ट्रेंडिंग:

>> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> बुटवलको डेल्टा एजुकेशन मार्टमा भीषण आगलागी (भिडियोसहित) >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप >> एक्साभेटरले च्यापिंंदा युवकको मृत्यु >> बजेटले प्रदेशको समृद्धिको आधार तयार पार्ने बिश्वास लिएका छौं–गिरी >> ब्याटिङका लागि पीच चुनौतीपूर्ण थियो : रोहित पौडेल >> छैठौं स्थापना दिवसमा सरसफाई र बृक्षरोपण >> लुम्बिनीको सञ्चार वजेट मनपरी बांडिएकोमा आपत्ति >> गिरीबन्धुको जग्गा छानबिन समिति बनाउन कांग्रेसको माग >> लुम्बिनी प्रदेशमा भित्रियो मनसुन >> निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानीको समस्या छैन : प्रधानमन्त्री >> विषाक्त मदिरा सेवनबाट भारतको तामिलनाडुमा २९ जनाको मृत्यु >> लुम्बिनी भारतीय दुतावासको योग दिवस >> जीबी राईको मलेसिया लोकेसन पत्ता लाग्यो : गृहमन्त्री >> आज संसदमा प्रधानमन्त्रीसंग प्रश्नोत्तर >> सर्लाहीमा बस दुर्घटना हुंदा रुपन्देहीका तीनजनाको मृत्यु >> स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम >> टी-२० विश्वकपमा आज सुपर आठका दुई खेल हुँदै >> सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग रोक्न विद्यालयबाट सुरु गर्नुपर्ने >> पूर्व राजपरिवारका ज्वाइँ प्रतिवादी भएको भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेषले दियो सबैलाई सफाइ >> आजको मौसम : कोशी र गण्डकी प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> ‘सुपर एट’ को पहिलो खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग अमेरिका पराजित >> गैंडहवामा महिलाहरुको स्वास्थ्य परीक्षण >> ‘बिरामीले पाउने सास्ती अन्त्य होस्’ >> अब जनवादी गणतन्त्र ल्याउन उठौं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खोल्सा व्यवस्थापनमा नमुना अभ्यास >> ‘साँगुरिदै अक्सिजन क्षेत्र’ >> तिलोत्तमाको नीति तथा कार्यक्रम : कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक विकासलाई प्राथमिकता (पुर्णपाठ) >> बुटवलको नीति तथा कार्यक्रम : शिक्षा, स्वास्थ्य र सीप तथा रोजगारलाई मुख्य प्राथमिकता >> पर्साका तत्कालीन मालपोत अधिकृतसहित तीन जनालाई ८ वर्ष कैदको फैसला >> झलनाथको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतद्वारा अस्वीकार >> बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन >> जेसिस सप्ताहको तयारी पुरा >> मन्त्रीहरूले आफ्नै क्षेत्रमा अधिकांश बजेट लगेको भन्दै पुनर्लेखन गर्न कांग्रेसको माग >> अश्विन दानीको नेतृत्वमा नागरिक पत्रकार समाजको केन्द्रिय तदर्थ कमिटी गठन >> थाइल्याण्डमा समलिङ्गी विवाहलाई कानुनी मान्यता, राजाको स्वीकृतीपछि लागु हुने >> कवाडी व्यवसायीमाथि प्रहरीले अनाहकमा धरपकड गर्यो –प्रभु शाह >> २४ बर्षपछि उत्तर कोरिया पुगे पुटिन >> सुनको मूल्य स्थित, चादीको बढ्यो >> केन विलियम्सनले छोडे कप्तानी >> संसद भवनको शौचालयमा प्रहरी जवानले गरे गोली हानी आत्महत्या >> नेतन्याहुको अमेरिकाप्रति असन्तुष्टि, हतियार नदिएको आरोप >> ‘हेरी रहुँ तिमीलाई’बोलको म्यूजिक भिडियोे सार्वजनिक >> कटान आदेशबिना कसरी काटियो कपिलवस्तु अस्पतालका रुख ? >> प्रतिनिधि सभाको बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> कोशी प्रदेशमा भारी वर्षा, कस्तो रहला अन्यत्रको मौसम ? >> रोहितसँग झगडा गर्ने बंगलादेशी खेलाडी तान्जिमलाई आईसीसीले तिरायो जरिवाना >> कर्णालीका सांसद भन्छन्ः बजेटमा विचौलिया हावी भए >> चुरे संरक्षण गर्न दबाब दिऔं

रामग्राममा धातु जात्रा

१० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
१० जेष्ठ २०८१, बिहीबार

सुनवल (बुटवलटुडे) ९ जेठ।  पश्चिम नवलपरासीको रामग्राम नगरपालिकाले वुद्ध जयन्तीको अवसरमा बिहीवार धातु जात्रा निकाल्दै छ । गत वर्ष जस्तै यस वर्ष पनि नगरपालिकाले वुद्धको मावली दाबी गरिएको स्थल रामग्राम १८ पण्डितपुरदेखि वुद्धको एक मात्र सिंगो अस्थी धातु सुरक्षित रहेको स्थल रामग्राम स्तुपसम्म धातुजात्रा गर्न लागेको हो ।

पण्डितपुरबाट बिहीवार बिहान ७ बजे हात्तिबाट सुरु हुने धातु जात्रा विभिन्न स्थान परिक्रमा गरि ५ घण्टापछि रामग्राम स्तुपमा पुग्ने नगर प्रमुख धनपत यादवले आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिए । श्रीलङ्कबाट ल्याईएको वुद्धको अस्थीधातुलाई हात्तिमा राखेर परिक्रमा गर्ने र आम सर्वसाधारणले समेत दर्शन गर्न पाउने व्यवस्था गरिने नगर प्रमुख यादवले बताए । रामग्राम स्तुप र पण्डितपुरको विकास र प्रवद्र्धनका लागि गत वर्षदेखि वुद्ध जयन्तीको अवसरमा सुरु भएको धातु जात्रालाई यस वर्ष पनि निरन्तरता दिँदै सप्ताहव्यापी कार्यक्रम आयोजना गरिएको यादवको भनाइ छ ।

यादवले लुम्बिनी विकास कोषले रामग्राम सहितका अन्य वुद्ध स्थलको विकासमा चासो नदिएको गुनासो गरे । कोषका पदाधिकारीहरूलाई पटक पटक यस विषयमा ध्यानाकर्षण गराएको पनि उनले बताए । लुम्बिनीमा मात्र नभई कोषले रामग्राम स्तुपलगायतका क्षेत्रमा पनि वुद्ध जयन्ती भव्यताका साथ मनाउनुपर्ने भएपनि कोषले चासो नदिएका कारण नगरपालिकाले गत वर्षदेखि धातु जात्रासहितको कार्यक्रम आयोजना गरेको बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?