ट्रेंडिंग:

>> स्थानीय तहमा यो वर्ष मात्रै ३० अर्ब ८३ करोड बेरुजु >> महालेखा प्रतिवेदन: एक बर्षमै थपियो २ खबर बेरुजु, कुल ११ खर्ब ८३ अर्ब पुग्यो >> चेक लिएर घुस खाने गुठीका कर्मचारी दोषी ठहर >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेस सडक आन्दोलनमा >> सिरोहियाको पक्राउ व्यक्तिगत रिसिइबीमा : झांक्री >> सहकारी ठगीमा गृहमन्त्रीमाथि छानवीन हुनुपर्छ : ज्ञानेन्द्र >> सरकारको रवैया निरंकुशताउन्मुख : गगन >> कांग्रेसको विरोधकाबीच नीति तथा कार्यक्रम पारित >> एमाले पाल्पाको नेतृत्व सर्वसम्मत >> संस्कृति संरक्षणमा पुल बन्दै सम्पर्क समाज >> युनाइटेडलाई एफए कपको उपाधि >> सहकारी ठगीविरुद्ध कांग्रेसले काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन गर्दै >> गुजरातमा गेम जोनमा आगलागी हुँदा १२ बालबालिकासहित २८ जनाको मृत्यु >> दुर्घटना न्युनीकरण र मर्यादित यात्रामा जोड >> बालीघरे ‘हजाम’ बाट मोहनको सैलुन क्रान्ति >> संस्कृति जोगाउन टप्पा र सिंगारु नाच प्रतियोगिता >> कृषि अनुदानको पुनरावलोकन होस् >> राजनीतिले धर्म छाडेपछि यस्तो हुँदो रहेछ ! >> चक्लाबन्दीमा लोभलाग्दो मकै खेती >> प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै, नीति तथा कार्यक्रम पारित गर्ने तयारी >> भारतीय न्यून चापीय प्रणालीको प्रभाव, यी स्थानमा हुनेछ वर्षा >> ‘कुसुण्डा समुदायको उत्थानका लागि स्थानीय सरकार गम्भीर छ’ >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> फ्रीडम फाउन्डेसन कपिलबस्तुले दस जनाको निशुल्क उपचार गर्ने >> डिजिटल मार्केटिङ्ग अभिमुखिकरण >> विरेन्द्रनगरमा ‘मेयरसँग महिला किसान’ >> स्वतन्त्र प्रेस चाहिन्छ : प्रधानन्यायाधीश >> रुपन्देहीको ड्राइभरटोल र जितगढीमा भएका दुर्घटनामा दुईजनाको मृत्यु >> अल्सरका कस्ता हुन्छन् लक्षण ? >> प्रहरी हिरासतमा रहेका कैलाश सिरोहिया अस्पताल भर्ना >> गर्मीमा धेरै पानी मात्र पिएर पुग्दैन, अरु के खाने ? >> छिपछिपे सहकारीको रकम हिनामिना : सांसद गीता बस्नेतसहित ३५ जनाविरुद्ध मुद्दा चलाउन सिफारिस >> आजको मौसमः कोशी, बागमती र लुम्बिनी प्रदेशमा बिहानैदेखि वर्षा >> बजेटमार्फत माग सम्बोधन गर्न मुक्त कमलरीको सरकारलाई ध्यानाकर्षण >> नवलपुरमा फेरि पाटेबाघको मृत्यु >> बगर बरदान >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> जिल्ला लिगमा देखिदै नयाँ खेलाडी >> मोबाइल व्यवसायी संघ रुपन्देही जिल्ला कमिटी गठन >> भारतीय राजदुताबासको सहयोगमा निर्मित ३६ कोठे भवन उद्घाटन >> कोईलासबाससहित नेपाल–भारत सीमा नाका दुई दिनका लागि बन्द >> सहकारी पीडितले गरे काठमाडौंमा प्रदर्शन >> नेपालमा केपी-१ र केपी-२ कोरोना भेरियन्ट पुष्टी,तर सामान्य >> लुम्बिनीबाट तिलाैराकोट लगियाे शिशु बुद्ध >> कांग्रेसको अवरोध पछि संसद वैठक जेठ १३ सम्म स्थगित >> कार्यदलको बैठक शुरु >> आईपीएल क्रिकेटको फाइनल प्रवेशका लागि आज राजस्थान र हैदरावाद खेल्दै >> बुटवल हस्पिटल प्रालिको सेवा नयाँ भवनमा >> यस्तो छ आजको मौसम पूर्वानुमान ? >> संघीय संसदको दुवै सदनको बैठक आज बस्दै

ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा बुटवलका आठ युवा

५ बैशाख २०८१, बुधबार
५ बैशाख २०८१, बुधबार

बुटवल, ५ वैशाख । बारटेन्टर र मिक्सोलोजी सिक्दै गरेका युवाहरुलाई प्रोत्साहन गर्ने उदेश्यका साथ ईहटरीमा भईरहेको ईस्टन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिज प्रतियोगितामा बुटवलका आठ जना युवाहरु अन्तिम २० मा स्थान बनाउन सफल भएका छन । नया वर्ष २०८१ को अवसरमा ईलाईट बारटेन्डर ईटहरी र स्टीक्ली फलेयर काठमाण्डौको आयोजना तथा नेष्ट फाष्टफुडको सहकार्यमा ईटहरीमा भएको ईस्ट्रन क्राफट एण्ड फलेयर्स सिरिजमा स्टेप अफ हस्पिटालिटीका आठ जना युवाहरु दोस्रो चरणमा प्रवेश गरेका हुन । स्टेप अपका राहुल बुढाथोकी मगर, मिलन थापा, सलोन सुनार, विश्वास गुरुङ, रेशम गुरुङ, प्रितम थापामगर, रोशन चौधरी, आशिष थापामगर रहेका छन ।

देशभरबाट ५५ जना अनलाईन भिडियो पेश गरेकोमा उनिहरु अन्तिम २० छनौट भएका हुन । अब दोस्रो चरणमा उत्कृष्ट १० छनौट गरि त्यसबाट विजेता घोषणा गरिने छ । उपाधि विजेताले नगद ३० हजार, उपविजेताले २० तथा तृतिय स्थान हासिल गर्ने एक जनाले १० हजार रुपैयासहित गिफट हेम्परबाट पुरस्कृत गरिने छ । प्रतियोगितामा प्रशिक्षक सन्तोष आचार्य, विष्णु सारु र राम गौतम रहेका छन ।

बैशाख ९ गते आईतबार ईटहरीस्थित क्लब ‘के’ मा फाईनल प्रतिस्प्रर्धा हुने छ । युवा पुस्तामा फलेयर बारटेन्टर र मिक्सोलोजी पेशामा आर्कषण रहेको निर्णायक विष्णु सारुको दाबी छ । युवाहरुमा फलेयर बारटेन्टर र मिक्सोलोजी प्रतिको क्रेजलाई बढाउन प्रतियोगिताले मद्यत मिल्ने उनी बताउछन । देशका विभिन्न स्थानमा प्रतियोगिता हुदै आएको भन्दै उनले युवाहरुमा रहेको प्रतिभालाई प्रस्फुटनका साथै उनिहरुलाई प्रोत्साहन मिल्ने बताए । मिक्सोलोजी र फलेयरमा आधार बनाई त्यसभित्र स्वाद, प्रस्तुति, स्टोरी टेलिङ, सृजनात्मक, ओरिजानिटी, कठिनाई, कोरियोग्राफीका कुराहरुलाई मुख्य आधार बनाएर हुने उनले बताए । फलेयर बारटेन्टर र मिक्सोलोजी एउटा कला भएको उनले बताए ।
स्टेप अफ हस्पिटालिटीमा हाल ५० जना युवाहरुले फलेयर बारटेन्टर, बारिष्टा विषयमा ब्यवहारिक शिक्षा लिने गरेको छ । सिटिईभिटिबाट मान्यता प्राप्त ३ महिनाको कोर्ष दिईने उनले बताए । पढाईपछि रोजगार पक्का हुने हुदा युवाहरुमा आर्कषण बढी रहेको उनले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?