ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

मगर महिला संघ लुम्बिनीद्वारा डा. महावीर पुनलाई ८ लाख ५३ हजार हस्तान्तरण

१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार
१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार

बुटवल, १ जेठ ।

नेपाल मगर महिला संघ लुम्बिनी प्रदेश समितिले वैज्ञानिक डा. महावीर पुनलाई ८ लाख ५३ हजार ७५० रूपियाँ हस्तान्तरण गरेको छ ।

विरगंज स्थित कृषि औजार कारखाना सञ्चालनका लागि सहयोग रकम जुटाउने उद्देश्यले वैज्ञानिक पुनद्वारा लिखित किताब बिक्री वितरणबाट प्राप्त भएको सो रकम मंगलबार रूपन्देहीको योगिकुटीमा आयोजित एक कार्यक्रमकाबिच हस्तान्तरण गरिएको हो ।

सो अवसरमा नेपाल मगर महिला संघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष केशरी तरामुले संघको प्रदेश समिति मार्फत बिक्री भएको ७ लाख ५३ हजार ७५० रूपियाँ र जिल्ला अध्यक्ष निर्मला थापाले एक लाख रूपियाँ वैज्ञानिक पुनलाई हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

कार्यक्रममा वैज्ञानिक पुनले सरकार र राष्ट्रिय आविष्कार केन्द्रबिच बन्द अवस्थामा रहेको बिरगंजको कृषि औजार कारखाना सञ्चालन गर्ने सम्झौतापछि ११ महिना लगाएर मर्मत सम्भार गरेर सञ्चालन योग्य बनाए पनि उत्पादनका लागि सरकारले रकम उपलब्ध नगराएपछि किताब प्रकाशित गर्ने र किताब बिक्री वितरणबाट रकम जुटाउने अभियानमा लागेको जानकारी गराए ।

यो किताब किनेर सिरानमा राख्ने नभई आफुले पढेर अरूलाई पनि पढ्न लगाउन आग्रह । कृषि औजार कारखाना सञ्चालनका लागि सहयोग रकम जुटाउनुका अलावा युवाहरूमा देशका लागि केही गरौे भन्ने भावनाको विकास गराउने उद्देश्यले पनि किताब प्रकाशित गरिएको उनले बताए ।

किताब पढेपछि युवाहरूमा केही गर्नका लागि संघर्ष गर्नुपर्छ भन्ने भावनाको विकास हुने विश्वास ब्यक्त गर्दै पुनले आफुले किताब किनि अरूलाई पनि किताब किन्न लगाउन आग्रह गरे ।

अभियान सञ्चालन गरेको १११ औं दिनमा तीन प्रदेशका २८ जिल्लासम्म आइपुग्दा हालसम्म ८८ हजार बढी किताब बिक्री भएको बताउँदै उनले तत्कालका लागि साना साना किसानलाई काम लाग्ने खालका र बलियो औजार बनाउने तयारी भइरहेको जानकारी गराए ।

आफुहरू किताब बिक्री वितरण अभियानमा लागे पनि अन्य टोली कस्ता औजार बनाउने भन्ने बिषयमा अनुसन्धानमा जुटेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा ब्यक्तिगत रूपमै एक लाख मुल्य बराबरको किताब किनेर सहयोग गरेका राष्ट्रिय जनमुक्ति पार्टीका लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष झमबहादुर गुरूङले वैज्ञानिक डा. महावीर पुन देशकै गहना भएको भन्दै उनको अभियानमा सबैले सहयोग गर्नुपर्नेमा जोड दिए ।

नेपाल मगर महिला संघ लुम्बिनी प्रदेश अध्यक्ष तरामुले रूपन्देही जिल्लामा मात्रै हालसम्म १२ हजार ७०४ किताब बिक्री वितरण भई ९५ लाख २८ हजार रूपयाँ संकलन भएको जानकारी गराउँदै रूपन्देहीबाटै एक करोडको किताब बिक्री हुने विश्वास ब्यक्त गरिन् ।

अभियानको सुरुमा रूपन्देहीमा १० हजार किताब बिक्री गर्ने लक्ष्य लिएकोमा हालसम्म १२ हजार ७०४ किताब बिक्री भइसकेको भन्दै उनले यस्तै क्रम जारी रहे रूपन्देहीबाट एक करोडको किताब बिक्री हुने विश्वास ब्यक्त गरिन् ।

नेपाल मगर महिला संघ तिलोत्तमाकि अध्यक्ष राधिका श्रीसले आज बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नं १५ को सेमलार, बुटवकै हिलपार्कमा किताब बिक्री वितरण गरी वैज्ञानिक डा महावीर पुन आजै रूपन्देहीको देवदह गएको जानकारी दिइन् । कार्यक्रममा ४÷९ जिआरका पुर्व सैनिकहरूले २५ थान किताब खरिद गरेका थिए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?