ट्रेंडिंग:

>> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा >> संघीय संसद्का दुवै सदनको बैठक बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> मासु साक्षरताः आजको आवश्यकता >> खाली हुँदै राम्चे गाउँ >> प्रवक्ताहरूको भूमिका स्पष्ट गर >> लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक योजनाका चुनौति >> लहरे नाँच बचाउँदै महिला >> वन ऐनले थलिदै सरकारी योजना >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खस्यौली एफसीलाई यु १८ फुटसलको उपाधि >> एमाले दाङको अध्यक्ष सहित सबै पद सर्वसम्मत >> विश्व ज्योतिष महासंघद्वारा नन्दिनी गौशालामा सहयोग >> रेबिजको जोखिम बढेपछि नेपालगञ्जमा धमाधम कुकुरको बन्ध्याकरण गरिँदै >> कञ्चनले सुरु गर्यो निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा >> काँग्रेस क्षेत्र नम्वर ३ रुपन्देहीको बैठक सिरुवारी सामुदायिक होमस्टेमा >> वचत फिर्ता नपाएपछि मञ्जुश्री सहकारीको बुटवल शाखा घेराउ >> तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न >> सुर्खेतमा मिनीबस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, १८ घाइते >> एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो >> ग्रीलजन्य फलामको अस्वभाविक मुल्यबृद्धि नियन्त्रण गर्न व्यवसायीको माग >> सभामुखको भूमिकाप्रति विपक्षी दलको आपत्ति, संसद र सडकसम्म एक भएर जाने सहमति >> १०१ कम्पनीको सूचि सहित बालेनले भने : गिरीबन्धुको जग्गामा ५० खर्बको खेलोफड्को >> विपक्षीको नाराबाजीबीच प्रधानमन्त्रीले पाए विश्वासको मत >> एमाले बाँकेको अध्यक्षमा निरक गुरुङ विजयी >> इरानका राष्ट्रपति र विदेशमन्त्रीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा मृत्यु >> उपेन्द्र यादवको रिटमा आज सुनुवाई हुंदै >> स्थानीय र पश्चिमी वायुको प्रभाव : मेघगर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथो पटक विश्वासको मत लिँदै >> सडक निर्माणमा ढिलासुस्ती अन्त्य गर >> नेपालको संविधानमा धार्मिक स्वतन्त्रता सम्बन्धी व्यवस्था >> भारतको पानी किनेर प्यास मेटाउँदै स्थानीयबासी >> आर्थिक संकटमा मदरसाः बर्ष दिनदेखि उधारो पढाउँदै शिक्षक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई >> कांग्रेसलाई रविको प्रश्न– राति प्रधानमन्त्रीको अफर, बिहान छानबिन समिति कुन नैतिकताले दिन्छ? >> एमाले दाङको अध्यक्षमा महासचिव पोखरेलका बहिनी ज्वाई सर्वसम्मत ? >> वडा नं. ३ र ११ को उपाधि दाबेदारी >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिन लागेको विश्वासको मतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> जीप र मोटरसाइकल ठोक्किंदा दुईजना घाइते >> मालपोत र नापी कार्यालय टिकापुरका प्रमुखविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २४ करोड जरिवाना माग >> मोबाइल एप्सबाटै मेट्रो कलेजको भवन उद्घाटन

