ट्रेंडिंग:

>> पाल्पाको नुवाकोट घुमेर फर्किंदै गरेको कार दुर्घटनामा तीनजनाको मृत्यु >> चिनियाँ मन्त्रीसंग व्यवसायीको अनुरोध : गौतमबुद्ध विमानस्थलमा नियमित उडान गरिदिनुस् >> प्रदेश संरचना दलहरुका तेस्रो तहका नेता थन्काउने थलो : गृहमन्त्री >> कुवेतको आवासीय भवनमा आगलागी, कम्तिमा ४० जनाको मृत्यु >> कांग्रेस र रास्वपाका सांसदले संयुक्त रुपमा दर्ता गरे चक्रपथ विस्तारसम्बन्धी सार्वजनिक महत्त्वको प्रस्ताव >> सल्यानको कालिमाटी—५ कर्णालीकै पहिलो पोषणमैत्री वडा घोषणा हुँदै >> अत्यधिक गर्मीका कारण दाङका विद्यालय दुइदिन बिदा >> अत्यधिक गर्मीका कारण दाङमा विद्यार्थीहरु बेहोस >> विद्युत प्राधिकरणले सञ्चालनमा ल्यायो आफ्नै अत्याधुनिक अन्तर्राष्ट्रियस्तरको डाटा सेन्टर >> चन्द्र माविका भूपू विद्यार्थीहरुको पुनर्मिलन >> क्रिकेट संघको नेतृत्वमाथि छानबिन गर्न एमाले सांसद आचार्यको माग (भिडियोसहित) >> प्रेमी जहीरसँग विवाह गर्दै सोनाक्षी >> पार्टी फुटाउने प्रयास भयो- माधव नेपाल >> उपेन्द्र यादव जसपा नेपालको अध्यक्षमा निर्बिरोध निर्वाचित >> दाङबाट काठमाडौं जाने बस सैनामैनामा दुर्घटना, ४३ घाइते >> विश्व बालश्रम बिरुद्धको दिवस >> सन्दर्भः बालश्रम विरुद्धको विश्व दिवस >> वर्षाको कारण नेपाल र श्रीलंकाबीचको खेल रद्द >> शिवराजमा क्यूआर कोडबाटै वडाको सुबिधा >> विद्यालयमा सामग्री पाएपछि खुशी >> रोल्पाका सबै स्थानीयतह पूर्ण खोप सुनिश्चित >> किसानलाई दूधको भुक्तानी १५ दिनमै >> तिलोत्तमाको अति विपन्न नागरिक बिमा कोषः विपन्नका लागि वरदान बन्दै >> यातायातका उपसचिव सुन्दर भट्टराई भ्रष्टाचारी ठहर, ३ महिना कैद >> नेपालविरुद्ध श्रीलंका : वर्षा रोकियो, मैदान निरीक्षण हुँदै >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> युके अध्ययनमा युवाको चासो >> ब्युटिसियन तालिमको समापन गर्न संघीय मन्त्री चौधरी नवलपुरमा >> राष्ट्रपति पौडेल अन्तर्राष्ट्रिय श्रम सम्मेलनमा भाग लिन जेनेभा प्रस्थान >> विविध कार्यक्रम गरी सरसफाई सप्ताहको समापन >> माधव नेपालका भान्जासहित तीनजना निश्कासित >> तिलोत्तमामा नमुना कृषकलाई प्रोत्साहन गर्न अनुदान >> बास्केटबल खेलाडी बिदाई >> गैंडहवा गाउँपालिकामा सार्वजनिक सुनुवाई >> बुद्ध पब्लिकमा जुरेस र बाल क्लब गठन >> प्रादेशिक अस्पतालमा ब्लड बैक खोल्न रक्तदाताहरुको माग >> मेडिटेक अस्पतालको रक्तदानमा ५१ प्वाइन्ट रगत संकलन >> नेपालमा मानवअधिकारको अवस्था सुध्रिएन >> विश्वकप छनौट अन्तर्गत नेपालले आज यमनसँग खेल्दै >> असार ७ गते बजेट पारित गर्ने सरकारको तयारी >> आगामी तीन दिन तातो हावाको लहरबाट जोगिन आग्रह >> टी-२० विश्वकप: नेपालले श्रीलंकाविरुद्ध भोलि बिहान खेल्दै >> जीवी राईलाई छिटो पक्राउ गरी स्वदेश ल्याउन ज्ञानेन्द्र शाहीको माग >> बुटवल उपमहानगरले किन रोक्यो कार्यक्रमबापतको भुक्तानी ? अख्तियार भन्छ–कार्यक्रमको भुक्तानी रोक्न मिल्दैन >> प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमणका बिषयमा सदनलाई जानकारी गराउन एमालेको माग >> दाउन्नेमा पहिरोका कारण सडक अवरुद्ध भए एक घण्टाभित्र सुचारु गरिने >> ज्ञानेन्द्र शाहीको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न गिरीबन्धुको फाइल कहिले खुल्छ ? >> मोदी क्याबिनेटमा कसले कुन मन्त्रालय पाए ? >> राप्रपाका लुम्बिनी प्रदेश सांसद यादवको निलम्वन फुकुवा >> टिपर दुर्घटनामा चालकको मृत्यु, २ जना घाइते

