ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

परिवार योजना र परामर्शबारे छलफल हुनुपर्ने

१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार
१ जेष्ठ २०८१, मंगलवार

दाङ,१ जेठ ।

घोराही उपमहानगरपालिका भित्र रहेका १६ वटा निजी स्वास्थ्य संस्था मार्फत परिवार योजना र किशोर किशोरी तथा युवा युवती लक्षित परामर्श सेवा दिदै आएको युएसएड मोमेन्टम परियोजनाले गर्दै आएको कामका समिक्षा तथा समन्वय बैठक घोराहीमा सम्पन्न भएको छ ।

युएसएडको आर्थिक सहयोगमा मोमेन्टम प्राईभेट हेल्थ केयर डेलिभरी प्रोजेक्टले सञ्चालन गरेको परिवार योजना कार्यक्रम र परामर्शका बारेमा प्रोजेक्टका प्रतिनिधीहरुले जानकारी गराएका थिए ।

नगर उपप्रमुख हुमाकुमारी डिसी, प्रशासन महाशाखा प्रमुख बासुदेव आचार्य, सामाजिक विकास महाशाखा प्रमुख विनोद गौतम, स्वास्थ्य प्रबद्र्धन शाखा प्रमुख राधा पौडेल सहित स्वास्थ्यकर्मी, निजी स्वास्थ्य संस्थाका प्रतिनिधीहरु समेतको समिक्षा र समन्वय बैठक सम्पन्न भएको हो ।

जस अनुसार परिवार योजना अन्तगत वितेको तीन महिनामा १७ हजार ५३ पिस कण्डम, २५ सय ७२ पिस आकस्मीक गर्भ निरोधक चक्की, ६४२ जनाले तीन महिने सुई लगाएको र १६७५ साईकिल खर्च भएको मोमेन्टम प्रोजेक्टका घोराही कार्यक्रम संयोजक रेशम डिसीले जानकारी दिए ।

किशोर किशोरी तथा युवायुवतीहरुलाई परिवार योजनाका बारेमा परामर्श समेत दिईएको उनले जानकारी दिए । तथ्यांक अधिकृत नवराज अधिकारी र प्राईभेट सेक्टर अफिसर शंकरप्रसाद अधिकारीले आफुहरुले जनस्वास्थ्यको क्षेत्रमा स्थानीय सरकार सँगको समन्वयमा निजी स्वास्थ्य संस्थाहरु मार्फत गर्दै आएको कामका बारेमा जानकारी गराएका थिए ।

कार्यक्रममा नगर उपप्रमुख हुमाकुमारी डिसीले सबैको सहकार्य र समन्वयबाटै नागरिकहरुको स्वास्थ्यमा सकारात्मक प्रभाव पार्न सकिने बताइन् । परिवार योजनाको सहि प्रयोगले मात्रै परिवार सवल र स्वस्थ हुने उनको धारणा थियोे ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?