ट्रेंडिंग:

>> पाल्पाको नुवाकोट घुमेर फर्किंदै गरेको कार दुर्घटनामा तीनजनाको मृत्यु >> चिनियाँ मन्त्रीसंग व्यवसायीको अनुरोध : गौतमबुद्ध विमानस्थलमा नियमित उडान गरिदिनुस् >> प्रदेश संरचना दलहरुका तेस्रो तहका नेता थन्काउने थलो : गृहमन्त्री >> कुवेतको आवासीय भवनमा आगलागी, कम्तिमा ४० जनाको मृत्यु >> कांग्रेस र रास्वपाका सांसदले संयुक्त रुपमा दर्ता गरे चक्रपथ विस्तारसम्बन्धी सार्वजनिक महत्त्वको प्रस्ताव >> सल्यानको कालिमाटी—५ कर्णालीकै पहिलो पोषणमैत्री वडा घोषणा हुँदै >> अत्यधिक गर्मीका कारण दाङका विद्यालय दुइदिन बिदा >> अत्यधिक गर्मीका कारण दाङमा विद्यार्थीहरु बेहोस >> विद्युत प्राधिकरणले सञ्चालनमा ल्यायो आफ्नै अत्याधुनिक अन्तर्राष्ट्रियस्तरको डाटा सेन्टर >> चन्द्र माविका भूपू विद्यार्थीहरुको पुनर्मिलन >> क्रिकेट संघको नेतृत्वमाथि छानबिन गर्न एमाले सांसद आचार्यको माग (भिडियोसहित) >> प्रेमी जहीरसँग विवाह गर्दै सोनाक्षी >> पार्टी फुटाउने प्रयास भयो- माधव नेपाल >> उपेन्द्र यादव जसपा नेपालको अध्यक्षमा निर्बिरोध निर्वाचित >> दाङबाट काठमाडौं जाने बस सैनामैनामा दुर्घटना, ४३ घाइते >> विश्व बालश्रम बिरुद्धको दिवस >> सन्दर्भः बालश्रम विरुद्धको विश्व दिवस >> वर्षाको कारण नेपाल र श्रीलंकाबीचको खेल रद्द >> शिवराजमा क्यूआर कोडबाटै वडाको सुबिधा >> विद्यालयमा सामग्री पाएपछि खुशी >> रोल्पाका सबै स्थानीयतह पूर्ण खोप सुनिश्चित >> किसानलाई दूधको भुक्तानी १५ दिनमै >> तिलोत्तमाको अति विपन्न नागरिक बिमा कोषः विपन्नका लागि वरदान बन्दै >> यातायातका उपसचिव सुन्दर भट्टराई भ्रष्टाचारी ठहर, ३ महिना कैद >> नेपालविरुद्ध श्रीलंका : वर्षा रोकियो, मैदान निरीक्षण हुँदै >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> युके अध्ययनमा युवाको चासो >> ब्युटिसियन तालिमको समापन गर्न संघीय मन्त्री चौधरी नवलपुरमा >> राष्ट्रपति पौडेल अन्तर्राष्ट्रिय श्रम सम्मेलनमा भाग लिन जेनेभा प्रस्थान >> विविध कार्यक्रम गरी सरसफाई सप्ताहको समापन >> माधव नेपालका भान्जासहित तीनजना निश्कासित >> तिलोत्तमामा नमुना कृषकलाई प्रोत्साहन गर्न अनुदान >> बास्केटबल खेलाडी बिदाई >> गैंडहवा गाउँपालिकामा सार्वजनिक सुनुवाई >> बुद्ध पब्लिकमा जुरेस र बाल क्लब गठन >> प्रादेशिक अस्पतालमा ब्लड बैक खोल्न रक्तदाताहरुको माग >> मेडिटेक अस्पतालको रक्तदानमा ५१ प्वाइन्ट रगत संकलन >> नेपालमा मानवअधिकारको अवस्था सुध्रिएन >> विश्वकप छनौट अन्तर्गत नेपालले आज यमनसँग खेल्दै >> असार ७ गते बजेट पारित गर्ने सरकारको तयारी >> आगामी तीन दिन तातो हावाको लहरबाट जोगिन आग्रह >> टी-२० विश्वकप: नेपालले श्रीलंकाविरुद्ध भोलि बिहान खेल्दै >> जीवी राईलाई छिटो पक्राउ गरी स्वदेश ल्याउन ज्ञानेन्द्र शाहीको माग >> बुटवल उपमहानगरले किन रोक्यो कार्यक्रमबापतको भुक्तानी ? अख्तियार भन्छ–कार्यक्रमको भुक्तानी रोक्न मिल्दैन >> प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमणका बिषयमा सदनलाई जानकारी गराउन एमालेको माग >> दाउन्नेमा पहिरोका कारण सडक अवरुद्ध भए एक घण्टाभित्र सुचारु गरिने >> ज्ञानेन्द्र शाहीको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न गिरीबन्धुको फाइल कहिले खुल्छ ? >> मोदी क्याबिनेटमा कसले कुन मन्त्रालय पाए ? >> राप्रपाका लुम्बिनी प्रदेश सांसद यादवको निलम्वन फुकुवा >> टिपर दुर्घटनामा चालकको मृत्यु, २ जना घाइते

एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो

७ जेष्ठ २०८१, सोमबार
७ जेष्ठ २०८१, सोमबार

दाङ, ७ जेठ ।

नेकपा एमाले दाङको यही जेठ ६ र ७ गते चलेको जिल्ला अधिबेशनमा जिल्ला अध्यक्षमा एमालेका पुराना नेता शिबकुमार आचार्यको नाम टुङ्गो लागेको छ । आचार्यको नाम सर्बसम्मतले टुङ्गिएको बताइएको छ । आचार्य यसअघि एमालेको लुम्बिनी प्रदेश कमिटि सदस्यको जिम्मेवारीमा थिए । यसपाली जिल्ला अध्यक्ष बन्नका लागि जिल्ला प्रतिनिधी बनेर आएका थिए ।

तत्कालिन जिल्ला अध्यक्ष हुकुम बस्नेतकै पालामा जिल्ला अध्यक्ष दाबी गरेका आचार्य यसपाली अध्यक्ष हुन सफल भएका छन । आचार्य एमाले भित्र पुराना नेताकारुपमा चिनिन्छन । एमाले महासचिव शंकर पोखरेलको बहिनी मेनका पोखरेलका श्रीमान हुन् । दाङको कम्युनिस्ट आन्दोलनमा उनी लामो समय भुमिगत जीवन बिताएका थिए । एमाले दाङको उपाध्यक्षमा मनोहर बुढाथोकीको नाम टुङ्गो लगाएको छ ।

बुढाथोकी यस अघि सचिबको जिम्मेवारीमा थिए । बर्तमान अध्यक्ष हुकुम बस्नेत र सचिब बुढाथोकी बिच नेतृत्वको बारेमा टकराब बढ्दै गएपछि आचार्य यसपटक नेतृत्वमा पुग्न सफल भएका हुन । अन्य पदमा सर्ब सम्मतका लागि पहल भइरहेको छ । सचिबका लागि बिबेक श्रेष्ठ र श्याम डाङी बिच प्रतिष्पर्धा चलेको छ । श्रेष्ठलाई बस्नेतले अघि सारेका छन भने श्यामलाई मनोहरले अघि सारेको पार्टी निकट स्रोतले बतायो । पदाधिकारी र सदस्यको अन्तिम नामावलि टुङ्गो लगाउने जिम्मा घोराहीका मेयर नरुलाल चौधरी र तुलसीपुरका पूर्व मेयर घनश्याम पाण्डेलाई दिईएको छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?