ट्रेंडिंग:

>> प्रतिनिधि सभाको बैठक जेठ ११ गते बस्ने >> विपक्षीको नाराबाजीबीच राष्ट्रपतिलाई धन्यवाद >> कान्तिपुरका अध्यक्ष सिरोहियाविरुद्ध पक्राउ पुर्जी जारी >> समस्याग्रस्त सहकारीको सम्पत्ति लिलामी गरेर बचत फिर्ता गर्न चुनौती >> ऐतिहासिक विन्दुबाट झर्‍यो सुनको भाउ >> गृहमन्त्री लामिछानेको नाम उल्लेख गरेर छानवीन समिति बन्ने >> बस र टिपर ठोक्किँदा १३ जना घाइते, दुई जना गम्भीर >> कोषाध्यक्षले अह्राएर पशुपतिको भेटी चोरेको दावी >> सहकारी ठगी प्रकरणको कार्यदलको वैठक बस्दै >> आजको मौसमः लुम्बिनीसहित तीन प्रदेशमा चट्याङसहित वर्षा >> आज रुपन्देहीका बोर्डिङ स्कूलहरुमा शोक विदा >> संघीय संसद्का दुवै सदनको बैठक बस्दै, यस्ता छन् कार्यसूची >> मासु साक्षरताः आजको आवश्यकता >> खाली हुँदै राम्चे गाउँ >> प्रवक्ताहरूको भूमिका स्पष्ट गर >> लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक योजनाका चुनौति >> लहरे नाँच बचाउँदै महिला >> वन ऐनले थलिदै सरकारी योजना >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> खस्यौली एफसीलाई यु १८ फुटसलको उपाधि >> एमाले दाङको अध्यक्ष सहित सबै पद सर्वसम्मत >> विश्व ज्योतिष महासंघद्वारा नन्दिनी गौशालामा सहयोग >> रेबिजको जोखिम बढेपछि नेपालगञ्जमा धमाधम कुकुरको बन्ध्याकरण गरिँदै >> कञ्चनले सुरु गर्यो निःशुल्क एम्बुलेन्स सेवा >> काँग्रेस क्षेत्र नम्वर ३ रुपन्देहीको बैठक सिरुवारी सामुदायिक होमस्टेमा >> वचत फिर्ता नपाएपछि मञ्जुश्री सहकारीको बुटवल शाखा घेराउ >> तीन दिने उद्घोषण तालिम सम्पन्न >> सुर्खेतमा मिनीबस दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, १८ घाइते >> एमाले दाङको अध्यक्ष आचार्यको नाम टुंगो लाग्यो >> ग्रीलजन्य फलामको अस्वभाविक मुल्यबृद्धि नियन्त्रण गर्न व्यवसायीको माग >> सभामुखको भूमिकाप्रति विपक्षी दलको आपत्ति, संसद र सडकसम्म एक भएर जाने सहमति >> १०१ कम्पनीको सूचि सहित बालेनले भने : गिरीबन्धुको जग्गामा ५० खर्बको खेलोफड्को >> विपक्षीको नाराबाजीबीच प्रधानमन्त्रीले पाए विश्वासको मत >> एमाले बाँकेको अध्यक्षमा निरक गुरुङ विजयी >> इरानका राष्ट्रपति र विदेशमन्त्रीको हेलिकप्टर दुर्घटनामा मृत्यु >> उपेन्द्र यादवको रिटमा आज सुनुवाई हुंदै >> स्थानीय र पश्चिमी वायुको प्रभाव : मेघगर्जनसहित वर्षाको सम्भावना >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले चौथो पटक विश्वासको मत लिँदै >> सडक निर्माणमा ढिलासुस्ती अन्त्य गर >> नेपालको संविधानमा धार्मिक स्वतन्त्रता सम्बन्धी व्यवस्था >> भारतको पानी किनेर प्यास मेटाउँदै स्थानीयबासी >> आर्थिक संकटमा मदरसाः बर्ष दिनदेखि उधारो पढाउँदै शिक्षक >> राशीअनुसार तपाईंको आजको भाग्य हेर्नुहोस् : आजको राशीफल >> सरावलका वास्तविक चौधरी अस्पतालमा, खर्च अभावका उपचारमा कठिनाई >> कांग्रेसलाई रविको प्रश्न– राति प्रधानमन्त्रीको अफर, बिहान छानबिन समिति कुन नैतिकताले दिन्छ? >> एमाले दाङको अध्यक्षमा महासचिव पोखरेलका बहिनी ज्वाई सर्वसम्मत ? >> वडा नं. ३ र ११ को उपाधि दाबेदारी >> प्रधानमन्त्री प्रचण्डले लिन लागेको विश्वासको मतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट >> जीप र मोटरसाइकल ठोक्किंदा दुईजना घाइते >> मालपोत र नापी कार्यालय टिकापुरका प्रमुखविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा, २४ करोड जरिवाना माग

