ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

बेलबास–बेथरी सडक छिटो पूरा गर्न माग गर्दै संघर्ष समितिको ज्ञापनपत्र

बज्रगुरु कान्छाराम जेभीलाई कालोसूचिमा राख्न माग
१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार
१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार

बुटवल,१ जेठ । बेलबास–बेथरी सडक निर्माण अलपत्र परेपछि छिटो पूरा गराउन दबाव दिन गठित संघर्ष समितिले प्रमुख जिल्ला अधिकारी र प्रदेश सरकार अन्तर्गतको सडक विकास पुर्वाधार कार्यालयलाई ज्ञापनपत्र बुझाउंदै हालको ठेक्का रद्द गरी नयां ठेक्का लगाउन माग गरेका छन् ।
संघर्ष समितिका संयोजक विजय ढकालको नेतृत्वमा गएको प्रतिनिधि मण्डलले दुबै कार्यालयमा ज्ञापनपत्र बुझाउंदै सडक समयमा पूरा नहुंदा खाल्डाखुल्डी र दुर्घटनामा परेर ४ जनाको ज्यान नै गएकाले तत्काल सडक पूरा गराउन माग गरेका हुन् ।
बुटवलको बेलबासदेखि मायादेवी गाउँपालिकाको बेथरीसम्म २१ किलोमिटर सडक विस्तारका लागि २०७३ सालबाट ठेक्का सम्झौता भई काम सुरु भए पनि बेताहानीदेखि नहरपुरसम्मको खण्डको सडक पीच भएको छैन ।


चार लेन सडक निर्माणका लागि तीन प्याकेजमा गरी एक अर्ब ६७ करोडमा ठेक्का सम्झौता भएको हो । दक्षिणतर्फका दुई वटा प्याकेजको काम सम्पन्न भइसकेको तर, उत्तरतर्फको खण्ड अझै पूरा हुन नसक्दा धुलो र हिलोले दुर्घटनाको जोखिम बढेको र सवारी साधन चलाउन कठिन भएको संघर्ष समिति संयोजक ढकालले बताए ।
२०७६ असार मसान्तसम्म सम्पन्न गर्नेगरी बुटवल–बेतानी साढे ८ किलोमिटर प्याकेजको निर्माण गर्ने ठेक्का बज्रगुरु कान्छाराम जेभीले लिएको थियो । तर उसले विगत ४ वर्षदेखी ठेक्का सम्झौता लगातार थप्ने काम मात्र भएको, ठेकेदार कम्पनीले अत्याधिक लापरवाही र खेलवाड गर्दा धुँवा, धुलो तथा वातावरण प्रदुषणले व्यापारी, स्कुले विद्यार्थी, बाटोमा हिंड्ने र गुड्ने सबैलाई आक्रान्त पारेको हुंदा कालोसूचिमा पारी नयां ठेकेदारलाई जिम्मा दिन माग गरिएको छ । संघर्ष समिति मार्फत प्रथम चरणका कार्यक्रम सम्पन्न भएको अन्य विभिन्न चरणका कार्यक्रम गर्न बाध्य हुने अर्का युवा गणेश दाहालले बताए । ज्ञापनपत्र बुझेपछि प्रमुख जिल्ला अधिकारी गणेश अर्याल र सडक विकास कार्यालयका प्रमुख लालु गिरीले संघर्ष समितिका माग जायज भएको भन्दै माग सम्बोधन गर्न र समस्या समाधानमा आफूहरुले सक्दो पहल गर्ने बताएका संघर्ष समितिका संयोजक ढकालले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?