ट्रेंडिंग:

>> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा >> संघीय संसद्का दुवै सदनको बैठक बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> मासु साक्षरताः आजको आवश्यकता >> खाली हुँदै राम्चे गाउँ >> प्रवक्ताहरूको भूमिका स्पष्ट गर >> लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक योजनाका चुनौति >> लहरे नाँच बचाउँदै महिला >> वन ऐनले थलिदै सरकारी योजना >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खस्यौली एफसीलाई यु १८ फुटसलको उपाधि >> एमाले दाङको अध्यक्ष सहित सबै पद सर्वसम्मत >> विश्व ज्योतिष महासंघद्वारा नन्दिनी गौशालामा सहयोग >> रेबिजको जोखिम बढेपछि नेपालगञ्जमा धमाधम कुकुरको बन्ध्याकरण गरिँदै >> कञ्चनले सुरु गर्यो निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा >> काँग्रेस क्षेत्र नम्वर ३ रुपन्देहीको बैठक सिरुवारी सामुदायिक होमस्टेमा >> वचत फिर्ता नपाएपछि मञ्जुश्री सहकारीको बुटवल शाखा घेराउ >> तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न >> सुर्खेतमा मिनीबस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, १८ घाइते >> एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो >> ग्रीलजन्य फलामको अस्वभाविक मुल्यबृद्धि नियन्त्रण गर्न व्यवसायीको माग >> सभामुखको भूमिकाप्रति विपक्षी दलको आपत्ति, संसद र सडकसम्म एक भएर जाने सहमति >> १०१ कम्पनीको सूचि सहित बालेनले भने : गिरीबन्धुको जग्गामा ५० खर्बको खेलोफड्को >> विपक्षीको नाराबाजीबीच प्रधानमन्त्रीले पाए विश्वासको मत >> एमाले बाँकेको अध्यक्षमा निरक गुरुङ विजयी >> इरानका राष्ट्रपति र विदेशमन्त्रीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा मृत्यु >> उपेन्द्र यादवको रिटमा आज सुनुवाई हुंदै >> स्थानीय र पश्चिमी वायुको प्रभाव : मेघगर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथो पटक विश्वासको मत लिँदै >> सडक निर्माणमा ढिलासुस्ती अन्त्य गर >> नेपालको संविधानमा धार्मिक स्वतन्त्रता सम्बन्धी व्यवस्था >> भारतको पानी किनेर प्यास मेटाउँदै स्थानीयबासी >> आर्थिक संकटमा मदरसाः बर्ष दिनदेखि उधारो पढाउँदै शिक्षक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई >> कांग्रेसलाई रविको प्रश्न– राति प्रधानमन्त्रीको अफर, बिहान छानबिन समिति कुन नैतिकताले दिन्छ? >> एमाले दाङको अध्यक्षमा महासचिव पोखरेलका बहिनी ज्वाई सर्वसम्मत ? >> वडा नं. ३ र ११ को उपाधि दाबेदारी >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिन लागेको विश्वासको मतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> जीप र मोटरसाइकल ठोक्किंदा दुईजना घाइते >> मालपोत र नापी कार्यालय टिकापुरका प्रमुखविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २४ करोड जरिवाना माग >> मोबाइल एप्सबाटै मेट्रो कलेजको भवन उद्घाटन

ओम्स नेपाल लुम्बिनीमा अर्जुन नेपाल

बौद्धिक विषयसंग जोडिएको पेशाकर्मीहरु आफनो अधिकारप्रति सजग हुनुपर्छः केन्द्रीय उपाध्यक्ष गौतम
१० बैशाख २०८१, सोमबार
१० बैशाख २०८१, सोमबार

बुटवल, १० वैशाख ।

बजार ब्यवस्थापन तथा बिक्रि कर्मचारी संघ (ओम्स) नेपालको लुम्बिनी प्रदेश भेलाले अर्जुन नेपालको अध्यक्षतामा २१ सदस्यीय नयाँ नेतृत्व चयन गरेको छ । जसको उपाध्यक्षमा राम भण्डारी, सचिव हरि चुंडाली, सहसचिव मनोज न्यौपाने, कोषाध्यक्ष गोविन्द ज्ञवाली, संगठन सचिव माधव पौडेल तथा सदस्यहरुमा प्रकाश खत्री, जंग बहादुर खड्का, ज्ञानहरी नेपाल, प्रवेश अहमद, शिव रेग्मी, विमल पाण्डे, शक्ति श्रेष्ठ, शिवप्रसाद शर्मा, लक्ष्मण केसी, यज्ञ प्रसाद पन्थी, सुशिल ज्ञवाली, दिपेन्द्र खड्का, कपिल कँुवर र प्रदिप केसी छन् ।