साँसद आचार्यको पहलमा आगलागीपीडितलाई राहत

११ बैशाख २०८१, मंगलवार
११ बैशाख २०८१, मंगलवार

कपिलवस्तु, ११ वैशाख

कपिलवस्तुको यशोधरा गाउँपालिका वडा नम्बर १ पकडीका ३८ आगलागी पीडित परिवारलाई राहत सामग्री हस्तान्तरण गरिएको छ । पुर्वमन्त्री तथा कपिलवस्तु निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का साँसद सुरेन्द्रराज आचार्यको पहलमा सेभ द चिल्ड्रेन फिल्ड कार्यालय सुर्खेतले पीडित परिवारलाई राहत वितरण गरेको हो । राहत वितरणको स्थानीयस्तरको समन्वय यशोधरा गाउँपालिका र पिस नेपालले गरेका थिए । एक कार्यक्रममा बिच पुर्वमन्त्री आचार्य, लुम्बिनी प्रदेशसभाका सदस्य सुधाकर पाण्डेय, यशोधरा गाउँपालिकाका पुर्व अध्यक्ष गिरजेश कुमार पाण्डेय, सेभ द चिल्ड्रेनकी परियोजना संयोजक फुल कुमारी चौधरी, वडा नम्बर १ का अध्यक्ष अब्दुल कय्युम खान, पुर्व वडा अध्यक्ष शिवपुजन पासी, काँग्रेस जिल्ला सदस्य ओम प्रकाश गुप्ता लगायतले पीडित परिवारलाई राहत सामग्री हस्तान्तरण गरे ।

पीडितलाई हस्तान्तरण गरिएको राहत सामग्रीमा सबै ३८ आगलागी पीडित परिवारका लागि (सेल्टर किट) टेन्टको सामग्री, भाँडाकँुडा सेट, खानेपानी फिल्टर, सरसफाई किट, मच्छरीदानी सहितका सामग्री वितरण गरिएको थियो । त्यसैगरी तिनै पीडित परिवारका माध्यमिक तहका १६ जना र आधारभुत तहका ५६ जना गरी ७२ स्कुले विद्यार्थीका झोला, स्टेशनरी, कापी, कलम लगायतका सामग्री ती परिवारलाई दिईएको थियो । कार्यक्रममा २ वर्षमुनी १० जना नाबालक र ३ देखि ५ बर्ष सम्मका १५ जना बालबालिका गरी २५ बालबालिकाका लागि स्याहार गर्न न्यानो कपडा (वेबी किट), २ बर्ष मुनीका बालबालिका रहेका सुत्केरी अवस्था मध्येका र गर्भवती अवस्थाका १० महिलालाई डिगनिटी किट सहितका सामग्री हस्तान्तरण गरेर उनीहरुको सरसफाईलाई सुरक्षित बनाउन टेवा पुर्याईएको थियो ।

साँसद आचार्यले पहलकदमी लिएर आफ्नो वडाका आगलागी पीडितलाई तत्कालीन अवस्थामा राहत जुटाउन सहयोग गर्न प्रशंसनीय विषय भएको वडा नम्बर १ का अध्यक्ष अब्दुल कय्युम खानले बताए । आगलागी पीडित परिवारका लागि छोटो समयमै राहत सहयोग जुटाउन साँसद आचार्यले भूमिका खेलेको बताउँदै आगामी दिनमा थप सहयोग जुटाउन आफुहरु सबै तत्पर रहने यशोधरा गाउँपालिकाका पुर्व अध्यक्ष गिरजेश कुमार पाण्डेयले बताए ।

आगलागीका कारण भएको ठुलो क्षतिका बेला आफुहरुले पहल गरेर पीडितका लागि राहत सहयोग जुटाएको र अन्य निकायबाट पनि सहयोगको आवश्यकता रहेको लुम्बिनी प्रदेशसभाका सदस्य सुधाकर पाण्डेयले बताए । आगलागीका कारण प्रभावित भएका नागरिक र महिला बालबालिकालाई तत्कालीन अवस्थामा राहत पुगोस् भनेर पालिकाको सिफारिसमा राहत सामग्री वितरण गरिएको सेभ द चिल्ड्रेन फिल्ड कार्यालय सुर्खेतकी परियोजना संयोजक फुल कुमारी चौधरीले जानकारी दिईन् । आगलागीका कारण समस्यामा परेका यस क्षेत्रका नागरिकलाई तत्काल राहतका लागि आफुले पहल गरेको र अन्य निकायबाट समेत राहत जुटाउन तत्पर रहने कपिलवस्तु निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का साँसद तथा पुर्वमन्त्री सुरेन्द्रराज आचार्यले प्रतिवद्धता जनाए । वैशाख ७ गते गहुँको डाठमा लागेको आगो तीव्र हावाहुरीका कारण गाउँ सम्म पुग्दा वडाको पकडीका ३८ घर जलेर क्षति पुगेको थियो ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?