ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

‘शिक्षण अस्पताल’ क्रिमशनको लक्ष्य

स्थापनाको १३ वर्ष पुरा गरेको क्रिमशन अस्पतालमा ओपिडितर्फ ६६ हजार जना र ओटीतर्फ २४८० जनालाई सेवा दिन सफल भएको छ । हाल एक सय बेड सेवा रहेको अस्पतालको लक्ष्य भने २०० बेड सेवासहितको शिक्षण अस्पतालका रुपमा विकास गर्ने रहेको छ ।
२ जेष्ठ २०८१, बुधबार
२ जेष्ठ २०८१, बुधबार

बुटवल, २ जेठ । क्रिमशन अस्पताललाई रुपन्देही जिल्लाकै शिक्षण अस्पतालको रुपमा विकास गर्ने लक्ष्यसहित अघि बढेको अस्पताल ब्यवस्थापन समितिको दाबी गरेका छन । क्रिमशन कलेज अफ टेक्नोलोजीको नाममा २४ वर्षअघि कलेज स्थापना भएको अस्पताल भविष्यमा मेडिकल कलेज बनाउने लक्ष्य रहेको कलेजका प्राचार्य देवि प्रसाद भण्डारीले बताए । ‘हामीले मेडिकल बेस बनाउन सफल भएका छौ ।’— उनले भने । पूर्वाधारसहितको अत्याधुनिक र सुविधासम्पन्न हुदा पनि मेडिकल कलेजको लागि सक्षम रहेको उनले बताए । शुरुवातमा आईटी क्षेत्रमा अध्यापन गराउदै सन २००२ मा बिसिए आईटी, हेल्थ साईन्स हुँदै अस्पतालको अवधारणा अघि बढाएको उनले बताए । हाल हाल बि फार्मेसी, बिएस्सी एमएचडी, बिएस्सी नर्सीङ र एसआईटि अध्यापन हुदै आएको छ । बिस २०६८ सालमा निजि क्षेत्रको लगानीमा सेवा शुभारम्भ गरेर अस्पताल आम नागरिकको स्वस्थ्यको पहुचलाई जोड दिदै आएको छ । नेपालका आठ वटा नर्सिङ कलेजहरु बन्द भएको गुनासो गर्दै यो अवस्थालाई चिर्दै चिकित्सक शिक्षा आयोगको भर्खरमात्र सय बेड अस्पताल संचालन भएमा स्वीकृत दिने निर्णय सकारात्मक भएको उनले बताए । बिएनएस, एम फार्मा अध्यापन गराउने लक्ष्य रहेको उनले बताए ।

स्वास्थ्य क्षेत्रको योगदान दिदै आएका अस्पतालले १३ औ वार्षिकोत्सवको अवसरमा बुधबार पत्रकार सम्मेलन गरि अस्पतालका अध्यक्ष दुर्गा पाण्डेले निक्कै चुनौतीहरु पार गर्दै २३ वर्ष पुरा गरेको बताए । शुरुवातमा आईटिको हबका रुपमा विकास गर्ने सोच अगाडि लिएको टिम अहिले स्वास्थ्य क्षेत्रमै नमुना सेवा दिन सफल भएको उनले दाबी गरे । नेपाल सरकारबाट एमडीको २ सय र डिएमको ५ सय रुपैया न्युनतम शुल्क तोकिएको भएपनि आफुहरु त्यो भन्दा सस्तोमा सेवा दिदै आएको उनले दाबी गरे । हाल २२ जना कन्सल्टेन्ट चिकित्सकहरु, २४ जना जनरल चिकित्सक तथा २२९ जना स्टाफ नर्सहरुबाट सेवा दिदै आएको उनले बताए । निकट भविष्यमा क्यान्सर उपचार अघि बढाउने लक्ष्य रहेको उनले बताए । आमा सुरक्षा कार्यक्रम लागू भएसंगै आईबिएफ सेवा अघि बढाउने उनले बताए । शिक्षण अस्पतालको बनाउने लक्ष्य कोभिड र आर्थिक अवस्थाका कारण केही कठिनाई उत्पन्न भएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा अस्पतालका निर्देशक डा शेखर प्रसाद पोखरेलले अन्य अस्पतालभन्दा सुविधासम्पन्न ५० सैयाको बेडसहित पुर्वाधारको अस्पतालका रुपमा फरक ढंगबाट संचालन भएको बताए । बिरामीहरुको सुविधा हुने गरि थप ५० सैया थप अहिले एक सय बेडमा रहेको उनले बताए । अस्पतालमा अत्याधुनिक न्युरो सेवा संचालनमा रहेको उनले बताए । अस्पतालमा नया सेवाका रुपमा ब्रोन्कोस्कोपी, एमआर सेवा सेवा संचालनको तयारीमा रहेको उनले बताए । अस्पतालमा ओपिडितर्फ ६६ हजार जना र ओटीतर्फ २४८० जनालाई सेवा दिन सफल भएको उनले बताए । अस्पतालमा यसै वर्षदेखी सामाजिक सुरक्षा कार्यक्रम लागू भएको उनले बताए । अस्पतालमा निशुल्क डायलोसिस सेवा, एन्जिओ प्लास्टिक र एन्जिओग्राफीमा सरकारबाट दिईने १ लाख रुपैया बराबर छुटको ब्यवस्था रहेको छ । अस्पतालमा ३५० जना कर्मचारीहरु र कलेजमा ७० जना गरि ९५ प्रतिशत स्थानियले रोजगार पाएका छन । अस्पतालबाट एमडी, डिएम गरेका चिकित्सकहरुबाट एक सय रुपैयामा ओपिडी सेवा दिदै आएको छ । यसै गरि अस्पतालको स्थापना दिवसको अवसर पारेर ओपिडि निशुल्क र ल्याबमा ५० प्रतिशत छुटको ब्यवस्था गरिएको उनले बताए ।
अस्पतालका जनसम्पर्क अधिकृत चन्द्रकान्त बश्यालले वार्षिकोत्सवको अवसरमा पत्रकार सम्मेलन, रक्तदान कार्यक्रम तथा निशुल्क परिक्षण तथा परिक्षणमा छुट लगायतका कार्यक्रमहरु गरेर मनाउन लागेको बताए ।

 

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?