ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

म यहाँसम्म आउनुमा ब्रम्हाकुमारी इश्वरीय विश्वविद्यालयकै योगदान छः मन्त्री आचार्य

२९ बैशाख २०८१, शनिबार
२९ बैशाख २०८१, शनिबार

भैरहवा, २९ वैशाख ।
लुम्बिनी प्रदेश सरकारका आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री चेत नारायण आचार्यले सामाजिक परिवर्तनकै निम्ति भनेर आफूहरु अगाडि बढेको बताएका छन् । उनले आफ्नो ठाउँबाट खेल्नुपर्ने भूमिकामा कुनै पनि कमी हुन नदिने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे ।

ब्रह्माकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयको अन्तर्राष्ट्रिय वार्षिक विषय (प्रकरण)–सन २०२४/०२५ अन्तर्गत स्वच्छ र स्वस्थ समाजका लागि आध्यात्मिक सशक्तिकरणको राष्ट्रिय शुभारम्भ समारोहलाई शनिबार रुपन्देहीको भैरहवामा उद्घाटन गर्दै मन्त्री आचार्यले यस्तो बताएका हुन् ।

उनले भने, ‘समाज परिवर्तनका लागि ब्रह्माकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयले खेलेको भूमिकाप्रति म गर्व गर्न चाहन्छु । जुन विषय नाराको रुपमा अगाडि सार्नुभएको छ, त्यो साकार पार्नका निम्ति हातेमालो गर्दै प्रदेश सरकार अघि बढ्न चाहन्छ । हामी सबै मिलेर यो नारालाई साकार पार्नको निम्ति अघि बढ्छौं ।’

मन्त्री आचार्यले यो संस्थाकै कारण आफ्नो जीवन यहाँसम्म आइपुगेको बताए । उनले संस्थाले आफूप्रति गरेको माया, ममता र प्रेरणा कदापी कुनै ठाउँमा प्रवेश गरे पनि भुल्न नसक्ने बताए । उनले भने, ‘तपाईहरु सबैप्रति आभारी छु, ऋण छु । किनकी मैले जति कोशिष गरे पनि त्यो ऋण तिर्न सक्दिन । यद्यपि यो संस्थालाई अगाडि बढाउन मेरो ठाउँबाट खेल्नुपर्ने भूमिकामा कुनै कमी हुन दिन छैन भन्ने विश्वास दिलाउन चाहन्छु । ’

यो संस्थाको महत्वपूर्ण भूमिका रहेको मन्त्री आचार्यको भनाइ छ । उनले थपे, ‘सायद म संसारमा नहुन पनि सक्थे, करिब करिब मन मारेको मान्छे हुँ । तपाईहरुको प्रेरणा, उत्साह र मार्गदर्शनले आज मैले पुर्नजीवन प्राप्त गरेर यहाँसम्म आइपुगेको छु । म रोगले ग्रसित थिए । त्यो बेला मलाई प्रेरणा, उत्साह दिएर यहाँहरुले एक हिसाबले भन्ने हो जीवनदान दिनुभयो । त्यही भएर मेरो यो संस्थासित अत्यन्तै गाढा सम्बन्ध छ । ’ उनले हरेक सवालमा हातेमालो गर्दै अघि बढ्ने र यो संस्था आफूहरु साथमा रहेको आफूहरु यो संस्थासँग साथमा रहेको बताए ।

त्यस्तै शहरी विकास तथा खानेपानी मन्त्री भुमिश्वर ढकालले आफू रुपान्तरण हुन सके मात्र समाजलाई रुपान्तरण गर्न सकिने बताए । उनले भने, ‘मलाई के लाग्छ भने राजनीतिकर्मीहरु र ब्रह्माकुमारी ईश्वरी विश्व विद्यालय एउटा सिक्काका दूई पाटा जस्तो देखिन्छ । हामी एक ढंगले समाज परिवर्तन गर्ने काममा लागेका छौं । तपाईहरु अर्को ढंगले समाजलाई रुपान्तरण गर्ने काममा लाग्नुभएको छ । ’ मन्त्री ढकालले सबै मिलेर समाज रुपान्तरण गर्नुपर्नेमा जोड दिए । आफूहरु यो संस्थालाई सहयोग गर्न तत्पर रहेको बताए ।

सिद्धार्थनगर नगरपालिकाकी उपप्रमुख उमा अधिकारीले ब्रह्माकुमारी ईश्वरी विश्व विद्यालय एवं राजयोग प्रशिक्षण केन्द्रमा आइसकेपछि नकारात्मक कुरा हटाएर सकारात्मक कुरा लिएर जान सकिने बताइन् । उनले भनिन्, ‘म यो संस्थाको कार्यक्रममा सहभागी हुने गरेको छु । ’उनले सोचमा परिवर्तन गर्न आवश्यक रहेकोमा जोड दिइन् ।

ब्रह्माकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयका निर्देशक, अध्यक्ष तथा प्रमुख वक्ता राजयोगिनी प्रणिता दिदीले सबैभन्दा ठूलो परिवर्तनको आधार मन भएको बताइन् । उनले मनलाई स्वस्थ बनाउन सुत्र र आधार आध्यात्मिकता भएको बताइन् । उनले भनिन्, ‘समाजलाई स्वच्छ बनाउनु मानव जीवनको कर्तव्य हो ।’

ब्रह्माकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयकी संस्थापक तथा संरक्षक दादीमाले विश्वलाई राम्रो बनाउने कार्य हाम्रो भएको बताइन् ।

ब्रह्माकुमारी ईश्वरीय विश्व विद्यालयका सल्लाहकार दिपेन्द्र अधिकारीले वर्तमान समयमा मानसिक रोगबाट पीडित व्यक्तिको संख्या बढेको बताए । उनले एक अर्काको सम्मान गर्न आवश्यक रहेकोमा जोड दिए ।

सिद्धार्थ उद्योग वाणिज्य संघ, रुपन्देहीका अध्यक्ष ठाकुर कुमार श्रेष्ठले गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल नियमित सुचारुका लागि पहिलो प्राथमिकतामा राख्न लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई आग्रह गरे ।

नेपाल क्यान्सर सहयोग समूहका अध्यक्ष दिलिप भट्टराईले दुनियामा सबैभन्दा ग्राहो काम भनेकै आफूलाई परिवर्तन गर्नु रहेको बताए ।

समाजसेवी भरत कुमार पोखरेलले मनको शान्ति र शुद्धीकरणका निम्ति आध्यात्मिक मार्गमा अगाडि बढेका संस्थाहरुको भूमिका महत्वपूर्ण रहेको बताए ।

समाजसेवी हितराज पन्थीले समाजमा देखिएका झै–झगडा मित्रतामा रुपान्तरण गर्नुपर्ने बताए ।

ब्रह्माकुमारी ईश्वरी विश्व विद्यालय एवं राजयोग प्रशिक्षण केन्द्र भैरहवाकी क्षेत्रीय प्रमुख शान्ति दिदीको स्वागत तथा केन्द्रीय सचिव भूपेन्द्र अधिकारीको सञ्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

ब्रह्माकुमारी ईश्वरी विश्व विद्यालय एवं राजयोग प्रशिक्षण केन्द्र प्रधान कार्यालय भैरहवाको आयोजनामा सञ्चालित पाँचदिवसीय कार्यक्रम अन्तर्गत शुक्रबार (हिजो)  भोजनालय कक्षको उद्घाटन भएको ब्रह्माकुमार दिपेन्द्रले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?