स्वास्थ्य सेवा बिस्तार गर्दै आम्दा

अस्पतालले आर्थिक वर्ष २०६९/२०७० देखि २०७९/०८० सम्म ११ वर्षको अवधिमा ओपिडी तर्फ ३ लाख ७३ हजार ७४ जनालाई सेवा दिएको छ । यसैगरि आकस्मिक तर्फ १ लाख २८ हजार ९ सय ६२, बिरामी भर्ना १ लाख १४ हजार ५३, सामान्य प्रसुती २५ हजार ८ सय ३, बाल सर्जरी १३ हजार ४ सय ६१ तथा गाईनो र ओबिएस सर्जरी १६ हजार २ सय ५८ जनालाई सेवा दिईएको छ ।
४ बैशाख २०८१, मंगलवार
४ बैशाख २०८१, मंगलवार

बुटवल, ४ बैशाख ।

२५ वर्ष अघि बुटवलमा स्वास्थ्य सेवा शुरु गरेको सिद्धार्थ बाल तथा महिला अस्पताल आम्दा नेपाल आफनो सेवा बिस्तारलाई जोड दिएको छ । वार्षिक ५० हजार बिरामीको सेवा दिदै आएको अस्पतालले समयसापेक्ष आफनो स्तरवृद्धि थालेको हो । आम्दा ईन्टरनेश्नल जापानको राष्ट्रिय शाखाको रुपमा सन १९८९ मा काठमाण्डौमा गैर सरकारी संस्थाका रुपमा आम्दा नेपाल स्थापना भएको थियो । आम्दा नेपाल अन्तरगत सिद्धार्थ बाल तथा महिला अस्पताल, बुटवल उपमहानगरपालिका, बुटवल उद्योग वाणिज्य संघको त्रिपक्षिय सम्झौतामा बिसं २०५५ साल कार्तिक १६ गते काठमाण्डौ बाहिर बाल तथा महिला मृत्यु दर घटाउन योगदान दिने गरि पहिलो अस्पतालको रुपमा खोलिएको अस्पतालका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डाक्टर बिनोद पराजुलीले बताए । नया वर्षसंगै अस्पतालमा थप सेवा बिस्तार र स्तरोन्नती गर्ने योजना थालेको उनले बताए । अस्पताल एक सय सैयालाई स्तरवृद्धि गरि ३ सय सैयामा लैजाने, गुणस्तरीय सेवाका लागि आधुनिक उपकरण जडान, सामान्य चिकित्सा, अर्थोपेडिक सेवा र ईएनटी सेवालाई विभागको रुपमा बिकसित गर्ने, प्रयोगशाला सेवालाई अत्याधुनिक बनाउने, एनआईसियु÷पिआईसियु सेवा बिस्तार गर्ने, हाई केयर युनिट, एमआईसियु, ईन्फटिलिटि सेवा स्थापना गर्ने, आमा सुरक्षा कार्यक्रम लागु गर्ने, महिला पाठेघर क्यान्सर उपचार सेवा बिस्तार गर्ने गरि योजना अघि बढाएको उनले बताए । यसका साथै सामाजिक उत्तरदायित्व अन्तरगत विभिन्न ग्रामिण क्षेत्रमा निशुल्क स्वास्थ्य शिविर संचालन गर्न प्राविधिक सहयोग गर्ने तयारीमा छ ।

बुटवल उपमहानगरपालिकाका नगरप्रमुख खेलराज पाण्डेयले आम्दा अस्पतालको स्तरोन्नतिका लागी निरन्तर साथ दिने बताए । आम्दा अस्पताल नेपालमा पिपिई मोडेलको पहिलो प्रारम्भिक मोडल भएको बताउदै शिक्षा र स्वास्थका बिषयलाई उपमहानगर सधै प्राथमिकतामा राखेर काम गर्दै आएको उनले दाबी गरे ।

साउन १ गतेदेखि आमा सुरक्षा कार्यक्रम सुरुगर्ने गरि काम अगाडी बढाएको

अस्पतालल मंगलबार शुभकामना आदानप्रदान तथा अस्पतालको सेवाबारे जानकारी दिन राखिएको कार्यक्रममा उद्योग बाणिज्य संघ बुटवलका अध्यक्ष एवं आम्दा अस्पताल स्थानिय व्यवस्थापन समितिका उपाध्यक्ष हरि प्रसाद अर्याल, बुटवल उपमहानगरपालिका वडा नम्बर ७ का वडा अध्यक्ष पदमराज गाहा, नेपाल पत्रकार महासंघका उपाध्यक्ष बिश्वास ढकाल, आम्दा अस्पतालका प्रशासक खगेन्द्र क्षेत्री, मेट्रोन सुशिला बिश्वकर्मा, पत्रकार कल्पना तिवारीले अस्पतालको योजना आम नागरिकको सेवामुखी रहेको भन्दै कार्यान्वनमा जोडदिनुपर्ने बताए ।

 

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?