्रतिनिधी सहित स्थानिय तहका प्रमुख र अन्य जनप्रतिनिधीको सहभागीता रहेको थियो । न्युन आय भएका परिवारलाई ईदको रमजानमा बसिने रोजामा खाधान्न बितरणको कार्यले ति परिवारलाई राहत पुगेको मायादेवी गाउँपालिका कपिलवस्तुका अध्यक्ष वलिउद्दिन मुसलमानले बताए । “न्युन आय भएका मुस्लिम परिवारलाई खाद्यान्न सहयोग रमजानका लागी उपहार जस्तै भएको छ । ” उनले भने । लुम्बिनी साँस्कृतकि नगरपालिकामा रमजानका बेला न्युन आय भएका मुस्लिम परिवारलाई राहत बितरण गरेर कतार च्यारिटी र लिडो नेपालले उदाहरणीय कार्य गरेको लुम्बिनी साँस्कृतिक नगरपालिका प्रमुख सजरुद्दिन मुसलमानले बताए । उनले दुवै संस्थाले अन्य स्थानमा पनि सहयोगका कार्यक्रम ल्याउन आग्रह गरे । न्युन आय भएका दुई जिल्लाका मुस्लिम समुदाय ४ सय ४५ परिवारलाई रमजानको अवसर पारेर खाद्यान्न सहयोग गरिएको लिडो नेपालका अध्यक्ष अतहर कमालले बताए । न्युन आय भएका परिवारमा पनि पवित्र रमजान महिनामा रोजामा सरिक हुदाँ खाद्यान्नको उपलब्धताले सहज अवस्था निर्माणमा सहयोग पुर्याएको उनको भनाई थियो । रमजानको बेला गरिब परिवारका लागी दिईएको खाद्यान्न सहयोगको कार्य अन्य स्थानमा समेत आवश्यक रहेकोमा जनप्रतिनिधी र मुस्लिम अगुवाले सुझाव दिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?