ट्रेंडिंग:

>> बुटवलको डेल्टा एजुकेशन मार्टमा भीषण आगलागी (भिडियोसहित) >> लुम्बिनी प्रदेश सरकारविरुद्ध सञ्चारसंस्थाहरु एक मतः पहुँचका आधारमा कानुन मिचेर बजेट छुट्टयाइएको आरोप >> एक्साभेटरले च्यापिंंदा युवकको मृत्यु >> बजेटले प्रदेशको समृद्धिको आधार तयार पार्ने बिश्वास लिएका छौं–गिरी >> ब्याटिङका लागि पीच चुनौतीपूर्ण थियो : रोहित पौडेल >> छैठौं स्थापना दिवसमा सरसफाई र बृक्षरोपण >> लुम्बिनीको सञ्चार वजेट मनपरी बांडिएकोमा आपत्ति >> गिरीबन्धुको जग्गा छानबिन समिति बनाउन कांग्रेसको माग >> लुम्बिनी प्रदेशमा भित्रियो मनसुन >> निर्माण व्यवसायीलाई भुक्तानीको समस्या छैन : प्रधानमन्त्री >> विषाक्त मदिरा सेवनबाट भारतको तामिलनाडुमा २९ जनाको मृत्यु >> लुम्बिनी भारतीय दुतावासको योग दिवस >> जीबी राईको मलेसिया लोकेसन पत्ता लाग्यो : गृहमन्त्री >> आज संसदमा प्रधानमन्त्रीसंग प्रश्नोत्तर >> सर्लाहीमा बस दुर्घटना हुंदा रुपन्देहीका तीनजनाको मृत्यु >> स्कलर्समा क्षमता अभिवृद्धि कार्यक्रम >> टी-२० विश्वकपमा आज सुपर आठका दुई खेल हुँदै >> सुर्तीजन्य पदार्थको प्रयोग रोक्न विद्यालयबाट सुरु गर्नुपर्ने >> पूर्व राजपरिवारका ज्वाइँ प्रतिवादी भएको भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेषले दियो सबैलाई सफाइ >> आजको मौसम : कोशी र गण्डकी प्रदेशमा भारी वर्षाको सम्भावना >> ‘सुपर एट’ को पहिलो खेलमा दक्षिण अफ्रिकासँग अमेरिका पराजित >> गैंडहवामा महिलाहरुको स्वास्थ्य परीक्षण >> ‘बिरामीले पाउने सास्ती अन्त्य होस्’ >> अब जनवादी गणतन्त्र ल्याउन उठौं >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खोल्सा व्यवस्थापनमा नमुना अभ्यास >> ‘साँगुरिदै अक्सिजन क्षेत्र’ >> तिलोत्तमाको नीति तथा कार्यक्रम : कृषि, शिक्षा, स्वास्थ्य र सामाजिक विकासलाई प्राथमिकता (पुर्णपाठ) >> बुटवलको नीति तथा कार्यक्रम : शिक्षा, स्वास्थ्य र सीप तथा रोजगारलाई मुख्य प्राथमिकता >> पर्साका तत्कालीन मालपोत अधिकृतसहित तीन जनालाई ८ वर्ष कैदको फैसला >> झलनाथको रिट निवेदन सर्वोच्च अदालतद्वारा अस्वीकार >> बैंक तथा वित्तीय संंस्थाका ऋणिहरुद्वारा बुटवलमा प्रदर्शन >> जेसिस सप्ताहको तयारी पुरा >> मन्त्रीहरूले आफ्नै क्षेत्रमा अधिकांश बजेट लगेको भन्दै पुनर्लेखन गर्न कांग्रेसको माग >> अश्विन दानीको नेतृत्वमा नागरिक पत्रकार समाजको केन्द्रिय तदर्थ कमिटी गठन >> थाइल्याण्डमा समलिङ्गी विवाहलाई कानुनी मान्यता, राजाको स्वीकृतीपछि लागु हुने >> कवाडी व्यवसायीमाथि प्रहरीले अनाहकमा धरपकड गर्यो –प्रभु शाह >> २४ बर्षपछि उत्तर कोरिया पुगे पुटिन >> सुनको मूल्य स्थित, चादीको बढ्यो >> केन विलियम्सनले छोडे कप्तानी >> संसद भवनको शौचालयमा प्रहरी जवानले गरे गोली हानी आत्महत्या >> नेतन्याहुको अमेरिकाप्रति असन्तुष्टि, हतियार नदिएको आरोप >> ‘हेरी रहुँ तिमीलाई’बोलको म्यूजिक भिडियोे सार्वजनिक >> कटान आदेशबिना कसरी काटियो कपिलवस्तु अस्पतालका रुख ? >> प्रतिनिधि सभाको बैठक बस्दै, यस्तो छ कार्यसूची >> कोशी प्रदेशमा भारी वर्षा, कस्तो रहला अन्यत्रको मौसम ? >> रोहितसँग झगडा गर्ने बंगलादेशी खेलाडी तान्जिमलाई आईसीसीले तिरायो जरिवाना >> कर्णालीका सांसद भन्छन्ः बजेटमा विचौलिया हावी भए >> चुरे संरक्षण गर्न दबाब दिऔं >> राजा परीक्षित र सुनको महिमा

तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न

७ जेष्ठ २०८१, सोमबार
७ जेष्ठ २०८१, सोमबार

बुटवल, ७ जेठ ।

बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. ७ को आयोजना र सिद्धेश्वर लालकुमारी माविको समन्वयमा तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न भएको छ ।

विद्यार्थीहरुको क्षमता र व्यक्तित्व विकासमा टेवा पुर्याउने उद्देश्यले सिद्धेश्वर लालकुमारी माविमा तालिम सञ्चालन गरिएको हो । तालिममा सहभागी विद्यार्थीहरुले तालिम पश्चात आफूहरुले आत्मविश्वासका साथै माईक समाएर निर्धक्क भएर बोल्न सक्ने, असल उद्घोषक बन्नका लागि गर्नुपर्ने कुरा र कसरी कार्यक्रम सञ्चालन गरिन्छ भन्ने कुराबारे थाहा भएको बताए ।

तालिमको समापन कार्यक्रममा बोल्दै बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं. ७ का अध्यक्ष पदम गाहाले ३ दिनसम्म तालिममा सहभागी भएर सम्पन्न गरेकोमा विद्यार्थीहरुलाई शुभकामना दिँदै तालिममा सिकेका कुराहरुलाई विद्यार्थीहरुले व्यवहारमा ल्याउनुपर्ने बताए ।

उनले विद्यार्थीहरुको क्षमता विकासमा मध्यनजर गर्दै आगामी दिनमा पनि विद्यार्थीहरुको नेतृत्व विकास र माईन्युट लेखन तालिमको आयोजना गर्ने प्रतिवद्धता जनाए । उनले नेतृत्व विकासको तालिमले विद्यार्थीहरुलाई सक्षम बनाउने भएकाले यस खालको तालिम विद्यालय स्तरमा प्रदान गर्ने लक्ष्यका साथ बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं ७ निरन्तर सक्रिय रुपमा लागिरहेको बताए ।

३ दिनसम्म सन्चालन भएको उद्घोषण तालिम विद्यालय र विद्यार्थीका लागि निकै प्रभावकारी र उपलब्धिमूलक रहेको सिद्धेश्वर लालकुमारी माविका प्राचार्य दिनानाथ गिरीले बताए । ३ दिनको तालिम पश्चात विद्यार्थीहरुमा बोल्न सक्ने कलामा परिवर्तन भएको देखेपछि आफू निकै खुशी भएको बताउँदै प्रशिक्षकहरुलाई उनले धन्यवाद ब्यक्त गरे । आगामी दिनमा विद्यार्थीहरुलाई क्षमता अभिवृद्धि बढाउन अन्य तालिमको समेत समन्वय गर्ने उनले बताए । विद्यार्थीहरुमा लुकेर रहेको प्रतिभा उजागर गर्न यस खालको तालिमले महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने उनको भनाई थियो । विद्यार्थीहरुको मनोभावना बुझेर उनीहरुको क्षमता विकासमा मध्यनजर गर्दै आफू निरन्तर लागिरहेको बताए । उनले वडा नं. ७ बाट प्राप्त सहयोगबाट विद्यालयमा अध्ययनरत विद्यार्थीहरुलाई विभिन्न तालिम तथा अन्य शैक्षिक गतिविधि गर्न सहज भएको बताए ।

३ दिनको उद्घोषण तालिम पश्चात विद्यार्थीहरुमा प्रत्यक्ष रुपमा सकारात्मक परिवर्तन पाएको सिद्धेश्वर लालकुमारी मावि विद्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष सागर प्रसाद न्यौपानेले बताए । उनले विद्यार्थीहरुलाई तालिमबाट सिकेका कुराहरु निरन्तर अभ्यासमा ल्याउन सुझाव दिए । उनले वडा नं ७ को सहयोगमा विद्यार्थीहरुको क्षमता र व्यक्तित्व विकास गर्न तालिमको आयोजना गरिएको जानकारी दिए । उनले विद्यार्थीहरुका लागि यो तालिम अत्यन्तै उपयोगी भएको बताए । उनले विद्यार्थीहरुको क्षमता विकासका लागि विद्यालयस्तरका विद्यार्थीहरुलाई यस खालको तालिम दिनुपर्ने आवश्यक रहेको बताए ।

३ दिन सम्म सन्चालन तालिममा प्रशिक्षक पत्रकार सुजिता श्रेष्ठसँगै कुमारी थापा र मनु गरुङ्गले सहजीकरण गरेका थिए । यही जेठ २ गतेदेखि ४ गतेसम्म सिद्धेश्वर लालकुमारी माविको हलमा भएको उद्घोषण तालिममा ४० जना विद्यार्थीहरुले सहभागिता जनाएका थिए । तालिममा अन्य निजी विद्यालय त्रिभुवन युनाइटेड एकेडेमी र साईनिङ्ग ईङ्लिस बोर्डिङ्ग स्कुलको पनि सहभागिता रहेको थियो । तालिममा सहभागी सम्पूर्ण विद्यार्थीहरुलाई वडा नं ७ का वडा अध्यक्ष पदम गाहाले प्रमाण पत्र वितरण गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?