यसैगरी भेलाबाट गंगासागर पन्थीको अध्यक्षतामा प्रदेश कमिटी समेत गठन भएको छ । जसको उपाध्यक्ष झपेन्द्र भट्टराई, सचिव शंकर पाण्डे, संगठन सचिव हिम केसी, सहसचिव सतिश कशौधन, कोषाध्यक्ष गोकुल खड्का, सदस्यहरुमा नवराज आचार्य, प्रकाश भण्डारी, अतुल गुप्ता, झम विश्वकर्मा, हरि गौतम, किरण डाँगी, बिष्णु खत्री, पुस्कर आचार्य, मिनप्रसाद पराजुली, बालकृष्ण ज्ञवाली, मिलन पोख्रेल र जगदिश घिमिरे सर्वसम्मत चयन भएका छन् ।

नयाँ वर्ष २०८१ को अवसरमा आयोजित वनभोज, क्यालेन्डर विमोचन तथा शुभकामना आदानप्रदान कार्यक्रमको जिफन्ट केन्द्रीय उपाध्यक्ष कमल गौतमले उद्घाटन गर्दै हकअधिकारका बारेमा संगठित गर्न संस्थाको भूमिका रहेको बताए । वस्तुको गुणस्तरको बारेमा बजारमा बुझाउने जस्तो महत्वपूर्ण भूमिका निभाउने पेशामा रहेकाहरु संगठित हुनेमात्र नभई सामाजिक कार्यमा समेत अगाडि रहेको उनले बताए । ऐनबाट दिईएको सुविधा अनुसार गठन भएको संस्था भएको हुँदा पनि यसलाई सही ढंगबाट चलाउनुपर्ने बताए । बौद्धिक विषयसंग जोडिएको पेशाकर्मीहरु आफ्नो अधिकारप्रति सजग हुनुपर्ने उनले बताए । राजनीतिक दलको झण्डा भन्दा बाहिर अधिकारको लागि लाग्नुपर्ने उनले बताए । नाम अनुसार नै स्वतन्त्र संस्थामा आवद्ध हुने विषयमा समेत ध्यान दिनुपर्ने बताए । ट्रेड युनियनलाई स्वतन्त्र ढंगबाट चलाउन जरुरी रहेको उनले बताए । श्रम ऐनको परिकल्पना अनुसार कार्यान्वयन भएमा कुनै प्रकारको बाधा नहुने तर्क दिदै रोजगारदाता कामप्रति वफादारिता पहिलो प्राथमिकता रहने र त्यसपछि नियुक्ति पत्र, ज्याला नदिने जस्ता समस्यामा आएको खण्डमा संस्थागत रुपमा पहल गर्ने उनले बताए । सामाजिक सुरक्षा कोषमा आवद्ध गराउने कामबाट एक हिसाबबाट कर्मचारीहरुको हकहितको पक्षमा जित भएको उनले बताए । प्रत्येक श्रमिकहरु श्रम ऐन, कानुन ऐन, सामाजिक सुरक्षा ऐनजस्ता नीतिगत विषयलाई टेकेर लाग्नुपर्ने उनले सुझाव दिए ।

कार्यक्रममा ओम्सका केन्द्रीय अध्यक्ष सुर्य पराजुलीले नेपालको ट्रेड युनियनको लामो ईतिहास रहेको भन्दै बजार प्रतिनिधिहरुको हकहितमा लागेर ट्रेड युनियनमा पहिचान बनाउन सफल भएको बताए । संस्थालाई देशब्यापी रुपमा संस्थागत रुपमा एकतावद्घ र संगठित गर्ने गरी अघि बढाएको उनले बताए ।

कार्यक्रममा नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघका केन्द्रीय सदस्य उज्ज्वल कसजुले कर्मचारीहरुलाई सामाजिक सुरक्षा कोषमा लैजाने काम आफ्नो कार्यकालमा शुुरु गरेको बताए । बैंकको ब्याजदरलाई नीतिगत रुपमा सिगल डिजिटमा लैजाने पहलका लागि संस्थागत रुपमा गरेको उनले बताए । ब्यावसायिक हकहितको पक्षमा निरन्तर पहल गरेको उनले बताए ।

कार्यक्रममा बुटवल उद्योग वाणिज्य संघका उपाध्यक्ष सुरज भट्टराई, ओम्सका केन्द्रीय उपाध्यक्ष लेखनाथ कँुवर, जिफन्ट लुम्बिनी प्रदेशका अध्यक्ष हुमाकान्त काफ्ले, रुपन्देही उद्योग संघका वरिष्ठ उपाध्यक्ष कृष्ण पराजुली, उद्योग व्यापार संघका अध्यक्ष विष्णु प्रसाद पाण्डे, समाजसेवी नरिश्वर शर्मा, कार्यक्रम संयोजक गोबिन्द वलीले शुभकामना दिए । हाल लुम्बिनी प्रदेशमा ६ हजार जना संगठित रहेका छन । देशभर १० हजार आवद्ध भई ब्यवसायिक हकहितका लागि संगठित छन् ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?