ट्रेंडिंग:

>> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा >> संघीय संसद्का दुवै सदनको बैठक बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> मासु साक्षरताः आजको आवश्यकता >> खाली हुँदै राम्चे गाउँ >> प्रवक्ताहरूको भूमिका स्पष्ट गर >> लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक योजनाका चुनौति >> लहरे नाँच बचाउँदै महिला >> वन ऐनले थलिदै सरकारी योजना >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खस्यौली एफसीलाई यु १८ फुटसलको उपाधि >> एमाले दाङको अध्यक्ष सहित सबै पद सर्वसम्मत >> विश्व ज्योतिष महासंघद्वारा नन्दिनी गौशालामा सहयोग >> रेबिजको जोखिम बढेपछि नेपालगञ्जमा धमाधम कुकुरको बन्ध्याकरण गरिँदै >> कञ्चनले सुरु गर्यो निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा >> काँग्रेस क्षेत्र नम्वर ३ रुपन्देहीको बैठक सिरुवारी सामुदायिक होमस्टेमा >> वचत फिर्ता नपाएपछि मञ्जुश्री सहकारीको बुटवल शाखा घेराउ >> तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न >> सुर्खेतमा मिनीबस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, १८ घाइते >> एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो >> ग्रीलजन्य फलामको अस्वभाविक मुल्यबृद्धि नियन्त्रण गर्न व्यवसायीको माग >> सभामुखको भूमिकाप्रति विपक्षी दलको आपत्ति, संसद र सडकसम्म एक भएर जाने सहमति >> १०१ कम्पनीको सूचि सहित बालेनले भने : गिरीबन्धुको जग्गामा ५० खर्बको खेलोफड्को >> विपक्षीको नाराबाजीबीच प्रधानमन्त्रीले पाए विश्वासको मत >> एमाले बाँकेको अध्यक्षमा निरक गुरुङ विजयी >> इरानका राष्ट्रपति र विदेशमन्त्रीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा मृत्यु >> उपेन्द्र यादवको रिटमा आज सुनुवाई हुंदै >> स्थानीय र पश्चिमी वायुको प्रभाव : मेघगर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथो पटक विश्वासको मत लिँदै >> सडक निर्माणमा ढिलासुस्ती अन्त्य गर >> नेपालको संविधानमा धार्मिक स्वतन्त्रता सम्बन्धी व्यवस्था >> भारतको पानी किनेर प्यास मेटाउँदै स्थानीयबासी >> आर्थिक संकटमा मदरसाः बर्ष दिनदेखि उधारो पढाउँदै शिक्षक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई >> कांग्रेसलाई रविको प्रश्न– राति प्रधानमन्त्रीको अफर, बिहान छानबिन समिति कुन नैतिकताले दिन्छ? >> एमाले दाङको अध्यक्षमा महासचिव पोखरेलका बहिनी ज्वाई सर्वसम्मत ? >> वडा नं. ३ र ११ को उपाधि दाबेदारी >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिन लागेको विश्वासको मतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> जीप र मोटरसाइकल ठोक्किंदा दुईजना घाइते >> मालपोत र नापी कार्यालय टिकापुरका प्रमुखविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २४ करोड जरिवाना माग >> मोबाइल एप्सबाटै मेट्रो कलेजको भवन उद्घाटन >> सात जना लागुऔषध दुर्व्यसनीले गरेका थिए प्रहरी जवान घिमिरेको हत्या >> कार्यदलमा अझै जुटेन सहमति, संसद बैठक अनिश्चित >> बुटवलबाट १३ जुवाडे पक्राउ >> गुल्मेली सम्पर्क समाज रुपन्देही सिद्धार्थनगरको अध्यक्षमा पुनः ज्ञवाली

बैशाख ७ गते शालिग्राम महोत्सव हुने

५ बैशाख २०८१, बुधबार
५ बैशाख २०८१, बुधबार

बुटवल, ५ बैशाख । ‘धर्म संस्कृति प्रति हाम्रो सम्मान, पर्यटन प्रबर्द्घन हाम्रो अभियान’ नारासहित कृष्ण गण्डकी शालिग्राम पर्यटन प्रतिष्ठानको आयोजनामा शालिग्राम महोत्सव वर्ष २०८१ हुने भएको छ । धार्मिक मार्ग यात्रा शुभारम्भ तथा महोत्सव घडा स्थापना कार्यक्रम बैशाख ७ गते सुनौलीदेखि शुभारम्भ भएर मुक्तिनाथ धामसम्मको यात्रा हुने भएको हो ।

पछिल्लोसमय पर्यटन ब्यवसायमा देखिएको मन्दीको बिकल्पको खोजी गर्दै नया पाटो धार्मिक पर्यटनलाई रोजेको नाटा लुम्बिनीका अध्यक्ष रचना पन्तले बताईन । पर्यटकिय स्थलको खोजी गर्दै दिर्घकालिन पर्यटक विकासको लक्ष्य अघि बढाएको उनले बताईन । वार्षिक २० लाख पर्यटक भित्राउने लक्ष्य रहेको उनले भनिन । स्थानिय पालिकासंग दुई वर्षदेखि निरन्तर कार्यक्रमबारे समन्वय गर्दा पनि यसबारे बुझाउन नसकेको उनले दुखेसो गरिन । ‘सम्पदा साझा हो ।’—उनले भने । शालिग्रामलाई धार्मिक लिईने गरिदै आएकोमा यो पर्यटनसंगै जोडेर महोत्सवको रुपमा नामाकरण दिएको उनले बताईन । यसैबिच १८ दिनको पद्म पुराण समेत लगाईने उनले बताईन । सबैको साथ र सहयोग पाएमा महोत्सव सफल हुने उनले बताईन । नेपाल देशमा मात्र पाईने शालिग्रामको महत्वलाई विश्वभर चिनाउने र पर्यटन प्रवर्घनमा आफु अघि बढेको उनले बताईन । लुम्बिनीमा दैनिक ४ हजार पर्यटक भित्रने गरेपनि यसको फाईदा भारतिय पर्यटन ब्यवसायलाई भईरहेको अवस्थामा यो अभियानबाट प्रत्यक्ष नेपाली पर्यटन ब्यवसायीहरुलाई दिर्घकालिन फाईदा मिल्ने दाबी गरे । गाउमा रहेका संस्कृतिहरुलाई समेटेर होमस्टेसम्म चल्न सक्ने सम्भावना रहेको छ ।
कार्यक्रममा सिद्घार्थ होटल एशोसियसनका अध्यक्ष सिपि श्रेष्ठ, सिद्घार्थ होटल एशोसियसनका उपाध्यक्ष किशोर जोशी, नाटाका चन्द्र थापाले निक्कै गहन विषयबस्तु रहेको हुदा पनि यसलाई भजाउन सक्ने गरि लाग्नुपर्ने उनले बताए । विकास र पुर्वाधारमा सरकारको अगुवाई जरुरी रहने उनले बताए । निजि क्षेत्रको लगानीलाई अब थप मदत गर्न जरुरी रहेको उनले बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?