होटल ब्यवसायीलाई फ्रन्ट अफिस ब्यवस्थापन तालिम

२१ जेष्ठ २०८१, सोमबार
२१ जेष्ठ २०८१, सोमबार

बुटवल, २१ जेठ । रुपन्देहीका होटल ब्यवसायीलाई फ्रन्ट अफिस ब्यवस्थापन तालिम दिईएको छ । पर्यटन उद्योगका रुपमा रहेका होटल ब्यवसायीहरुलाई क्षमता अभिवृद्धि गर्ने उदेश्यका साथ तालिममा जोड दिईएको हो । ईन्स्योर परियोजना, रुपन्देही उद्योग संघ बुटवलको आर्थिक सहयोग, डाईनामिक टेक्निकल एजुकेशन एण्ड भोकेसनल ट्रेनिङ सेन्टरको प्राविधिक सहयोगमा होटल तथा रेष्टुरेन्ट ब्यवसायी संघले आफना ब्यवसायीहरुलाई १६ दिने निशुल्क फ्रन्ट अफिस ब्यवस्थापन तालिम दिएको हो ।

एक समारोहका बिच तालिममा सहभागीहरुलाई प्रमाणपत्र वितरण गर्दै रुपन्देही उद्योग संघका अध्यक्ष दिलिप सापकोटाले सीप र क्षमता विकासका सिकाई मानव जीवनभर चल्ने प्रक्रिया भएको बताए । ९६ घण्टाको तालिमबाट धेरै सिकाईसंगै एकआपसमा अनुभव साट्ने अवसर भएको भन्द उनले यसलाई आफनो पेशाब्यवसायमा उर्तान सुझाव दिए । ‘ग्राहकलाई स्वागत गर्ने एउटा कला हो ।’—उनले भने । ईन्स्योर परियोजनाको प्रदेशसंग सहकार्य गरेर १२ जिल्लाका उद्योगीहरुलाई लक्षित गरि तालिम दिदै आएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा संघका अध्यक्ष लेखनाथ भण्डारीले होटल ब्यवसायमा फ्रन्ट अफिसरको भुमिकाबाटै ग्राहक सेवा लिने वा नलिने निर्णय गर्ने बताए । कोभिड संक्रमण र आर्थिक मन्दीबाट प्रभावित भएको वर्तमान अवस्थामा ब्यवस्थित र चुष्टदुरुष्ट गर्दै ब्यवसाय जोगाउने गरि संस्थागत पहल गरिरहेको उनले बताए । रुपन्देहीका होटल उद्योग र उद्योगीको क्षमता विकासको पाटोमा संस्थागत रुपमा भैरहेको उनले दाबी गरे । होटल ब्यवसाय संवेदनशिल पेशा बन्दै गएको उनले दाबी गर्दै ब्यवसाय बचाउने अभियानमा सबैको साथ जरुरी रहेको बताए । स्थानिय पालिका राजश्व धेरै उठाउने नाममा हताहतमा गरेको केही निर्णयप्रति आपत्ति ब्यक्त गर्दै उनले होर्डिङ बोर्डको सेवाशुल्क उठाउने निर्णय गलत भएको बताए । होटलमा पाच हजार ब्यवसायीहरु रुपन्देही जिल्लामा भएपनि केवल १२ सय संस्थामा आवद्ध रहेको भन्दै सकेसम्म करको दायरा बनाउनुपर्ने सुझाव दिए । आगामी दिनहरुमा बारिष्टा, बारटेन्डर, हाउस किपिङ, किचन ब्यवस्थापनका तालिमहरु दिने उनले प्रतिवद्घता जनाए । यसैगरि पर्यटन विकास परिषदको सहयोगमा साना तथा मझौला होटल ब्यवस्थापन तालिम समेत चलाउने तयारीमा रहेको उनले बताए ।
कार्यक्रममा संघका द्घितिय उपाध्यक्ष प्रेम प्रसाद भट्टराई, महासचिव अर्जुन थापा, सेन्टरका संचालिका सुमित्रा केसी, ईन्स्योरका तालिम संयोजक खिमानन्द रिजाल, सेन्टरका म्यानेजिङ डाईरेक्टर अरुणराज मैनालीले सिकाईको अभियान निरन्तर चल्ने प्रक्रिया भएको बताए । कार्यक्रममा प्रशिक्षार्थी टेकनारायण न्यौपानेले सिकाईको क्रममा फ्रन्ट अफिसबारे धेरै ज्ञान हासिल गरेको बताए । तालिममा २० जना सहभागी रहेका थिए ।

भिडियो सामग्री

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?