ट्रेंडिंग:

>> बुटवलको डेल्टा एजुकेशन मार्टमा भीषण आगलागी (भिडियोसहित) >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप >> एक्साभेटरले च्यापिंंदा युवकको मृत्यु >> बजेटले प्रदेशको समृद्धिको आधार तयार पार्ने बिश्वास लिएका छौं–गिरी >> ब्याटिङका लागि पीच चुनौतीपूर्ण थियो : रोहित पौडेल >> छैठौं स्थापना दिवसमा सरसफाई र बृक्षरोपण >> लुम्बिनीको सञ्चार वजेट मनपरी बांडिएकोमा आपत्ति >> गिरीबन्धुको जग्गा छानबिन समिति बनाउन कांग्रेसको माग >> लुम्बिनी प्रदेशमा भित्रियो मनसुन >> निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानीको समस्या छैन : प्रधानमन्त्री >> विषाक्त मदिरा सेवनबाट भारतको तामिलनाडुमा २९ जनाको मृत्यु >> लुम्बिनी भारतीय दुतावासको योग दिवस >> जीबी राईको मलेसिया लोकेसन पत्ता लाग्यो : गृहमन्त्री >> आज संसदमा प्रधानमन्त्रीसंग प्रश्नोत्तर >> सर्लाहीमा बस दुर्घटना हुंदा रुपन्देहीका तीनजनाको मृत्यु >> स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम >> टी-२० विश्वकपमा आज सुपर आठका दुई खेल हुँदै >> सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग रोक्न विद्यालयबाट सुरु गर्नुपर्ने >> पूर्व राजपरिवारका ज्वाइँ प्रतिवादी भएको भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेषले दियो सबैलाई सफाइ >> आजको मौसम : कोशी र गण्डकी प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> ‘सुपर एट’ को पहिलो खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग अमेरिका पराजित >> गैंडहवामा महिलाहरुको स्वास्थ्य परीक्षण >> ‘बिरामीले पाउने सास्ती अन्त्य होस्’ >> अब जनवादी गणतन्त्र ल्याउन उठौं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खोल्सा व्यवस्थापनमा नमुना अभ्यास >> ‘साँगुरिदै अक्सिजन क्षेत्र’ >> तिलोत्तमाको नीति तथा कार्यक्रम : कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक विकासलाई प्राथमिकता (पुर्णपाठ) >> बुटवलको नीति तथा कार्यक्रम : शिक्षा, स्वास्थ्य र सीप तथा रोजगारलाई मुख्य प्राथमिकता >> पर्साका तत्कालीन मालपोत अधिकृतसहित तीन जनालाई ८ वर्ष कैदको फैसला >> झलनाथको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतद्वारा अस्वीकार >> बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन >> जेसिस सप्ताहको तयारी पुरा >> मन्त्रीहरूले आफ्नै क्षेत्रमा अधिकांश बजेट लगेको भन्दै पुनर्लेखन गर्न कांग्रेसको माग >> अश्विन दानीको नेतृत्वमा नागरिक पत्रकार समाजको केन्द्रिय तदर्थ कमिटी गठन >> थाइल्याण्डमा समलिङ्गी विवाहलाई कानुनी मान्यता, राजाको स्वीकृतीपछि लागु हुने >> कवाडी व्यवसायीमाथि प्रहरीले अनाहकमा धरपकड गर्यो –प्रभु शाह >> २४ बर्षपछि उत्तर कोरिया पुगे पुटिन >> सुनको मूल्य स्थित, चादीको बढ्यो >> केन विलियम्सनले छोडे कप्तानी >> संसद भवनको शौचालयमा प्रहरी जवानले गरे गोली हानी आत्महत्या >> नेतन्याहुको अमेरिकाप्रति असन्तुष्टि, हतियार नदिएको आरोप >> ‘हेरी रहुँ तिमीलाई’बोलको म्यूजिक भिडियोे सार्वजनिक >> कटान आदेशबिना कसरी काटियो कपिलवस्तु अस्पतालका रुख ? >> प्रतिनिधि सभाको बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> कोशी प्रदेशमा भारी वर्षा, कस्तो रहला अन्यत्रको मौसम ? >> रोहितसँग झगडा गर्ने बंगलादेशी खेलाडी तान्जिमलाई आईसीसीले तिरायो जरिवाना >> कर्णालीका सांसद भन्छन्ः बजेटमा विचौलिया हावी भए >> चुरे संरक्षण गर्न दबाब दिऔं >> राजा परीक्षित र सुनको महिमा

पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’

११ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार
११ जेष्ठ २०८१, शुक्रबार

कपिलवस्तु, ११ जेठ। बुद्ध जयन्तीको अवसर पारेर कपिलवस्तुको तिलौराकोट दरबारबाट पहिलो पटक मायादेवी ट्रेल रन आयोजना गरिएको छ । कपिलवस्तुको तिलौराकोट दरबारको पुर्विगेटबाट शुरु भएको मायादेवी ट्रेल रन निग्लिहवा, अरौराकोट, दोहनीकोट हुँदै मायादेवी मन्दिर लुम्बिनीसम्म पुगेको थियो । युएस एड, नेपाल पर्यटन बोर्ड र लुम्बिनी बिकास कोषको आयोजनामा तिलौराकोटबाट ३९ किलोमिटर दुरीको मायादेवी ट्रेल रन नाम दिएर म्याराथन आयोजना गरिएको हो ।

महारानी मायादेवीले तिलौराकोट दरबार देखी माईती देवदह जाँदा लुम्बिनी स्थित पवित्र बगैचांमा सिद्धार्थ गौतमलाई जन्म दिएको स्थान सम्म ट्रेल रनको आयोजना गरिएको जनाईएको छ । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोख बहादुर महराले ट्रेल रन ब्यानर छोपेर कार्यक्रमको उद्घाटन गरे । त्यसैगरि मायादेवी मन्दिर परिसर पुगेर ट्रेल रनका बिजेताहरूलाई युएस राजदुतावासका डेप्युटी चिफ अफ मिसन जोशन पि मिक्स र मुख्यमन्त्री महराले पुरस्कार हस्तान्तरण गरे । ट्रेल रनमा पुरुषतर्फ प्रथम भएका किरण सिंह बोगटी, दोस्रो भएका शुसिल कुमार शाही र तेस्रो भएका बिनोद रोकायालाई जनही १ लाख, ५० हजार र २५ हजार पुरस्कार दिईएको थियो । त्यसै गरि महिला तर्फ पुर्ण लक्ष्मी न्यौपाने, अनिता राई र असिम बिक पहिलो दोस्रो र तेस्रो भएका थिए ।

उनीहरूलाई जनही १ लाख, ५० हजार र २५ हजार नगद पुरस्कार दिइएको थियो । ३९ किलोमिटर, १० किलोमिटर र ५ किलोमिटर गरि तिन समूहमा दौडको आयोजना गरिएको थियो । १० किलोमिटर तर्फको समूहमा हरिशरण सिम्खडा, भरत परियार र मान बहादुर बस्नते पहिलो दोस्रो र तेस्रो भए । त्यसैगरि ५ किलोमिटर दौड तर्फ महिलामा सरिता घर्ति मगर, खुसी प्रजापती र रितिका शर्मा तर्फ पुरुष तर्फ उमेश बरई, रमेश केवट र अजय पाण्डेय पहिलो दोस्रो र तेस्रो भएका थिए । बिजेता खेलाडीलाई प्रमाणपत्र, मेडल र नगद पुरस्कार दिईएको थियो ।

ट्रेल रन कार्यक्रमको व्यवस्थापन भन काठमाण्डौ र युथ युनिभेसन प्रा.लिले गरेका थिए भने कपिलवस्तुको मायादेवी गाउँपालिका र शुद्धोधन गाउँपालिकाले सहकार्य गरेका थिए । बिजेतालाई पुरस्कार र कार्यक्रम आयोजनामा ईसेवा सहितका वित्तिय संस्थाको सहयोग रहेको थियो । कार्यक्रमको मिडीया पार्टनरको रूपमा गच्छामी मिडिया ग्रुप रहेको थियो । मायादेवी सुत्केरी मार्गमा ट्रेल रनको आयोजना गरि यसको प्रचार प्रसारलाई सहयोग पुर्याउन खोजिएको व्यवस्थापनमा सहयोग गरेको युथ युनिभेसन प्रा.लिका कार्यकारी अध्यक्ष बिभुषण बिष्ठले जानकारी दिए । मायादेवी ट्रेल रनले लुम्बिनी र कपिलवस्तुको पर्यटन प्रवद्र्धनमा सहयोग पुर्याउने लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री जोख बहादुर महराले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?