ट्रेंडिंग:

>> पाल्पाको नुवाकोट घुमेर फर्किंदै गरेको स्कारपियो दुर्घटनामा तीनजनाको मृत्यु >> चिनियाँ मन्त्रीसंग व्यवसायीको अनुरोध : गौतमबुद्ध विमानस्थलमा नियमित उडान गरिदिनुस् >> प्रदेश संरचना दलहरुका तेस्रो तहका नेता थन्काउने थलो : गृहमन्त्री >> कुवेतको आवासीय भवनमा आगलागी, कम्तिमा ४० जनाको मृत्यु >> कांग्रेस र रास्वपाका सांसदले संयुक्त रुपमा दर्ता गरे चक्रपथ विस्तारसम्बन्धी सार्वजनिक महत्त्वको प्रस्ताव >> सल्यानको कालिमाटी—५ कर्णालीकै पहिलो पोषणमैत्री वडा घोषणा हुँदै >> अत्यधिक गर्मीका कारण दाङका विद्यालय दुइदिन बिदा >> अत्यधिक गर्मीका कारण दाङमा विद्यार्थीहरु बेहोस >> विद्युत प्राधिकरणले सञ्चालनमा ल्यायो आफ्नै अत्याधुनिक अन्तर्राष्ट्रियस्तरको डाटा सेन्टर >> चन्द्र माविका भूपू विद्यार्थीहरुको पुनर्मिलन >> क्रिकेट संघको नेतृत्वमाथि छानबिन गर्न एमाले सांसद आचार्यको माग (भिडियोसहित) >> प्रेमी जहीरसँग विवाह गर्दै सोनाक्षी >> पार्टी फुटाउने प्रयास भयो- माधव नेपाल >> उपेन्द्र यादव जसपा नेपालको अध्यक्षमा निर्बिरोध निर्वाचित >> दाङबाट काठमाडौं जाने बस सैनामैनामा दुर्घटना, ४३ घाइते >> विश्व बालश्रम बिरुद्धको दिवस >> सन्दर्भः बालश्रम विरुद्धको विश्व दिवस >> वर्षाको कारण नेपाल र श्रीलंकाबीचको खेल रद्द >> शिवराजमा क्यूआर कोडबाटै वडाको सुबिधा >> विद्यालयमा सामग्री पाएपछि खुशी >> रोल्पाका सबै स्थानीयतह पूर्ण खोप सुनिश्चित >> किसानलाई दूधको भुक्तानी १५ दिनमै >> तिलोत्तमाको अति विपन्न नागरिक बिमा कोषः विपन्नका लागि वरदान बन्दै >> यातायातका उपसचिव सुन्दर भट्टराई भ्रष्टाचारी ठहर, ३ महिना कैद >> नेपालविरुद्ध श्रीलंका : वर्षा रोकियो, मैदान निरीक्षण हुँदै >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> युके अध्ययनमा युवाको चासो >> ब्युटिसियन तालिमको समापन गर्न संघीय मन्त्री चौधरी नवलपुरमा >> राष्ट्रपति पौडेल अन्तर्राष्ट्रिय श्रम सम्मेलनमा भाग लिन जेनेभा प्रस्थान >> विविध कार्यक्रम गरी सरसफाई सप्ताहको समापन >> माधव नेपालका भान्जासहित तीनजना निश्कासित >> तिलोत्तमामा नमुना कृषकलाई प्रोत्साहन गर्न अनुदान >> बास्केटबल खेलाडी बिदाई >> गैंडहवा गाउँपालिकामा सार्वजनिक सुनुवाई >> बुद्ध पब्लिकमा जुरेस र बाल क्लब गठन >> प्रादेशिक अस्पतालमा ब्लड बैक खोल्न रक्तदाताहरुको माग >> मेडिटेक अस्पतालको रक्तदानमा ५१ प्वाइन्ट रगत संकलन >> नेपालमा मानवअधिकारको अवस्था सुध्रिएन >> विश्वकप छनौट अन्तर्गत नेपालले आज यमनसँग खेल्दै >> असार ७ गते बजेट पारित गर्ने सरकारको तयारी >> आगामी तीन दिन तातो हावाको लहरबाट जोगिन आग्रह >> टी-२० विश्वकप: नेपालले श्रीलंकाविरुद्ध भोलि बिहान खेल्दै >> जीवी राईलाई छिटो पक्राउ गरी स्वदेश ल्याउन ज्ञानेन्द्र शाहीको माग >> बुटवल उपमहानगरले किन रोक्यो कार्यक्रमबापतको भुक्तानी ? अख्तियार भन्छ–कार्यक्रमको भुक्तानी रोक्न मिल्दैन >> प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमणका बिषयमा सदनलाई जानकारी गराउन एमालेको माग >> दाउन्नेमा पहिरोका कारण सडक अवरुद्ध भए एक घण्टाभित्र सुचारु गरिने >> ज्ञानेन्द्र शाहीको गृहमन्त्रीलाई प्रश्न गिरीबन्धुको फाइल कहिले खुल्छ ? >> मोदी क्याबिनेटमा कसले कुन मन्त्रालय पाए ? >> राप्रपाका लुम्बिनी प्रदेश सांसद यादवको निलम्वन फुकुवा >> टिपर दुर्घटनामा चालकको मृत्यु, २ जना घाइते

सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई

६ जेष्ठ २०८१, आईतवार
६ जेष्ठ २०८१, आईतवार

सुनवल, ६ जेठ ।

पश्चिम नवलपरासीको सरावल गाउँपालिका वडा नम्बर २ का वास्तविक चौधरी अहिले जिवन मरणको दोसाँधमा अस्पतालको बेडमा समय काटिरहेका छन् । यस्तो अवस्थामा उनी होस्मा छैनन् तर उनको परिवार छट्पटाहटमा छ । चौधरीका बुवा आमा छोराको होस् खुल्ने आशामा चितवन मेडिकल कलेजमा कुर्न थालेको एक हप्ता भयो तर छोराको होस् खुलेको छैन । पटक पटकको शल्यक्रिया गर्नुपरेका कारण आर्थिक भार भने बढेको छ । समान्य खेति किसानी गरेर खाने परिवार अहिले बिलखबन्दमा परेको छ । छोरोको उपचारमा पाँच लाख बढी खर्च भईसकेको छ तर त्यो खर्च कहाँ बाट जोहो गर्ने हो थाहा छैन ।

गत आइतबार वास्तविक चौधरीलाई उच्च रक्तचापका कारण मस्तिष्कमा समस्या देखियो । तत्कालै बुटवलको अस्पतालमा पुर्याए पनि चिकित्सकले अवस्था गम्भीर भन्दै काठमाडांै वा चितवन लान सल्लाह दिए । सोही अनुरुप चौधरी परिवार चितवन मेडिकल कलेज भरतपुर पुग्यो । आइतबार उनको शल्यक्रिया समेत भयो तर अवस्था सुधारउन्मुख देखिएन । हाल सम्म दुई पटक शल्यक्रिया भईसकेको छ तर अवस्था जस्ताको तस्तै । उपचारमा ५ लाख बढी खर्च भईसकेको छ । परिवारले सहयोगका लागि अपिल गरेका छन् ।

अहिले चौधरीकी बहिनी सुस्मा गाँउका आफन्त र साथिभाई बोकेर दाईको उपचारमा खर्च जुटाउन भौतारिदै छन् । सुनवलमा रहेको देवकोटा नमुना माविमा अध्ययन गर्दै गरेका चौधरीलाई बचाउन उनको परिवार आर्थिक सहायताको लागी हारगुहार गरिरहेको छ । बल्ल बल्ल बिहान साझको गुजारा गर्दे आएका बाबु आमा अहिले छोरालाई परेको स्वास्थ्य समस्याको समाधानमा आर्थिक अभावका कारण पिडामा छन् ।

सरावल गाउँपालिकाले उक्त परिवारलाई सहयोग स्वरुप दश हजार रुपैयाँ उपलब्ध गराएको छ । सहयोग रकमका लागि भौतारिरहेकी बहिनी सुस्मा गम्भीर स्वास्थ्य समस्याको “उपचारमा सरकार जिम्मेवार बन्नुपर्ने बताईन् । आखिर गरिब परिवारमा गम्भिर स्वास्थ्य समस्या भएमा उपचार नपाई मर्नुपर्ने अवस्था पनि आउन सक्ने रहेछ”, सुस्माले गुनासो पोखिन् ।

कसैले पनि वास्तविक चौधरीको उपचार खर्चमा सहयोग गर्न चाहेमा बहिनी सुस्मालाई ९८१२९५१४८८ मा सम्पर्क गर्न अनुरोध गरिएको छ । अथवा एनआईसी एशिया बैंकमा सुस्मा चौधरीको नाममा रहेको खाता नम्बर ०९८५७५३०७०७९९००१ मा जम्मा गर्न पनि सकिने छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?