ट्रेंडिंग:

>> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै >> कालिका युवा क्लव रापाकोटले पुरुष भलिवल प्रतियोगिता गर्ने >> गुरुङ राष्ट्रिय परिषदले भव्य रुपमा मनायो बुद्ध जयन्ती >> स्थानीय सरकार जनताको विश्वास जित्न असफल >> बाँदरबाट मकै जोगाउन दैनिक १३ घण्टा पहरा, विकल्पमा बेसार खेती >> तुलसीपुरका बस्तीमा खानेपानीको हाहाकार >> पहिलो ‘मायादेवी ट्रेल रन’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> देवता चडेको भन्दै कुपिण्डे तालमा हाम फालेकी महिलाको मृत्यु >> कार्यदलको बैठक निष्कर्षबिहीन >> दुई पासपोर्ट भएका गृहमन्त्रीले उन्मुक्ति पाउंदैनन् : शेखर >> प्रधानमन्त्री लोकतन्त्र सिध्याउने खेलमा : उपेन्द्र >> सहकारी पीडितले भोलिदेखि आन्दोलन गर्ने >> मणिमुकुन्द कलेजको सहयोगमा बुटवल–लुम्बिनी साइकल यात्रा >> दाङले चुम्यो दोहोरी खेलको उपाधि >> लुम्बिनीको भ्रमण गर्न पाउनु विश्वका प्रत्येक नागरिकका लागि गौरवको विषयः प्रधानमन्त्री >> एशिया कपका लागि नेपाली महिला क्रिकेट टोली घोषणा >> यस वर्षको मनसुन अवधिमा ४ लाख बढी घरधुरीका व्यक्ति प्रभावित हुने आकलन >> चीनले सुरु गर्‍यो ताइवानको आकाशमा युद्धअभ्यास >> सिंहासन त्यागेर शान्ति खोज्ने पहिलो मानव बुद्ध : प्रदेश प्रमुख शेरचन >> बुद्धका उपदेश र मार्गदर्शनलाई आत्मसात् गर्न सकेमा  बुद्धजयन्तीले सार्थकता पाउँछ:  मुख्यमन्त्री >> सहकारी छानबिन समिति कार्यदलको बैठक आज बस्दै >> बुद्धले देखाएको अहिंसा, शान्ति, मानव कल्याणको मार्ग आज पनि उत्तिकै सान्दर्भिक छ- प्रधानमन्त्री >> राममणि क्याम्पसलाई पुरानै कर्मचारी नियमावली लागु गर्न अदालतको आदेश >> आज चार प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षाको सम्भावना >> सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> लुम्बिनीमा उल्लास >> ‘सत्ता र शक्तिको बलमा प्रेसमाथि प्रहार’ >> बुद्ध जयन्ती कि बुद्ध पूर्णिमा ? >> रामग्राममा धातु जात्रा >> वर्तमान समयमा बुद्ध धर्मको सान्दर्भिकता >> लुम्बिनीमा मनोजको मन >> तिनाउ नदीमा डुबेर कालिकाका विद्यार्थीको निधन >> बुटवल देशकै सबल आर्थिक केन्द्र >> रामग्राममा वुद्ध जयन्तीको अवसरमा धातु जात्रा >> राप्ती राजमार्ग बन्द हुने >> गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्धको रिट दर्ता गर्न आदेश >> बाँकेमा ३५ हजार बढी बालबालिकालाई आईपीभी खोप लगाईँदै

ब्याडमिन्टन खेलाडी उत्पादन गर्दै ‘लाफा समूह’

९ बैशाख २०८१, आईतवार
९ बैशाख २०८१, आईतवार

बुटवल, ९ वैशाख ।

पछिल्लो समय सबै उमेर समूहका युवा युवतीहरुको रोजाईमा रहेको ब्याडमिन्टन खेल देशका हरेक क्षेत्रमा खेलिंदै आएको छ ।

खुल्ला ठाउँमा र कबर्डहलहरुमा खेलिने ब्याडमिन्टन खेलको बिकाससँगै यो खेल आम नागरिकको रोजाईमा समेत पर्न थालेको छ ।

ब्याडमिन्टन खेलको बिकास र खेलाडी उत्पादन गर्न बुटवलको लाफा समूहले पछिल्ला दिनहरुमा ब्याडमिन्टन खेलको विकास गर्ने खेलाडीहरुलाई व्यवसायिक बनाउने उद्देश्यले बिभिन्न तहका खेलाडीहरुलाई क्लबमा अनुबन्धन गराएको छ ।

शनिवार क्लबको हल सुख्खानगरमा आयोजित खेलाडी छनोट प्रतियोगितामा रुपन्देहीका बिभिन्न क्षेत्रका १९ जना खेलाडीले भाग लिएका थिए । ब्याडमिन्टन खेल्ने चाहना हुँदाहँुदै बिभिन्न कारणले खेलजिवनलाई अगाडि लैजान नसकेका खेलमा रुची राखेका उदयमान खेलाडीहरु बिच प्रतिष्पर्धा गराउँदै खेलाडी छनोट गरिएको थियो ।

लाफा समूह बुटबलका अध्यक्ष बबिन थापाले ब्याडमिन्टन खेलाडी उत्पादन र खेलको बिकास गर्न खेलाडी छनोट कार्यक्रम राखिएको बताए । बिभिन्न कारणले खेलाडीहरु लामो समय एकैठाउँमा नरहने भएकाले खेलाडीको अभाव नहोस र नया नया खेलाडीहरुले आफनो खेल कला देखाउने अवसर पाउन भनेर ए बि सी लेवल समुह अनुसार खेलाडी छनोट गरिएको बताए ।
खेलाडी छनोट कार्यक्रममा रुपन्देही जिल्ला का १९ खेलाडीले भाग लिएकोमा १३ जना खेलाडी छनोटमा पर्ने सफल भएको अध्यक्ष थापाले बताए । प्रतिष्पर्धाबाट छनोटमा परेका खेलाडीहरुलाई क्लबले निःशुल्क प्रशिक्षण व्यवस्था गर्ने र खेल खेल्न चाहिने खेलको स्तर अनुसार र्याकेटको ब्यवस्था गने, खेलाडीलाई कक, जुता डे«स, हल निःशुल्क उपल्बध गराउने छ । यसरी क्लबमा छनोटमा परेका खेलाडीहरुलाई प्रतियोगितामा भाग दिन जाँदा लाग्ने सम्पूर्ण ख्रर्च समेत क्लबले गर्ने सल्लाहाकार बासुदेब लामिछानेले बताए ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?